Işıl Işıl Bir Cilt İçin Karbon Peeling Uygulaması

0
755

Genetik yatkınlıklar, güneş ışınları, cilt altı doku bozuklukları, kullanılan ilaçların yan etkileri gibi pek çok etken cilt bozukluklarına neden olmaktadır. Problemli ciltlerin tedavisi için sıkça tercih edilen ve etkili bir tedavi yöntemi olan karbon peeling uygulaması, estetik ve medikal tedavi yöntemlerine oranla günümüzde daha çok tercih edilen tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Peki, karbon peeling uygulaması nedir, ne kadar sürede ve kaç seans uygulanmalıdır?

Karbon Peeling Uygulaması Nedir?

Cilt yenileme, akne, leke ve geniş gözeneklerin tedavisi, cilt sebum dengesinin sağlanması ve gençleştirme tedavileri için Q-switch Nd: YAG lazer teknolojisi ile karbon solüsyonuyla birlikte kullanımı ile uygulanan profesyonel cilt bakımı ve tedavi yöntemidir.
Tedavi süreci, kişinin ihtiyacına ve cildin ne denli problemli olduğuna göre değişiklik göstermektedir.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürede Yapılır?

Uygulamanın ilk aşamasında yüz bölgesi temizlenerek, lazer uygulamasından önce lazerin etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Sürülen solüsyon, lazer işlemi için gereken enerjinin ciltte en yüksek düzeyde oluşmasını sağlar ve lazer atışları yapılmaya başladığında; ısı yükselerek cilt yüzeyindeki deri tabakasını soymadan buharlaştırır.
15-20 dakikalık bir sürede karbon emilimini sağlayan cilt yüzeyine, tedaviye uygun 15 dakikalık lazer atışları da yapılarak uygulama kısa bir sürede tamamlanır. Tedavi sürecinde kişiler günlük hayatlarındaki akışa herhangi bir sorun yaşamadan devam edebilir.

Karbon Peeling Uygulaması Kaç Seans Yapılmalı?

Amaçlanan tedavi doğrultusunda karbon peeling, 7-14 günlük periyotlarla 4 veya 6 seans uygulanmalıdır. Cilt yapısı aşırı yağlı veya yağ dengesi bozuk olan, hormonal sebeplerden dolayı oluşan lekelenmeler gibi problemli ciltlerin tedavilerinde ise uygulamanın 10 seans devam etmesi önerilmektedir. Uygulamanın etkileri 1 veya 1,5 yıl boyunca devam ettiği için tedavisi tamamlanan bireylerin bu süre zarfında herhangi bir seans almasına gerek yoktur.

Karbon Peeling Uygulamasının Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın ilk seasından sonra cilt daha parlak, aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Cilt altı dokularının ve leke tedavilerinin, cilt gençleştirme ve gözenek küçültme işlemlerinin ilk sonuçları ise 2-3 hafta sonra ortaya çıkmaktadır. Tedavi bitiminde bireyler kolajen üretimindeki artışa bağlı olarak lekesiz ve daha sıkı gözeneklere sahip bir cilde kavuşur.

Peeling Uygulaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama yazın da dahil olmak üzere her mevsim, her renk tene uygulanabilmektedir. Ancak yaz mevsiminde işlem yaptıracak olan bireylerin önlem amaçlı yüksek faktörlü güneş kremlerini kullanmalarını öneriyoruz. Cildin zarar görmemesi açısından işlemle aynı gün sıcak duş veya banyo yapılmamasını da tavsiye ediyoruz.

Karbon Peelingin Faydaları Nedir?

Karbon peeling uygulaması belirgin ve kalıcı yan etkileri bulunmamasından dolayı her cilt tipine, her mevsim uygulanabilen, cildi soymadan doku yenilenmesini sağlayan ağrısız ve acısız en etkili tedavi yöntemlerindendir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here