Venüs Tepesi Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
1018

Venüs estetiği, venüs tepesi estetiği ya da pubis estetiği ameliyatı olarak bilinen genital estetik ameliyatı nedir? Nasıl yapılır? Venüs tepesi ameliyatı ne işe yarar? Neden venüs tepesi ismi verilmiştir ve venüs tepesi tam olarak neresidir? Bu yazımızda venüs tepesi estetiği ameliyatı hakkında bilmeniz gereken, arayıp tarayıp bulamadığınız tüm bilgileri bulabilirsiniz.

venus-tepesi-ameliyati

Venüs tepesi nedir?

Öncelikle venüs tepesi nedir, nerededir ve ne işe yarar sorularına cevap vermek lazım. Venüs tepesi diğer bir adı ile mons pubis, göbek deliğinin altında sezaryen ameliyat yapılan çizgiden başlayan genital organ bölgesidir. Bacaklar arasında kalan, üst bölgedir tam olarak vajinal bölge değildir. Venüs tepesi denmesinin sebebi ise genelde tepecik görünümünde olmasıdır. Çünkü burası vücutta en kolay yağlanan bölgelerden biridir. Ayrıca hızla kilo verildiğinde de kilo verilmesi oldukça zor olan bir bölgedir. Bu nedenle de genelde tombik görünür. Venüs tepesi kadınların çıplakken aynaya baktığında ilk gördüğü yerdir.

Klitoris nedir, venüs tepesi ile aynı yerde midir?

Klitoris daha aşağı kısımlarda kalan, vajina dudaklarının üzerinde olan bir kısımdır. Venüs tepesi ile kılitorisin mesafesi vardır. Venüs tepesi estetiği klitorisi direk etkilemez.

Venüs tepesi estetiği ameliyatı nedir?

Genel olarak venüs tepesi küçültme olarak bilinen bu estetik ameliyatta, dış genital bölgede küçültme yapılır. Bazen genetik olarak, bazen aşırı kilo alma sonucunda venüs tepesi dediğimiz vajinanın üst kısmında aşırı yağlanma olabilir. Kendiniz ne kadar zayıflasanız da bu bölgedeki yağlanma aynen kalabilir. Klitorisi etkilemeyen, cinsel ilişki sırasında fiziksel olarak herhangi bir soruna neden olmayan bu sorun çoğunlukla ilerleyen yaşlarda daha ciddi bir hal alır. Yağlı venüs tepesi zamanla daha yağlı ve büyük bir hale gelebilir. Dar pantolonlarda, kot pantolonlarda, taytlarda ve bikinilerde direk dışarıdan görülebilir hale gelen pubis bölgesi yaşlandıkça sarkık bir hale gelebilir.

Venüs tepesi estetiği ameliyatı, bu bölgedeki fazla yağların alınması ve esneyip sarken derinin toparlanması işlemidir. En fazla tercih edilen genital estetik cerrahi yöntemlerinden biridir. Kadınlar için özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkan kilo alma ve yağlanma sürecinin doğal süreçlerinden biridir. Kadınların hem kendine güvenlerinin yerine gelmesi hem de cinsel hayatlarındaki keyfin artması açısından oldukça önemli bir operasyondur.

Venüs tepesi ne işe yarar, büyük ya da küçük olması neyi etkiler?

Venüs tepesi denince genelde direk olarak cinsel hayatı ve performansı etkileyen bir bölge düşünülse de aslında durum farklıdır. Yani venüs tepesi dediğimiz genital organın dış kısmı ne kadın için ne de erkek için cinsel hayatı ve performansı direk etkilemez. Kadınların kendilerini daha iyi hissetmeleri, kendilerini çekici bulmaları açısından önemlidir. Çünkü çok kilo almış yağlı ve kabarık venüs tepesi büyük bir hale geldiğinde kıyafetlerin dışından görülebilir hale gelir. Bu durum kadınlar için oldukça mutsuzluk verici olabilir. Genital organın dış kısmı olan venüs tepesi direk olarak herhangi bir şeyi etkilemez, vücudun anatomik bir parçasıdır.

Büyük ya da küçük olması da kıyafetlerinizin daha iyi durmasını, dışarıdan dikkat çekici bir kabarıklık olmaması gibi estetik konularda etkilidir.

Venüs tepesi estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler

Pubis estetiğinde genel olarak hastanın gerçekçi beklentileri olması, doktorun da olması gereken noktalara dikkat etmesi gerekir. Venüs tepesi ameliyatında temel amaç yağlı ve çıkkın görünen bacak arası bölgenin küçültülmesidir. Bu genital estetik ameliyatı yapılırken;

  • Bölgenin doğal renginin korunmasına,
  • Sarkık dokunun gerilmesine, sadece yağların alınması değil buranın gergin görünüme sahip olacak şekilde iyileştirilmesine,
  • His kaybı yaşanmaması için doğru tekniklerin kullanılmasına,
  • Doğal görünümü korumak için fazlası ile zayıf ya da fazlası ile şişkin olmayacak şekilde bir uygulama yapılmasına dikkat edilmelidir.

Pubis şişliği ameliyatı, cerrahi bir uygulamadır. Hastanede ortamında uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Duruma göre tam anestezi ya da bölgesel anestezi ile yapılabilir. Genelde ameliyattan sonra bir hafta kadar cinsel hayattan uzak durmak yeterlidir. Ancak ödem ve şişliklerin tamamen geçmesi bir buçuk aya kadar sürebilir.

Kadın venüs tepesi küçültme ameliyatının sonuçları

Kadınlar bu ameliyatı geçirdikten sonra özgüvenlerinin yerine geldiğini, kendilerini daha genç ve çekici hissettiklerini dile getirmişlerdir. Venüs tepesi ameliyatı yaptıranların yorumları genelde bu yönde olmakla birlikte bu estetiğin diğer faydaları da vardır. En önemli faydası ise kadınların seks sırasında daha fazla keyif almasına yardımcı olmasıdır. Çünkü kadınlar için asıl zevk klitoral uyarılması sırasında olur. Venüs tepesi küçütlme işleminden sonra klitoris daha açık olacağı için ilişki sırasında uyarılma da fazladır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here