Modern Zaman Estetik Mucizelerinden Biri, El Estetiği

0
699

Estetik cerrahinin ulaştığı noktalar inanılmaz boyutlara geldi. Burun, dudak, göz derken şimdi yaşı en çok belli eden ellerimiz de artık estetik ameliyatla yenilenebiliyor. El estetiği nasıl yapılıyor, sonuçları neler? Kimler el estetiği yaptırabilir? El estetiği hakkında merak edilen her şey…

El estetiği ameliyatı nedir?

Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüzde ortaya çıkmaya başlar. Göz kenarındaki çizgiler (kaz ayakları), göz kapağı sarkmaları, yüzde oluşan gülme çizgileri ve sarkmaları derken sıra gelir ellere. Tüm vücudu son derece dinç ve genç görünen kadın ve erkeklerin bile elleri çilli, sarkık ve yaşlı görünebilir. El estetiği ameliyatı uygulamaları ile bu görünümler son buluyor. Tüm vücut yenilenip genç görünüm sonsuza kadar korunabilir hale geliyor.

El gençleştirme uygulamalarında cerrahi müdahalelelerden ziyade bir kaç ameliyatsız gençeltirme yöntemi aynı anda uygulanıyor. Mezoterapi, lifting, lazer ile gençleştirme yanında radyofrekans tedavileri ile kök hücre tedavileri aynı anda uygulanıyor. Böylece ellerde çok hızlı bir iyileşme ve toparlanma görülüyor.

Kök hücre tedavisi, son zamanların mucizevi buluşlarından biri olarak adlandırılan bir yöntem. Sağlık alanında, kanser tedavisinde bir çok konuda kullanılan bu yöntem estetik ve gençleşme tedavilerinde de oldukça başarılı.

El gençleştirme nasıl yapılır?

El gençleştirme uygulamalarında kullanılan birden fazla yöntem vardır. El üzerindeki lekelerin giderilmesi, sarkmaların kaldırılması, cildin yenilenmesi ve parlak genç bir görünüm kazanması için lazer ile radyofrekans yöntemleri tercih edilir.

Lazer ile cilt gençleştirme tedavisi ellerde de uygulanır. Kırışıkların giderilmesinde, deri altındaki dokuların uyarılıp kendini yenilemesinin sağlamasında oldukça etkili olan bu yöntem yüz germe ya da yüz gençleştirme tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Radyofrekans yöntemi ile el gençleştirme

Cilt altına verilen, direk ana dokuya ulaşan radayofrekans dalgaları dokuları uyarır. Selülit tedavisinde, tüm vücut sarkmalarında toparlama için uygulanan bu yöntem genelde 10 seans olarak planlanır. Seanslar süresince yapılan işlemlerin sonucu takip edilip yeterli seans sayısı yeninden planlanabilir. Hiç bir yan etkisi olmayan, seans sonrası normal işinize ve sosyal hayatınıza dönebileceğiniz bu uygulama ile ellerde canlanma kısa sürede görülür.

El estetiği dışında el bakımı nasıl olmalıdır?

Vücudumuzun büyük bir kısmı sudur, gün içerisinde ne kadar çok su içerseniz o kadar sağlıklı olursunuz kısmını artık herkes anladı. Su hayatın kaynağıdır ancak en önemli olduğu şey cilttir. Genç yaşlarda özellikle yüz ve ellerdeki kırışıklıkların kaynağı az su içilmesidir. Yetersiz su tüketimi sonucu oluşan kırışıkları gidermek zordur. Bu sebeple genç bir cilde sahip olmak isteyen herkesin bol bol su tüketmesi gerekmektedir.

Güneş kremi ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak da tüm vücudumuz gibi ellerimiz için önemlidir.

Ellerin sürekli nemlendirilmesi, içerisinde yaşlanma karşıtı enzimler bulunan krem ve serumlarla beslenmesi gerekir. Bu tarz önlemler ile ellerin en uzun süre genç görünmesini sağlamak mümkündür. Ancak bir noktadan sonra el estetiği ihtiyacı ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here