Kadın Genital Organı Sarkmalarına Çözüm, Dış Dudak Estetiği Ameliyatı

0
2197

Vajina şekli zaman içerisinde yaşla, kilo alımı ile değişse de bazı fiziksel görünüm bozuklukları doğuştan gelebilmektedir. Bu görünüm bozukluklarını düzeltmenin tek yolu ise vulva estetiği ameliyatı halk arasındaki adı ile vajina estetiği ameliyatıdır. Dış dudak estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır, nasıl yapılır, nelerdir?

Vajina nedir, kadın genital organı (vulva) nedir?

Halk arasında kadın genital organının tamamı vajina olarak adlandırılır, genel olarak kullanım da bu şekildedir. Ancak vajina ile genital organ yani vulva bu organın farklı kısımlarıdır. Vajina, penis ile penetrasyonun olduğu dışarıdan görünmeyen ve iç kısımda kalan kısımdır. Bu nedenle jinekolojik muayeneneler vajinal muayene ya da diğeri olarak ayrılır. Vulva yani genital organ ise dışarıda görülen, dış dudakların olduğu kısımdır. Yazımızda vajina dış dudak sarkması olarak isimlendirmemizin nedeni genel olarak vulva kullanımı olmaması ve herkes tarafından anlaşılmamasıdır.

Dış dudak sarkması ameliyatı

Vajinanın şekli, dışarıdan görünen dış dudakların kalınlığı dolgunluğu, büyüklüğü ile oluşur. Ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan vajina sarkması yanında doğuştan gelen asitmetrik görünüm ya da yapısal bozukluklar da olabilir. Bu görünüm bozuklukları kadınların psikolojisini çok ciddi bir şekilde etkiler. Hatta bazı durumlarda vajinal şekil bozuklukları kadınların cinsel hayatlarını da etkileyebilir.

Vulva dış dudak sarkması nasıl geçer?

Vajina dış dudak sarkması genelde yaşla birlikte oluşan bir durumdur. Yaşa, sarkma durumuna ve derinin yapısına göre çeşitli kombin ameliyatlar ile birleştirilebilir. Ancak unutulmaması gerekir ki bu sarkma ancak estetik operasyon ile tam olarak ortadan kaldırılabilir. Farklı egzersiz hareketler ya da ameliyatsız estetik uygulamaları bu işlem yerine geçmez.

Vulva (Vajina) dış dudak sarkması neden olur?

Yaş ilerledikçe tüm vücutta sarkmalar meydana gelir. Özellikle kilolu kadınların zaman içerisinde kilo alıp vermeleri derinin daha sarkık olmasına, kendisini toparlayamamasına neden olur. Ayrıca beslenme alışkanlıkları, çok su içmek ya da içmemek gibi etkenler de derinin görünümü için çok önemlidir.  Vajinada dış dudak sarkması neden olur sorusunun cevabı aslında oldukça basittir, yaşlanma ile olur. Çok sık ve fazla miktarda kilo alıp veren kadınlarda vajina sarkması genç yaşlarda da ortaya çıkabilir.

Özellikle dış dudakları dolgun vajinası olan kadınların zaman içerisinde yağ dokularının erimesi ve küçülmesi dış dudakların sarkmasına neden olur. Vajina dış dudak sarkması ameliyatı, gerekirse liposuction ile yağ aldırma yöntemi ile kombine olarak yapılabilir.

Kadın genital organı ameliyatı öncesi ve sonrası nasıldır?

Vajina estetiği ameliyatı öncesinde lokal anestezi değil de tam anestezi verilecekse her ameliyatta olduğu gibi bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Kan inceltici ilaçlardan uzak durmak gerekir. Vajina estetiği ameliyatı bir çok estetik ameliyata göre oldukça kolay bir ameliyattır. Yaklaşık bir saat süren işlem sonrasında pek ağrı oluşmaz.

Vajina estetiği olan hastaların hemen hemen hepsi sonuçtan çok memnun kalır. Yağ enjeksiyonu uygulamalarından sonra hastalar çoğunlukla aynı gün içerisinde gündelik hayatlarına dönebilirler. Genel anestezi alan hastaların bazılarının bir gün hastanede kalması gerekebilir.

Dış dudak sarkması ameliyatı sonrası

  • Ameliyat sonrası özel bir bakım gerekmez. Çoğunlukla estetik operasyonda minik kesikler ve germe işlemleri uygulanır. Bunlar da hızla geçer. Dikişlerde kendi kendine eriyen ipler tercih edilir. Sonrasında dikişlerin alınması gerekmez.
  • Cinsel organın temiz tutulması dışında özellikle yapılması gereken bir bakım yoktur. Vajina estetiği sonrasında iki 3 üç hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Sonrasında tamamen iyileşme sağlanır ve normal hayata devam edilir.
  • Ödem oluşma, kanama ya da farklı sorunlar oluşma ihtimali çok düşüktür. Hijyen kurallarına dikkat edildikten sonra hiç bir sorun olmayacaktır.

Vulva (Vajina) dış dudak estetiği fiyatları

Vajina estetiği fiyatları tamamen uygulanacak işleme, işlemin uygulanacağı hastaneye ve doktora göre değişir. Genital estetik ameliyatlar içerisinde vajina daralta işlemleri, dış dudak estetiği, iç dudak estetiği dahil bir çok farklı estetik uygulaması yer almaktadır. Bu estetik operasyonların her biri farklı fiyatlara sahiptir.

Dış dudak estetiği fiyatı için öncelikle hastanın muayene edilmesi, ne istediğine karar verilmesi gerekir. Sonrasında yapılacak işlemlere göre fiyat belirlemelesi yapılabilir.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here