Erkekler En Çok Hangi Estetik Ameliyatları Tercih Eder?

0
584

Her yaşta genç ve güzel görünmek herkesin hakkı. Nasıl ki kadınlar olduğu yaştan en az on yaş daha genç görünebiliyorsa erkekler de daha genç görünebilir. Estetik operasyon istatistiklerine bakıldığında erkeklerin de en az kadınlar kadar estetiğe düşkün olduğu anlaşılıyor. Peki, erkekler en çok hangi estetik uygulamaları yaptırıyorlar ve neden?

Botoks

Erkeklerin yaptırdığı estetik uygulamaların başında botoks geliyor. Daha yaşlanmadan yaşlanmayı durduran, kasları yumuşatarak yüze daha naif bir görünüm veren botoks erkeklerde kadınlardan daha farklı uygulanıyor. Erkeklerin kasları çok daha sert ve keskin olduğu için onlara botoks planlaması farklı dozlarda yapılıyor. Ayrıca erkeklerin çok da yumuşak bir ifade kazanmaması, mimiklerinin keskinliği yok olmaması için özellikle dikkat edilen uygulamalar yapılıyor.

Erkekler neden botoksu çok tercih ediyor?

Erkeklerin özellikle yüz kasları kadınlarınkinden daha sert ve kalın. Bu da tekrarlanan mimikler sonrasında yüzde çok daha derin ve katı kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. Erkekler de bu durum ortaya çıkmadan önce önlemini almak istiyor. Botoks, kırışıklar tam ortaya çıkmadan yapıldığında çok daha etkili olan bir uygulamadır. Sonrasında düzenli olarak yapılması gerekir.

Saç ekimi

Saç ekimi ya da saç nakli, erkeklerin en çok tercih ettiği estetik uygulamalardan bir tanesi. Ülkemiz saç ekimi konusunda alanında uzman bir çok doktora ev sahipliği yaptığı için sağlık turizminde saç ekiminin yeri büyük. Özellkle Arap ülkelerinden ve Asya ülkelerinden saç ektirmeya gelenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Saç ekimi yanında saç mezoterapisi de ileride saçlarının dökülmesinden korkan erkeklerin tercihi. Uzman doktorlar tarafından uygulanan mezoterapiler sayesinde saçlarınız daha dökülmeden saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için Saç mezoterapisi nedir yazımıza göz atabilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatı

Jinekomasti, erkekte meme büyümesi sonucunda yapılan bir operasyondur. Meme ucu yağlanması ya da genel olarak meme dokusunun büyümesi ile kendini gösterebilir. Erkekler için çok ciddi bir sorundur. Kolay bir ameliyatla kalıcı olarak çözülebilir

Lazer Epilasyon

Erkekler her ne kadar epilasyon yaptırmıyor gibi görünse de özellikle esmer olanlar sık sık epilasyona gidiyor. Hatta öyle ki artık erkek kuaförlerinde de epilasyon kısımları var. Erkeklerde epilasyon en çok göğüs bölgesi ile sırt bölgesinde tercih ediliyor.

Lazer epilasyon da kalıcı bir çözüm sunduğu için erkekler tarafından sık sık tercih edilir oldu.

Kas Estetiği

Bu estetik operasyon henüz çok yaygınlaşmış olmasa da kadın erkek bir çok kişi tarafından tercih edilen, sonrasında çok iyi sonuçlar alınan bir operasyondur. Erkeklerde six pack dediğimiz karın kaslarını ortaya çıkarmak hiç de kolay değildir. Karın kaslarının şekil alabilmesi için çok uzun süreli ve ağır bir egzersiz programının uygulanması gerekir. Bunun yanında aynı zamanda beslenmeye de dikkat edilmelidir. Ancak bazen ne kadar spor yapılsa da karın kasları önündeki yağlar yüzünden belirgin hale gelmez. İşte bu noktada kas estetiği operasyonu devreye girer. Son dönemlerde popülerleşmeye başlayan bu operasyon hakkında detaylı bilgi için Karın estetiği nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Koltuk Altı Terlemesi İçin Botoks

Erkeklerde terleme ve ter kokusu kadınlara göre daha fazladır. Ciddi anlamda terleme sorunu olanların sayısı da hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Kalıcı bir yöntem olarak ter bezlerini aldırabilir ya da koltuk altı botoksu yaptırabilirsiniz. Ter bezlerini aldırmak daha zor olduğu için en sağlıklı ve kolay yöntem olarak koltuk altı botoksu tercih edilmektedir. Kadınlarda da uygulanabilen koltuk altı botoks tedavisi altı ayda ya da bir senede bir tekrarlanması gereken bir uygulamadır.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Gelişen teknoloji sayesinde eritilemeyen inatçı yağların alınması oldukça kolaylaştı. Hamilelikten sonra göbek bölgesindeki yağları eritemeyen kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyon liposuctiondur. Şimdilerde bir kaç farklı yöntemle uygulanan liposuction erkekler tarafından da genelde göbek, bel ve yanlardaki fazlalıklardan kurtulmak için tercih edilir.

Yukarıda saydığımız estetik ameliyatlar dışında erkeklerin en çok yaptırdığı estetik uygulamalar şunlardır;

  1. Göz kapağı estetiği  (üst ve alt göz kapağı estetiği, kaş kaldırma)
  2. Cilt gençleştirme işlemleri
  3. Kök hücre tedavileri
  4. Burun estetiği uygulamaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here