Yaz Makyajı Nasıl Olmalı? Yaz Makyajı İpuçları!

0
532

Havalar ısınmaya başladıktan sonra makyaj yapılmaz diye düşünülür. Hem sıcağı etkisi ile makyajın artması hem de bronz tenin makyaja daha az ihtiyaç duyması sebebiyle ortaya çıkan bu düşünce aslında yanlıştır. Yazın güneşlenen, bronzlaşan ve kendini yenileyen cilt makyaja tamamen hazırdır. Peki, yaz makyajı nasıl olmalı? Yaz makyajı renkleri, stilleri nelerdir?

Doğal yaz makyajı nasıl olur?

Yaz makyajının en önemli özelliği doğal görünmesi ya da hiç yokmuş gibi durması. Sıcak havalarda daha hafif, natural tonlarda, ışıltılı bir görünüm oluşturan maktaj tercih edilir.

 5 adımda yaz makyajı

  1. Cilt tonunu eşitleme.

Bronzlaşan tenin ışıltısını daha çok ortaya çıkarmak, cilt tonundaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için ilk olarak uygun bir fondötenle cilt tonu eşitlenebilir. Bunun için cushion fondötenleri tercih edebilirsiniz. Bu fondötenler yaz sıcaklarında akmayan, yüzü ağırlaştırmayan, tere ve güneşe dayanıklı makyaj malzemeleridir. Ayrıca likit olmasına rağmen uçakta el çantasına alınabilen bu kapatıcılar, her kadının çantasının olmazsa olmazlarından.

  1.  Hafif bir göz makyajı

Buğulu, dumanlı  göz makyajları gece makyajı olarak yerini korurken, yazın gece dışarı çıkarken bile daha canlı, daha hareketli göz makyajları tercih ediliyor. Pembe, turuncu, mavi, parlak gri, sarı renkli göz farları yaz aylarında dinamik bir görünüm kazandırıyor. Yaz makyajında eyeliner yok denecek kadar az. Siz eyelinersız asla diyorsanız o başka tabi, ama canlı renkler yaz makyajının favorileri.

  1. Allıksız olur mu!

Güneşte bronzlaşıldı, cilt tonu eşitlendi harika bir ten makyajının bazı hazırlanmış oldu. Şimdi sıra geldi makyajın en önemli noktalarından biri olan allık seçimine. Hemen hemen tüm makyaj çeşitlerinde çok kullanılan şeftali tonu allıklar yaz aylarının da en sevilen allık renkleri. Seçtiğiniz göz farına göre belirleyebileceğiniz allık tonları arasında fuşya rengi ve tonları, kayısı rengi ve tonları ile pembe de yer almakta. Eğer çok koyu bir teniniz varsa şeftali tonlarından birini seçmenizi tavsiye ederiz.

  1. Highlighter olmalı mı?

Yaz makyajı trendlere göre değişmekle birlikte genel olarak doğal görünümlü bir makyaj tarzıdır, demiştik .Highlighter makyaja girdiği zaman makyajı ağırlaştırır. Çok az olmak üzere isterseniz yaz makyajlarında da kullanın ancak özellikle de gündüz makyajlarında uzak durmanızı tavsiye ederiz.

  1. En önemli detay, dudaklar!

Yazın sıcak hava, deniz tuzu ve kumdan kuruyan dudaklara çok iyi bakım yapmak gerekir. Sürekli nemli tutulması gereken dudaklara zaman zaman şeker peelingi de yapabilirsiniz. Çünkü, ne kadar bakımlı ve güzel dudak o kadar güzel makyaj.

Makyajdaki en önemli iki nokta, dudaklar ve gözlerdir. Başarılı bir göz makyajı ile dudak makyajı tüm görünümü tamamen değiştirebilir. Yaz makyajında da dudakların önemi büyüktür. Doğal renkler, canlı tonlar demeye dudaklarda da devam ediyoruz. Şeftali, pembe, kayısı, koyu şeftali, turuncunun en canlı tonları yaz aylarında dudakları süsleyen renk tonlarıdır.

Yaz aylarında siyah,kahvereng, toprak tonları, mavi, lacivert gibi renklerden uzak daha ışıltılı, parlak makyaj yapmak gerek. Unutmayın, en güzel makyaj sağlıklı bir cilttir. Yaz aylarında cildinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here