Sütyen ölçüsü nasıl alınır? Sütyen ölçüsü hesaplama nasıl yapılır?

0
262

Sütyen ölçüsü nasıl alınır? Sütyen ölçüsü hesaplama nasıl yapılır? İşte sütyen ölçüsü alma ve hesaplama hakkında bilinmesi gerekenler…

Sütyen ölçüsü nasıl alınır? Sütyen ölçüsü hesaplama nasıl yapılır?

Kadınlar için sütyen ölçüsünü doğru alma ve hesaplama gündelik yaşamda rahatlığı da beraberinde getirir. Yapılan araştırmalar kadınların yüzde 75’inin yanlış sütyen bedeni kullandığını göstermiştir. Özellikle ideal ölçüsüne oranla daha büyük sütyen giyen kadınlar için bu durum rahatsızlık hissi oluşturur.

Doğru sütyen ölçüsünü bulma ve hesaplama için doğru ölçümleme şarttır. Aşağıda belirtilen adımları takip ederek doğru sütyen ölçüsü hesaplaması yapabilirsiniz:

Sütyen ölçüsü nasıl alınır? Sütyen ölçüsü hesaplama

  • Göğüslerinizi doğal pozisyonuna getirmek için bedeninize uygun bir sütyen giyin, bir mezura alın ve aynanın karşısına geçin. Mezurayı göğüs çevrenizin tam üzerinden ve koltukaltlarınızdan geçecek şekilde dolayın, biraz sıkarak ölçünüzü bir yere not edin. Bu göğüs ölçünüzdür.
  • Mezurayı yine koltukaltınızdan geçecek şekilde göğüs çevrenize dolayın fakat bu defa mezurayı göğüslerinizin üst hattında sabitleyin. Bu göğüs hattı ölçünüzdür. 
  • Göğüs hattı ölçünüzü göğüs ölçünüzden çıkarın. Elde ettiğiniz rakam kup bedenidir. Örneğin göğüs hattı ölçüsü 129 cm ve göğüs ölçüsü 116 cm çıkan bir kişi 129’dan 116’yı çıkararak kup bedenini bulabilir. Bu örnekte kup bedeni 13 cm’dir.

Sütyen ölçüsü alırken dikkat edilmesi gerekenler

Göğüs ölçüsü dönemsel değişiklikler gösterebilir. Bu sebeple her yıl göğüs ölçüsü ölçülmelidir. Egzersiz, yaşlanma süreci, hamilelik, kilo kaybı ya da kilo alma gibi faktörler göğüs ölçüsünü değiştirir. 

Vücudunuz için ideal olan sütyen ölçüsünü bulmak için farklı markaların ürettiği sütyen örneklerini deneyin.

Hamilelikte oruç tutulur mu? Hamilelikte oruç tutmak zararlı mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here