En Yeni Ameliyatsız Estetik Uygulamalarından Fransız Askısı Yöntemi

0
1444

Gelişen ve değişen teknolojik imkanlarla ameliyatsız estetik imkanları da gelişiyor. Her gün çok daha etkili, çok daha kolay yeni bir yöntemin ortaya çıktığı şu günlerde yeni bir uygulama görüyoruz, Fransız askısı yöntemi. Ameliyatsız yüz germe ve askılama yöntemlerinden biri olan uygulama hakkında her şeyi sizler için bir araya getirdik.

Fransız askısı yöntemi nedir?

Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme yöntemlerinde daha önce bir çok farklı yöntemden bahsetmiştik. İple yüz germe de bu etkili yöntemlerden bir tanesiydi. Zaman içerisinde elastikiyetini kaybeden, kilo alıp verme yaşlanma gibi sebeplerle sarkan cildi germenin bir çok yöntemi var. Özel iplerle yapılan bu yüz germe işleminin özel fransız iplikleri ile yapıldığı uygulamaya da fransız askısı denilmektedir. Fransız askısı yöntemi yüz, boyun, kol gibi farklı bölgelerde uygulanabiliyor.

Dışı silikon içi polyester olan bu iplikler, esnek ve kullanışlı olduğu için yüz gerdirme işlemlerinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Fransız askılama yöntemi ile yüz germe kimlere uygulanabilir?

Cerrahi yüz germe operasyolarına alternatif olarak ameliyatsız estetik tercih eden tüm kaın ve erkeklere bu yöntem uygulanabilir. Burada amaç yaşlanma ile ortaya çıkan sarkıklıkları ortadan kaldırarak cildin daha genç ve gergin görünmesini sağlamak. Fransız askılama yöntemi ile yüz gererken ciltte oluşan bazı kırışıklıklar da açılarak ortadan kalkar. Boyun sarkmalarında, gıdı sarkmalarında bu germe işleminin oldukça etkili olduğu görülmektedir.

Yüz germe yöntemleri arasında son zamanlarda oldukça popüler olan fransız askısı  yöntemi, kısmı felç geçirmiş ya da yüz hatlarından memnun olmayan kişilere de uygulanabilir.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ne kadar etkilidir?

Hiç bir estetik müdahale yaşlanmayı durdurmaz. Ameliyatsız estetik uygulamaları da cerrahi uygulamalar da var olan durumu ortadan kaldırır ancak sonrasında tekrar oluşmayacağının garantisini veremez. Fransız boyun askısı yöntemi ile yüz ve boyun bölgesini germek kalıcı ve etkili bir yöntemdir, ancak yıllar içerisinde tekrar ihtiyaç duyulabilir. Şimdilerde ameliyatsız yüz germe işlemleri veya ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarının bu kadar çok tercih ediliyor olmasının bir çok sebebi var.

İlk olarak artık bu uygulamalar eskisine göre çok daha başarılı, iyi sonuçlar veriyor ve uzun süreli de kalıcı. Klasik estetik operasyonlar kadar iyi sonuç veren ameliyatsız yüz germe yöntemleri var.

Bu yöntemler, klasik estetik ameliyatlara göre daha ekonomik ve iyileşme süreci de daha hızlı. Estetik operasyonlar acılı, iyileşmesi uzun süren ve sonrasında çok dikkat edilmesi gereken işlemler haline geldi.

Ameliyatsız cilt germe işlemleri, klinik ortamlarda steril koşullarda uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Hızla sonuç veren, aynı gün normal hayatınıza dönmenizi sağlayan uygulamalardır.

Fransız askısı ile boyun gerilebilir mi?

Askılama yöntemi ile yüz, boyun, çene, elmacık kemikleri dahil yüz ve çevresinde tüm bölgeler gerilebilir. Ayrıca bu yöntemle göğüs sarkmaları da tedavi edilebilir. Kollar, kalça,göğüsler, bacaklar gibi vücut bölgelerinde de bu askılama yöntemi kullanılabilir.

Boyun askısı yöntemi herkese uygulanabilir mi?

 

Fransız askılama yöntemi cildin çok aşırı kırışmamış ve sarkmamış olduğu durumlarda daha etkilidir. Doktorunuz bu yöntemin sizin için uygun olup olmayacağını tespit edecektir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri kolay mıdır?

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından fransız askısı yöntemi 1 seans uygulandıktan sonra beş yıla kadar etki gösterir. İstenirse beş yılda bir tekrarlanabilir.

Bu ameliyatsız estetik uygulaması, 45 dakika ile 1 saat arasında zaman alır. Kulak üzerinde saç içinde iplerin yerleştirileceği yerler belirlenir. Hastanın bir süre boyunca bu işlemden kaynaklı ağrı yaşamaması için ağrı kesici kullanması gerekir.

Uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Fransız askısı ile yüz germe işlemi öncesinde hastanın uyması gereken bir şey yoktur. Doktoru, hastayı gerekli konularda bilgilendirir. İşlem sonrasında ise, hastanın doktorunun önerdiği şampuanları kullanması gerekir. Ayrıca bazı hastalarda kanama olabilir, bunlar hemen geçecek yan etkilerdir.

Bazen doktoru hastaya antibüyotik ilaçlar ve ağrı kesiciler verebilir. Oluşabilecek tüm durumlarda anında doktor ile iletişime geçmek gerekir. Fransız askısı yaptıranlar çoğunlukla öncesi ve sonrası arasında çok ciddi görünüm farkları oluştuğunu ve çok memnun kaldığını belirtir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here