Mezoterapi Nedir, Ne İşe Yarar?

0
378

İlk olarak 1952 yılında geliştirilen mezoterapi , estetik anlamda uygulanan tıbbi işlemler arasında değerlendirilir. mezoterapi işlemi yüz için, saç için, tüm cilt için uygulanabilen ve iğneli iğnesiz olmak üzere farklı şekillerde yapılabilen bir gençleştirme işlemidir.

Mezoterapi Nedir?

Vitamin, farmasötikal ajanlar, bitki özütleri, homeopatik ajanlar cilt altı ile cildin yüzeyine uygulanabilir. Bu uygulama esnasında başvurulan yöntem ise mikroenjeksiyon olarak kayıtlara geçer. Enjekte etmek için kullanılacak ve değerlendirilecek olan vitaminler ya da türlü ajanlar, kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Bu değişim hem ajan türü, hem de dozu bazındadır. Kişinin neye ve ne kadar ihtiyacı varsa uzmanlar ona göre bir hazırlık yaparak işleme başlarlar. Kişiye özel olarak uygulanan bu işlem mezoterapidir.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi işlemi ile cildin orta tabakasına yararlı vitaminler ve çeşitli maddeler enjekte edilir. Bu enjeksiyon sayesinde ciltte yenilenme, sıkılaşma ve gençleşme meydana gelir.Kişiye ve uygulama bölgesine özel olarak yapıldığı için çok iyi sonuç verir.

Mezoterapi Ne Zaman Gerekli Hale Gelir?

  • Kadınlar açısından çeşitli sıkıntılar muhakkak aşılması gereken problemlerdir. Örnek olarak selülit sahibi kadınlar rahat rahat mayo giyemezler, şort veya etek giyince de özgüvenleri zedelenebilir. Bu tarz zamanlarda ise mezoterapi yöntemi ile selülitlerden bir dereceye kadar kurtulmak mümkündür.
  • Saç dökülmesine de çare olan bu yöntem, bu anlamda sıkıntı yaşayan kimseler için de çare niteliğini taşır. Yine yüz gençleştirme için ya da bölgesel yağlanmanın önüne geçmek için de bu yöntem ön plana çıkar.
  • Her ne kadar kişilerin mezoterapi yaptırmak istediği durumlar oluşsa da, eğer kişi gebe ise, daha önceden felç geçirmişse, şeker hastalığı varsa, kanserse, kan pıhtılaşma bozukluğu görülüyorsa, çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp rahatsızlıkları hasılsa ya da bütün bunlardan sadece biri bile görülmekte ise mezoterapi işlemi uygulanmaz.

Önemli Bilgiler

  • Enjeksiyon bölgesinde zaman içinde geçecek olan morluk veya iğne ucu hasarları, söz konusu işlemin ardından öne çıkar. Yani işlemlere dair tek can sıkıcı detay bu olabilir ve o da kalıcı değildir. İşlemlerin ise daha çok 2 ya da 3 seansta sonlandırıldığı ve başarı elde edildiği görülür.
  • Uygulama için hazırlanan solüsyonlar, hem uygulama bölgesi, hem kişinin bünyesi, hem de ana amaç doğrultusunda şekil alır. Bu anlamda etkinin doğru ve kusursuz olması için bütün detaylar düşünülür.
  • Ciltte dirilik ve tazelik oluşturan bu işlemlerde, solüsyon hazırlığının ardından yapılan uygulamaların teknik açıdan da iyi olması beklenir. Yani uzmanlar, kişiye en iyi etki edecek uygulamaları yapabilmek adına kolları sıvarken, bölgenin durumu, kişinin sorunu ve diğer unsurlar da tek bir potada eritilerek harika bir uygulama ortaya konabilir.
  • Mezoterapi işlemleri için ödenecek olan miktarlar da yapılan işlemlere göre değişkenlik gösterebilir. Bölge genişliği, sıkıntı türü gibi unsurlar da elbette ki bu fiyatları etkileyecektir. Modern teknikler ile en güzel sonuçlar kısa sürede alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here