Dermaroller Ev Tedavisi ile Yara İzleri Gider mi?

0
916

Dermarollar, hem evde hem de uzman estetisyenler (ya da dermatoloji uzmanları)  tarafından kliniklerde kullanılabilen bir cihaz. Dermarollar yaptırmak olarak ifade edilen cilt bakımı ise bu cihaz kullanılarak yapılan cilt bakımı. Son zamanlarda cilde minik hasarlar verecek cildin daha fazla kolajen salgılamasını sağlamak, yaraların ve izlerin giderilmesini sağlamak oldukça popüler. Çok da etkili bir yöntem. Altın iğne, scar tedavileri gibi bir çok tedavi arasında dermarollar da ilgi gören bir yöntem. Peki dermarollar evde kullanılabilir mi, ne kadar etkili olur?

Dermaroller nedir?

Dermaroller, üzerinde kıl inceliğinde çok ince iğneler bulunan silindir şeklinde dönerek hareket eden bir cihazdır. Hem ev tipi hem de uzman tipi dediğimiz kliniklerde kulllanılan versiyonu vardır. Kliniklerde uzmanlar tarafından kullanılan versiyonu daha etkili sonuç verir çünkü bunlar daha derine nüfuz edebilen cihazlardır. Ancak ev versiyonu ile kendi kendinize de etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Profesyonel dermaroller nasıl yapılır?

Cihazın isminden yola çıkılarak yapılan işleme de dermaroller işlemi adı verilmektedir. Profesyonel uzmanlar tarafından yapılan işlemde çok ince olmasına rağmen çok ince iğneler kullanıldığı için hassas ciltlerde ağrı olabilir. Bu nedenle de estetik merkezlerinde işlem öncesinde ağrının azalılması için ağrı kesici ya da uyuşturucu kremler kullanılmaktadır.

İşlem kasım ayından sonra güneşin etkisinin azaldığı zamanlarda yapılır. Çünkü işlem sonrası iyileşme döneminde cildin güneş ışınlarından korunması oldukça önemlidir. Bir kez dermaroller işlemi yapıldıktan sonra 5-6 hafta sonra ikinci seans uygulanabilir. Bu nedenle de bu işlem yılda sadece bir kaç ayda yapılabilir. Dermaroller işleminde cilde minik iğneler batırılarak cildin kendi kendini yenilemesi sağlanır. Diğer bir çok cilt yenileme işlemine göre daha hafif bir işlemdir.

Yüzdeki çizgilerin, minik yara ve sivilce izlerinin giderilmesi için tercih edilir. Işlem sonrasında ciltteki kızarıklıkların tam olarak geçmesi bir iki haftayı bulur. Kızarıklık tam geçtikten sonra işlemin etkisi ortaya çıkar.

Dermaroller kullananlar ve uygulama yöntemleri

Dermaroll ürününü evde kullanmak istiyorsanız öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Uygulama sonrasında kolajen yapımını güçlendiren bir krem kullanırsanız ürünün çok daha etkili olduğunu görebilirsiniz. Dermaroller ev tedavisinde akne izlerini, bölgesel kellik sorununu, selülit problemlerini tedavi edebilirsiniz. Çeşitli yerlerden edinebileceğiniz bu cihahın etki alanını aynı ürünü daha önce kullanmış kişilerden öğrenebilirsiniz.

Evde kullanacağınız ürünün iğne boyutlarının kullanacağınız bölgeye uygun olup olmadığından emin olunuz. Dudak üzeri ve çevresinde kullanılan ürünün iğne boyutları, göz ve çevresinde kullanılan ürünün iğne boyutları, bacak ve bel çevresinde kullanılan ürünün iğne boyutları ise farklıdır. Ürünün düzenli kullanımı sonucunda etkisini görebilirsiniz.

Ameliyatsız estetistik ve ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerini uzun süre, düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulamaya devam etmelisiniz. Bu süreçte mucizevi bir şekilde hızlı ve büyük bir etki beklememelisiniz. Dermarolları düzenli olarak kullanan kullanıcıların ve bu işlemi düzenli olarak yaptıran hastaların yorumlarından çatlak tedavisinde etkili olduğu görülmektedir. Ancak ister kendiniz evde uygulayın isterseniz estetik merkezinde yaptırın, bir anda çok büyük bir etki beklemeyin. Çünkü ameliyatsız estetik yöntemlerinde amaç cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlamaktır. Bu da doğal olarak zaman içerisinde yavaş yavaş olur. Uygulamalara devam etmeniz durumunda ise çok daha uzun süreli bir kalıcılığı vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here