Dermal Dolgu Yerine Yağ Transferi

0
153

Kozmetik enjeksiyonlar (yağ enjeksiyonları) ve dermal dolgular plastik cerrahide en büyük trendler arasındadır. Yağ transferi, vücudun belirli bölgelerini geliştirmek için hastanın kendi yağını kullanmayı içeren bir operasyondur. Bu estetik prosedürler, gözle görülür yaşlanma belirtilerini ve diğer bazı endişeleri iyileştirebilir ve vücudun farklı bölgelerinde spesifik amaçlar için kullanılabilir. Yağ transferi bazı durumlarda, dermal dolgu maddelerinden daha etkili, daha uzun ömürlü sonuçlar verir.

Liposuction sırasında çıkarılan yağ tıbbi atık olarak atılırken, son yıllarda bu yağın geri dönüştürüldüğü ve tekrar kullanıldığı, yeni bir plastik cerrahi eğilim ortaya çıktı. Hacmi ve şekli vücuda geri kazandırmak için doğal bir çözüm olan yağ transferi artık hem kozmetik hem de rekonstrüktif prosedürlerde yaygın olarak kullanılan bir teknik. Prosedür, yağların vücudunuzdaki bir bölgesinden liposuction yoluyla alınmasını ve geliştirilmesi gereken başka bir bölgeye aktarılmasını içerir. Uzman plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen yağ transferi, doğal görünümlü sonuçlar üreten güvenli ve iyi tolere edilen bir prosedürdür.

Yağ transferinin belirgin avantajları:

  • Vücudunuzu geliştirmek için kendi yağınızı kullanır
  • Yağ, hastanın% 100 doğal olan kendi dokusudur ve bu, vücut tarafından reddedilme şansını en aza indirir
  • Daha doğal görünümlü sonuçlar verir
  • Aşırı yağları çıkararak donör bölgesinin konturunu iyileştirir
  • Yağ transfer teknikleri son yıllarda önemli ölçüde iyileşmiştir ve yetenekli plastik cerrahlar artık optimum sonuçlar elde etmek için gereken yağ miktarını önceden belirleyebilir

Dermal dolgu maddeleri veya yumuşak doku dolgu maddeleri, cildin yüzeyinin altına enjekte edildiğinde, yanaklar, dudaklar ve ağız çevresindeki alanlara hacim ve dolgunluk katan bileşenler içerir. Uzmanlara göre, yüz dolgunluğunu iyileştirmek, kırışıklıkları doldurmak veya sığ konturlar oluşturmak için dermal dolgu maddeleri yerine yağ enjeksiyonları kullanılabilir ve bu yöntem hastaya daha fazla fayda sağlar. Yağ transferinin dermal dolguların yerini alabileceği dört bölge şunlardır:

Yüz

Yağ transferi tekniğini kullanan yüz gençleştirme prosedürleri, yanak ve dudak büyütmeyi içerir. Dudak büyütme Juvederm veya Restylane gibi biyolojik doku dolguları yerine yağ transferi veya yağ enjeksiyonları ile yapılabilir. Yağ enjeksiyonları, yanak ve çene konturunu, göz altı alanını, dudakları, nazolabial kıvrımları, kukla çizgilerini ve üst göz kapaklarını iyileştirmek için de kullanılabilir.

Kalçalar

Giderek daha popüler olan kalça büyütme prosedürü, Brezilya popo kaldırma ameliyatı (BBL cerrahisi) daha düzgün kıvrımlı bir kalça sağlamak için hastanın yağını kullanır. Otolog yağ enjeksiyonları, kadınların yapay dolgu maddeleri ve implant ile ilişkili risklerden kaçınmasına izin verir. Yağ transferi popo kaldırma ameliyatında iki fayda sağlar: fazla yağın sorunlu bölgelerden çıkarılması ve hacim eksiklikleri veya diğer kusurları olan kalçanın geliştirilmesi. Prosedür kısa bekleme süresi ve iyileşme ile birlikte doğal, uzun süreli sonuçlar sağlar.

Göğüsler

Kompozit göğüs büyütmede memelere hacim kazandırmak için yağ transferi de kullanılır. Bu teknik, yağ enjeksiyonlarını ve implantları birleştirerek en iyi yöntemi sunar. İmplantı tutmak için yeterli dokuya sahip değilseniz, bu kombinasyon tedavisinden faydalanabilirsiniz. Bu yenilikçi prosedür, implant üzerine otolog yağ enjekte edilmesini içerir.

Kollar

Eller veya kollar yaşlanma belirtilerinin daha belirgin olduğu alanlardan biridir. Yaşlandıkça hacmi kaybeden cilt incelir, kemiklerin, tendonların ve damarların daha görünür olmasına neden olur. Enjekte edilebilir dermal dolgu maddeleri, bunları gizlemek için daha fazla dolgunluk sağlamak için kullanılabilse de, yağ enjeksiyonları, ellerin doğal görünümünü daha uzun süreli sonuçlarla geri getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here