Venüs Dudak Dolgusunun Özellikleri

0
422

Dudak dolgusu çeşitleri, dudağın alacağı şekle göre değişik isimlerle anılır. Venüs dudağı altın oran hesaplamalarına en uygun dudak şeklidir. Antik çağlardan itibaren kadınların en sevdiği ve en beğendiği dudak şeklidir. Günümüz estetik imkanları sayesinde bu dudak şeklini en doğal görünümü ile yapmak mümkün.

venus-dudagi

Dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusu;  dudakların, hastanın yüz şekline, diş yapısına, gülüşüne ve mimiklerine göre doktor ve hastanın beraber belirlediği bir şekle getirilmesidir. Dolgu uygulamalarında çeşitli dolgu maddeleri kullanılabilir. Kalıcı dudak dolguları yerine geçici dudak dolguları tercih edilir. Yağ enejeksiyonu  ya da özel dolgu maddellerinin dudaklara enjekte edilmesi ile dudaklara şekil verilir. Dolgu işlemlerinin etkisi genelde 1 yıl ya da 1,5 yıldır. Dolgu yavaş yavaş erir, hasta isterse dolgu tamamen eridikten sonra yenisini yaptırabilir.

Dudak dolgusu tamamen yan etkisiz, acısız, ağrısız ve oldukça basit bir işlemdir.ameliyatsız estetik uygulamaları arasında dünyada en çok tercih edilen uygulamadır.

Venüs dudak nedir?

Daha önceki yazılarımızda afrodit dudak ve dolgusu hakkında detaylı bilgi vermiştik. Venüs dudağı ise, afrodit dudağından farklı olarak daha doğal bir görüntüye sahiptir. Üst dudak ile alt dudak orantılı bir şekilde kalınlaştırılır. Ancak bu şişkin bir görünümden ziyade daha çok kalın bir görünümdür.

Eros yayı dediğimiz burun altındaki dudağın çukur bölgesi daha geniş ve açıktır. Diğer dudak şekillerinde bu çizgi keskindir. Venüs dudağı dolgusu ile keskin olmayan bir dudak çizgisi oluşturulur.

Venüs dudağının özellikleri nelerdir?

Gençler tarafından en çok tercih edilen dudak şekli venüs dudak şeklidir. Özel bir oranla belirlenen bu dudakta, alt dudak kenarlara doğru incelir. 1 e 1,618 oranında bir dolgu işlemi yapılır. Venüs dudak dolgusunda asıl amaç alt ve üst dudağın simetrik olması, üst dudak kıvrımlarının belirgin olmasıdır.

Venüs dudağının diğer dolgu tiplerine göre daha fazla tercih edilmesinin sebebi doğal görünmesidir. İnce yüz yapısına en uygun dudak dolgunlaştırma yöntemidir. Şişirilmiş gibi doğal olmayan bir görünüme neden olmaz. Dudak çizgisi oldukça belirgin olup burun altındaki çukur kısmı da çok daha çekici görünür. Venüs dudağı yaptıranların yorumları uygulama sonrasında kendilerini daha genç gördükleri yönündedir. Çünkü venüs dudağı dolgusu daha parlak ve gergin dudaklar ile ağız yapısını değiştirir, gençleştirir.

Dudak dolgu modelleri nasıl belirlenir?

Eros dudak dolgusu, afrodit dudak dolgusu, venüs dudak dolgusu gibi hemen hemen bütün dudak dolgusu modelleri ünlü tanrıçalardan esinlenerek oluşturulmuştur. En eski zamanlardan bu yana değişmeyen güzellik algılarının başında dolgun ve pürüzsüz dudaklar gelir. Antik çağ heykellerinde de dikkat çeken bir detay olan dolgun dudaklar, günümüz kadınlarının cazibe merkezleridir. Özellikle güldüğünde çizgi halini alan dudaklar dolgu uygulamaları ile bambaşka bir görünüme kavuşturulabilir. Yüzün çehresini başka bir hale getiren dudaklarda farklı dolgu malzemeleri kullanılırken farklı tarzlar da seçilebilir. Dudak dolgusu modelleri belirlenirken hastanın yüz yapısı, gülüşü, ağız genişliği, dişlerinin yapısı ve yanakları dikkate alınır. Doğal bir görünüm sağlamak için üst ve alt dudağa ne kadar dolgu uygulanacağı belirlenir. 3 boyutlu olarak bilgisayarda hastanın dudak yapısı çizilip uygulama sonrasında nasıl görüneceği belirlenir. Böylece dolgu öncesinde hasta ile doktor tam olarak her şeye birlikte karar vermiş olur.

Hastalar dudak dolgunlaştırma işlemlerinin diledikleri şekilde yapılabileceğini düşünür. Ancak iyi bir estetik doktoru hastanın istediğinden ziyade olması gerekeni, doğal görüneni bilir ve hastasını yönlendirir. Dudak dolgusu çeşitleri farklı görünümleri ile kişinin yüz yapısına uygun olarak seçilir ve uygulanır.

Diğer dudak dolgusu çeşitleri ve Afrodit Dudak dolgusu

Venüs dolgusundan sonra en çok tercih edilen dolgu çeşidi afrodit dudak dolgusudur. Eros ve hera dudağı gibi dolgu modeli çeşitleri de vardır. Bu dudak dolgunlaştırma yöntemlerinin hepsinde benzer maddeler ve yöntemler kullanılır. Farklı görünümlerin sebebi uygulama tarzı, belirlenen çizgiler ve uygulanan dolgu miktarlardır. Unutmayın ki önemli olan ne kadar şişkin dudağınız olduğu ya da ne kadar çekici göründüğünüzden ziyade doğal olmasıdır. Doğal estetik en başarılı estetiktir.

Dudak dolgunlaştırma işlemi dudak rengini de değiştirir mi?

Eğer dudaklarınız çok silik ya da solgun pembeyse, dudak kenarı çizgileriniz yok olmuş ya da karışmış gibi görünüyorsa dolgu işlemi bu görünümün iyileşmesini sağlar. Ancak dudak dolgusu dudaklarınızı canlı bir renge dönüştürmez. Bunun için özel renklendirme işlemlerinin yapılması gerekir. Dudak estetiği işlemleri içerisinde dudak renklendirme de ayrı bir yöntemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here