Kök Hücre Tedavisi ile Yaşlanmayı Durdurun!

0
602

Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak hatta bunları tamamen durdurmak! Hepimiz süresiz gençliğin peşindeyiz, peki bu mümkün mü? Kök hücre tedavisi yaşlanmayı durduruyor mu?

Kök hücre tedavisi, bir çok alanda büyük etkisi olan bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. Önceleri sadece iç hastalıklarda kullanılan bu yöntem şimdilerde ise estetik uygulamarında kullanılmaya başlandı. Yaşlanma etkilerini tamamen ortadan kaldıran ve daha sonra ortaya çıkmasını da engelleyen bu yöntem sayesinde genç kalmak mümkün!

Kök hücre tedavisi nedir?

Kişilerin kemik iliklerinden veya yağ dokularından alınan örneklerin kök hücre haline getirilmesi ve bu dokunun gerekli yerlere enjekte edilmesi işlemidir. Canlı bir hücre olduğu için sürekli kendini yenileyebilen bu doku bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle ortopedik rahatsızlıklarda, kireçlenme gibi sorunlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Kök hücre tedavisi estetik alanında nerelerde kullanılabilir?

Kök hücre ile;

  • Popo kaldırma işlemi yapılabiliyor. Içerisinde kök hücre bulunan yağ dokusu enjekte edilen popo daha kalkık ve doğal bir görünüm kazanıyor.
  • Göğüs dolgunlaştırma, dikleştirme ve meme büyütme işlemi yapılabiliyor.
  • Ellerdeki yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabiliyor.
  • Diz içine enjekte edilerek düz bir bacak görünümü elde edilebiliyor.
  • Bu işlemler, içerisine kök hücre enjekte edilmiş zengin yağ dokuları sayesinde yapılabiliyor. Klasik bir yağ enjeksiyonunda yağ dokusu kendini yenileyemez. Bu sebeple kalıcılığı azdır. Ancak kök hücre ile zenginleştirilen yağ dokuları kendi kendini besleyen, yenileyen ve çoğalan dokular haline geliyor. Doğal olarak enjekte edildikleri noktalarda da kalıcı ve doğal bir görünüm sağlıyor.

Yüz gençleştirmede kök hücre tedavisi nasıl kullanılır?

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında nano yağ enjeksiyonu olarak da adlandırılan bu yöntem ile yüzdeki tüm kırışıklıklar giderilebiliyor. Boyun bölgesindeki kırışıklıklar, göz altı morlukları, dekolte bölgesindeki ince kırışıklar ile eldeki kırışıklıklarda bu yöntem oldukça başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.

Nano yağ enjeksiyonu adı verilen yöntemde, hücre sıvısının hücreleri yeniden canlandırması için kullanılır. Dolgu ve botoks gibi uygulamalara göre daha farklı bir yaklaşımın ürünü olan bu yöntem özellikle yeni oluşan ince kırışıkları tamamen ortadan kaldırıyor.

Kök hücre tedavisi nerelerde kullanılır?

Kök hücre tedavisi diz bölgesinde hem estetik hem de sağlık sorunlarını tedavi amacıyla kullanılabilir. Diz içine dolgunluk sağlayarak bacakların dümdüz görünmesini sağlayan, yamukluğu ortadan kaldıran bu yöntem sayesinde yürüme sorunları da ortadan kalkar.

Estetik amaçla; göğüs bölgesinde, yüz ve boyun bölgesinde, kalça ve popo bölgesinde, bacaklarda, dekolte ve ellerde kullanılabilir. Yüz estetiği olarak , burun şekillendirme, dudak dolgunlaştırma, çene şekillendirme gibi tüm uygulamalarda kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here