Uyurken yağ yaktıran mucizevi kürler

0
524

Uyurken yağlarınızı yakmaya devam etmek ister misiniz? O halde bu mucizevi maydonoz tarifine bayılacaksınız!

uyurken yağ yaktıran kürler

Bazı diyetler ve kürler, gün içerisinde kalori yakmanıza yarımcı olurken bazıları dinlenirken ve uyurken de yağ yakmanızı sağlar. Bu kürler, temelde sindirim sistemini düzenleyen, vücuttan ödem atmayı sağlayan gıdalar ile hazırlanır. Karaciğeri koruyan, sindirim sistemini düzenleyen, idrar yolunda herhangi bir problem varsa gidermeyi destekleyen maydanoz aynı zamanda mükemmel bir ödem söktürücü gıdadır. Taze maydanozun yağ yakıcı özelliği ve cildi yenileme, gençleştirme özelliği de vardır.

Maydanoz suyu, gün içerisinde tüketilebildiği gibi aç karnına gece yatmadan önce de tüketilebilir. Siz uyurken vücudunuz yağ yaksın istiyorsanız maydanoz suyunu gece yatmadan iki saat önce tüketmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu yağ yakıcı kürü içerken de aç olmalısınız. En az bir iki saat önce yemek yemiş ve sonrasında hiç bir şey tüketmemiş olmalısınız. Yağ yaktıran bu maydanoz suyunu şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

Üç su bardağı suyu bir tencereye koyun. Kaynayana kadar maydanozları ayıklayın ve sapları ile birlikte yıkayın. Yarım demet civarı maydanoz bu yağ yakıcı maydanoz kürünü hazırlamak için yeterli olacaktır. Su kaynamaya başladıktan sonra maydanozları sapları ile birlikte suya atıp kaynatmaya başlayın.

2-3 dakika kadar maydanoz suyu kaynadıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakın. Bu sürede üzerini örtün ve 10 dakika dinlendirin.

Sonrasında süzüp ılık veya soğuk olarak içebilirsiniz. Aç karnına içilen içeceklerin ılık olması, vücutta yağ yakımı ve yağ parçalamasını desteklemektedir. Bu sebeple maydanoz suyunuzu ılık olarak tüketebilirsiniz.

Isterseniz bu maydanoz suyu kürünü gün içerisinde yemeklerden bir saat önce de tüketebilirsiniz. Yemek öncesinde tüketilen bu tarz içecekler midenizde doluluk hissi uyandıracağı için fazla yemek yemenizi de önleyecektir. Ancak unutmayın ki, bu tarz içecekleri yemeklerden en az bir saat önce aç karnına tüketmek gerekir. Öğün zamanında mideyi doldurup gün içerisinde daha çok acıkmak sağlıklı olmaz.

Karaciğeri de temizleyen bu maydanoz suyunu çok fazla tüketmeyiniz. Herhangi bir yan etkisi ya da sizin için zararı olup olmayacağından emin olmak için, öncesinde dokturunuza danışınız. Maydanoz kürü dışında yağ yakımını hızlandıran diğer tarifler için Yağ yakıcı kürler bölümüne göz atınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here