Zayıflamak İçin Karın Germe Ameliyatı Yaptırılır mı?

0
317

Estetik ve fit bir karın görünümü için oldukça fazla ilgi gören karın germe ameliyatı estetiği abdominopilasti, zayıflamak için tercih edilebilecek bir estetik yöntemi midir? Daha doğru bir şekilde sormak gerekirse, estetik zayıflamak için kullanılabilir?

Karın germe ameliyatı hakkında önemli bilgiler

Öncelikle şu noktaya açıklık getirmek lazım, estetik ameliyatlar zayıflamak için tercih edilebilecek yöntemler değildir. Daha doğrusu estetik ameliyatlar ile zayıflanmaz. Kilo verdikten sonra hatta vücudun kilosu tam olarak oturduktan sonra ancak estetik operasyonlar yaptırılabilir. Bu noktada operasyonlar görünüm düzeltmek amacıyla yani estetik görünümü değiştirmek için tercih edilmelidir.

Karın germe estetiğinin yapılabilmesi için kişinin maksimum miktarda kilo vermiş olması gerekir. Aynı şekilde en az 6 aydır da o kiloda duruyor olması gerekir. Sonrasında kilo alıp vermekten kaynaklanan sarkmalar için karın toparlama ameliyatı yapılabilir. Yeterince kilo verilmesine rağmen hala gitmeyen inatçı bölgesel yağlar için ise liposuction ile yağ alma işlemi yapılabilir. Liposuction ile alınabilen yağın da belirli miktarı geçmediğini unutmayınız. Yani aşırı kilolu ya da obez bir kişi liposuction ile istediği kadar yağlarını aldırıp üzerine de gerekli yerlerine gerdirme işlemi yaptıramaz. Her vücudun belirli bir yağ kapasitesi vardır ve ancak ona göre yağ alımı yapılabilir.

Karın germe ameliyatı kimler için uygundur?

Bir ya da birkaç doğum yapmış kadınlar, çok sık kilo alıp vermiş kişiler. Karın kasları tamamen zayıflamış kişiler için karın germe ameliyatı yeniden fit olma imkanı sunar. Karın germe ameliyatı yapıldıktan sonra;

Yağ dokusu dağılımı kontrol edilmiştir, yani homojendir. Bu noktada liposuction ile karın yağlarının bir kısmı alınmış olur. Spor yaptığınızda yağ dokusu ne kadar azsa o kadar hızlı bir şekilde vücudunuz şekillenebilir. Spor yapıp düzenli ve sıkı bir beslenme planına başlamadan önce kilo verilmesi bu açıdan önemlidir.

Düz bir karın için karın germe ameliyatı şart mı?

Bir kaç hamilelik geçirdiyseniz, çok sık kilo alıp verdiyseniz, kilo alıp vermeleriniz sırasında hiç spor yapmadıysanız,karnınızın sarkması çok doğal. Bu sarkıkları gidermek için zayıflamak yeterli olmayacaktır. Ayrıca sıkılaştırıcı kremler de bu denli bir kas zayıflığı ve sarkmasına etki etmez. Mini karın germe ya da tam karın germe estetiği ameliyatları ile bu sarkıklık kalıcı olarak hızlı bir şekilde çözülür.

Daha ince görünmek için karın germe süreçleri nasıldır?

Zayıf ve ince görünmek, karın kaslarının belirgin olmasını sağlamak için kilo verme, yağları aldırma ve karın gerdirme ameliyatını sırasıyla takip edebilirsiniz. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılan, hastanın durumuna göre bir ya da iki gün hastanede kalması gerekebilen bir ameliyattır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here