Vaser Liposuction Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

0
820

Sporla ve diyetle gitmeyen bölgesel yağlar için klasik liposuction yöntemine alternatif vaser liposuction. Peki, vaser liposuction ameliyatı nedir, nasıl yapılır, diğer yağ aldırma yöntemlerinden farkı nedir?

Vaser liposuction yöntemi sizi bölgesel yağlarınızdan çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde kurtarıyor. Klasik yağ aldırma yöntemlerine göre çok daha az acılı, daha hızlı iyileşme süresi sağlayan yöntem şimdilerde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri.

Vaser liposuction nedir?

Klasik yağ aldırma yöntemi olan liposuction dan farklı olarak bu uygulamada yağ alımı esnasında ultrasound teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde işlem sırasında çok daha fazla yağ parçalanabilir hale geliyor. Ultrasaund teknolojisinde kullanılan ses dalgaları sadece deri altındaki belirlenen yağ dokularına etki ederek onların parçalanmasını ve sıvı hale dönüşmesini sağlar. Böylece bir seferde çok geniş bir alandaki yağ dokuları parçalanmış olur. Sonrasında ince kanüller ile sıvı haldeki yağlar çekilir.

Vaser liposuction ile yağ alma işleminin en önemli özelliği, bu işlem sırasında kişinin vücuduna istediği şekil de verilebiliyor. Özellikle göbek bölgesindeki yağlar alındıktan sonra burada baklava görünümü oluşturulabiliyor. Ister kıvrımlı ve dolgulu ister kaslı ve sıkı bir görünüm sağlanabiliyor.

Vaser liposuction nasıl yapılır?

Ultrasound ile cilt altındaki yağ dokuları tamamen parçalanıp sıvı hale geçiriliyor. Sonrasında çok ince kanüller ile bu yağ sıvıları dışarı alınıyor. Buradaki en önemli nokta ise, alınan bu yağ sıvıları ile vücuda şekil verilebiliyor. Bacaklarınızda eğrilik varsa bu yağ dokuları ile düzeltilebilir. Kırışıklıkların doldurularak azaltılması ya da tamamen giderilmesi, dudak ya da popo dolgusu yanında baklava görünümünde kaslı bir yapı hazırlanabilir.

Vaser lipo sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vaser lipo işleminde yağ dokusu sıvılaştırılarak alındığı için deri üzerinde morluk oluşumu klasik yağ alma işlemlerine göre çok daha azdır. Yağ alımı daha kolay ve hızlı olduğu için de işlem sonrası vücutta ödem oluşumu çok daha az olur ya da hiç olmaz. Vaser liposuction işlemi yapılan hastalar çok kısa bir süre içerisinde gündelik hayatlarına dönebilirler. Ayrıca enfeksiyon riski ya da kanama ihtimali neredeyse yoktur.

Vaser lipo işlemi sonrasında hasta doktorunun izni ile bir ay içerisinde hafif sporlar yapmaya başlayabilir.

Vaser liposuction ile jinekomasti yapılabilir mi?

Bu yağ alma işlemin hastanın durumu uygun olduğu sürece vücudun bir çok yerinde uygulanabilir. Erkekler için oldukça önemli olan jinekomasti işlemi de vaser lipo ile yapılabilir.

Vaser liposuction öncesi sonrası, dikkat edilmesi gerekenler

İşlem sonrası hastaların 3 hafta boyunca korse kullanması gerecektir. Diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi bu yağ alma işlemi sonrasında da bir miktar morluk ve ödem oluşabilir. İlk hafta sonunda ortadan kalkmaya başlayan şişlikler 10 gün sonunda tamamen geçer. 10 gün sonunda şişlikler ortadan kalktığı için incelme daha net bir şekilde görülür.

Vaser lipo işlemi her mevsim uygulanabilir, ancak işlem sonrası korse giyilmesi gerektiği için yazın korse giymek zor olabilir. Uygulama sonrası dönemi hasta serin bir yerde geçirebilecekse istediği dönemde yağ aldırma işlemini yapabilir. Ayrıca vaser lipo işleminden sonra kanüllerin oluşturduğu minicik yaraların da güneşten korunması lazımdır. Yaz aylarında bu yaraları güneşten koruyabilir ve korseyi gerektiği süre boyunca giyebilirseniz ameliyatı olabilirsiniz.

Yağ aldırma işlemi vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?

Vaser liposuction ile yağ alma işlemi göbek ve karın bölgesinden bacaklara, kollara, sırta kadar vücudun hemen hemen her yerine uygulanabilir. Erkeklerin en çok tercih ettiği yağ aldırma bölgeleri ise göbek bölgesidir. Ayrıca jinekomasti dediğimiz meme ucunda oluşan yağların alınması işleminde de vaser lipo kullanılabilir.

Alınan bu yağlar göğüs dikleştirme ve göğüs büyütme işlemlerinde, dudak dolgusunda, çene ve yüz dolgusunda, popo dikleştirme ve büyütme işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Yağ alımı sonrası elde edilen yağlar enjekte edildiğinde yüzde 70 kadarı zaman içerisinde eriyebilir. Ancak yüzde 30 u ömür boyunca kalıcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here