Yaşlanma Belirtilerini Yüz Akupunkturu İle Önleyin

0
2231

Ameliyatsız estetik uygulamaları özellikle yaşlanma belirtilerini durdurmak ya da ortadan kaldırmak için tercih ediliyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen bu yöntemlerden biri de yüz akupunkturu. Peki yüz akupunkturu ne kadar etkili, yaşlanma belirtilerini tamamen ortadan kaldırabiliyor mu?

Akupunktur nedir?

Uzak doğuda kullanılan uygulamalardan biri olan akupunkturu biz ilk olarak bölgesel ağrı tedavilerinde ya da zayıflama yöntemlerinden biri olarak kullanmaya başladık. Akupunktur, minik özel iğnelerin belirli noktalara uygulanması ile yapılan bir işlemdir. Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu yöntem aynı zamanda sigarayı bırakmaya yardımcı olması ile de oldukça ünlü bir hale geldi.

Kozmetik akupunktur ve özellikleri

Kozmetik akupunktur yorumları doğrultusunda incelendiğinde son derece olumlu sonuçlar veren, genelde yüz bölgesine ve boyun bölgesine uygulanan, kırışıklıkların azaltılması ve durdurulmasında tercih edilen işlemlerdir. Fiyatları yapılan yere, yapan kişilere ve uygulama yapılacak kişinin yaşına cilt özelliklerine göre değişir. Ameliyatsız estetik uygulamaları ile yaşlanma belirtilerinin önlenmesi için cildin çok fazla kırışmamış olması gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde cilt gerdirme ameliyatı dışında hiç bir uygulama işe yaramayabilir.

Akupunktur ile cilt bakımı

Akupunktur ile gençleşme için bu işlemin zaman zaman düzenli olarak yapılması gerekir. Peki bu gençleşme nasıl sağlanır? Cildin kendi kendini yenilemesi, tamir etmesi için minik iğneler ile dokuları uyarır. Bu doku uyarımları sırasında çeşitli maddeler ortaya çıkar. Bu maddeler de cildin daha parlak ve genç görünmesini, kırışıklık oluşmamasını sağlar.

Akupunktur Noktaları Yüz Şeması

özel ince iğnelerin batırıldığı noktalar bu işlemin en önemli kısmıdır. Ağrı tedavilerinde farklı noktalar kullanılırken kozmetik yüz akupunkturunda daha farklı noktalar kullanılabilir. Genel olarak yüz akupunkturu noktalarını yandaki görselde görebilirsiniz.

Akulift nedir, nasıl yapılır?

Akulift yaşlanma belirtilerini durduran ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Yüzde belirlenen noktalara güzellik iksiri iğneleri yerleştirilerek yapılan bu işlemde iğneler yüzde bir süre kalır. Akulift ile cilt gençleştirme işleminin iğnesiz yapılanları da vardır.

Cilt gençleştirme akupunktur ile hangi bölgelerde sağlanır?

Akupunktur ile gençleşme yüzün, boynun bir çok bölgesinde sağlanır. Bunlar;

  • Çene altı yani gıdı sarkmalarının önlenmesi ya da azaltılması,
  • Cilt tonunun dengelenmesi,
  • Göz altı morlukları ve torbalarının azaltılması ya da yok edilmesi,
  • Cilt gözeneklerinin daraltılması ve sıkılaştırılması,
  • Ciltte oluşan sarkmaların engellenmesi,
  • İnce kırışıklıkların toparlanması ve yok edilmesi gibi uygulamalardır.

Yüz akupunkturu sivilce sorununa iyi gelir mi?

Bu cilt yenileme işlemi ciltteki tüm görünüm sorunları için rahatlıkla kullanılabilir. Şöyle ki bunların başında da sivilce, yağ bezesi veya siyah noktalar gelir. Düzenli olarak yüz akupunkturu yaptıran kişilerin cilt problemleri oldukça azalmıştır.

Estetik akupunktur sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Toparlanan yüzün şekli de hızla değişir. Sarkık yanaklar ve gıdı, yüz yapısını olduğundan daha farklı gösterirken yüz akupunkturu sonrasında çene daha belirgin bir hale gelir. Ameliyatsız estetik uygulamalarında yüz şekli her zaman cildin kendini toparlaması ile ortaya çıkar.

Akupunktur çok uzun yıllardır medikal tedavi yöntemlerine ek bir alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Şimdilerde kozmetik akupunktur olarak adlandırılan bu yöntemi yüzde etkili bir biçimde kullanmak mümkün.

İşlem uygulandığı gün gündelik hayata dönülebilir. Hızla iyileşen cilt genç ve taze görünümü ile işlemi yaptıran kişilere yaşam enerjisi verir. Daha genç, güzel ve enerjik bir görünüm yanında bu işlem sayesinde kişilerin cinsel hayatlarında dahi ciddi bir dinamizm, iyileşme dikkat çeker. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve uyku düzeni için de akupunktur son derece faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here