Streç Filmle Zayıflamak Mümkün müdür? Streç Filmle Nasıl Zayıflanır?

0
615

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri de elma sirkesi ve streç film ile zayıflama. Peki streç film ile zayıflanır mı? Zayıflanırsa nasıl kullanılır? Streç film kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Televizyonlarda çıkan her şeye ya da ordan burdan duyduğumuz bilgilere aldırmadan, bilimsel olarak kanıtlanmış bilgiler ile streç filmle zayıflama konusunda merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Streç film ile zayıflama nasıl yapılır?

Aslında streç film ile zayıflama bildiğimiz en klasik bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesi. Bir zamanların popüler zayıflama eşofmanları ile aynı özelliklere sahip olan bu yöntemi isterseniz bölgesel olarak sadece bir alan için kullanabilirsiniz. Dilerseniz de vücudunuzun bir çok yerinde kullanabilirsiniz. Kısa sürede en az bir kaç cm daralmanızı, içine sığamadığınız pantolonlarınızın içine sığabilmenizi sağlayacak olan bu yöntem doğru yapıldığı sürece sağlıklıdır.

Streç filmle zayıflamak için ilk olarak yapılması gereken şey, filmi gerekli bölgelere belirlenen bölgelere sarmaktır. Bu zayıflama yöntemi en çok bel bölgesi, göbek bölgesi, bacaklar veya kollarda tercih edilir. Aynı zamanda vücudun farklı yerlerinde de tercih edilebilir. Streç filmle zayıflarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çok çok su tüketimidir. Bu zayıflama yöntemi temelde terleyerek zayıflama üzerine kurulu olduğu için siz de mutlaka gün içerisinde bol bol su tüketin.

Streç filme zayıflama yöntemi ve özellikleri

Streç filmle zayıflayabilmek için dilerseniz istediğiniz bölgeye streç film sarararak hareket edebilirsiniz. Bu hareketler mümkün olduğunca terlemeye yönelik hareketler. Yani yürüyüş en temel ve verimli egzersizlerden biri olduğu için isterseniz yürüyüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda koşu da yapılabilir ancak streç film sarılı bir şekilde koşmak hem konforsuz olabilir hem de yan etkiler ortaya çıkarabilir. Evde yapılan vücut ağırlıklı egzersizler ile asıl en uygun olanıdır.

Streç filme zayıflamaya çalışırken yağ yakımını hızlandırmak için yağ yakımını hızlandırıcı yağlar, kremler ya da bitki özleri de kullanabilirsiniz. Bazı yağlar sürüldükleri bölgenin ısınmasını sağlar. Isınan bölgede terleme daha fazla olur ve yağ yakımı da artar. Streç filmle zayıflamayı hızlandırmak ve kolaylaştırmak için;

  • Deniz tuzu veya ince çekilmiş filtre kahve,
  • Kakao yağı ve e vitamini yağı.

Bu karışımları vücudunuzda özellikle sıkılaştırmak istediğiniz yere sürebilir sonrasında bölgesel incelme hareketleri yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here