Son teknoloji Lazerle Labioplasti, Özellikleri ve Farkları

0
316

Küçük dudakların küçültülmesi estetik ameliyatı olarak da bilinen labioplasti, gelişen tekniklerle artık daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Vajianın dış görünümünden ziyade daha yakından fark edilen sarkma ve gevşemeler için tercih edilen lazerle labioplasti ameliyatı daha hızlı iyileşme imkanı da sağlıyor.

Labioplasti nedir?

Genital bölge estetiği, bu bölgede tam olarak hangi noktaya işlem yapıldığında göre farklı şekillerde isimlendirilir. Labioplasti, vajina iç kısımlarına doğru dışarıdan görülemeyen ancak vajina dış dudakları ayrıldığında görülebilen iç dudaklardır. Bu dudaklar bir yaş gibi, bazı bakteriler ya da hastalıklar gibi nedenlerle sarkabilir. Normal şartlar altında zaman içerisinde sarkan bu kısım bazen çok erken yaşlarda hızlı bir şekilde sarkabilir. Labioplasti ameliyatı da bu dudakların sarkan kısımlarının alınmasıdır. Bu genital estetik uygulaması genel olarak kombin ameliyatlar olarak yapılır. Yani vajina dış dudak estetiği yapılırken vajina iç dudak estetiği de, gerekiyorsa vajina sıkılaştırma estetiği de yapılır.

Lazerle labioplasti nedir?

Lazer labioplasti uygulamasında kesi işlemleri lazerle yapılır. En son teknolijeye sahip lazer cihazlar kullanılarak yapılan vajinal estetik operasyonlarında daha az kanama meydana gelir. Ameliyat öncesi gerekli tüm ölçümlemeler yapılır, vajina iç dudaklarının ne kadarına şekil verileceği dahil her şey bellidir.

Lazerle yapılan labiplasti ameliyatının özellikleri nelerdir?

Lazerle yapılan genital estetik ameliyatların faydaları arasında kanamanın az olması ilk sırada gelir. Ameliyat sonrasında hissedilen ağrı da çok daha azdır. Lazerle yapılan işlem, işlem sonrası oluşan ağrı ve rahatsızlığı en aza indirir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci diğer klasik labioplasti ameliyatına göre daha kolay ve hızlıdır. Ayrıca lazerle kesi çok daha kaliteli olduğu için ameliyat sonrası tam başarı elde edilir.

Lazerle yapılan genital estetik ameliyatların sayısı günden güne artmaktadır. Lazer cihazların klasik operasyon cihazlarına göre daha net sonuç vermesi de hem hasta memnuniyeti bakımından, hem de doktorların işini kolaylaştırması açısından oldukça önemlidir.

Labiosplasti ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Labioplasti ameliyatı fiyatları neye göre belirlenir?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi labioplasti ameliyatı fiyatları da kişiye, yani yapılacak işleme ve doktoruna göre değişir. Estetik operasyonlar için doktor ile birebir görüşmeden fiyat verilmesi mümkün değildir. Doktorunuz sizi görüp isteklerinizi anladıktan sonra yapılacak işlemi ve fiyatını söyleyebilir.

Labioplasti yaptıranlar ve yorumları nasıldır?

Tüm genital estetik işlemleri gibi bu işlemi yaptırdıktan sonra memnun kalan kadar kalmayan da vardır. Labioplasti yaptırdım hayatım değişti demek istiyorsanız, kendinizi bu şekilde çok daha iyi hissedecekseniz doğru doktoru bulmanız önemlidir. Mutlaka doktorunuzun bu ameliyat konusunda tecrübesinin olması lazım. Profesyonal bir klinik ya da hastane ortamında yapılması gereken labioplasti ameliyatı sadece uzman estetik cerrahlar tarafından yapılabilir.

Labioplasti sonrası his kaybı olur mu?

Genital estetik uygulamalarında son derece gelişmiş cihazlar ve çok başarılı teknikler kullanılır. Istenilen sonuçta %100 e yakın bir başarı elde edilen bu operasyonlardan sonra his kaybı olmaması gerekir. Başarılı bir operasyon sonucunda bir kaç hafta içerisinde tamamen iyileşme sağlanır. Iyileşme sonrasında ise his kaybının ya da acının tamamen geçmiş olması gerekir.

Labioplasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Küçük dudak küçültme ameliyatı genelde genel anestezi altında yapılır. Kendi kendine eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrası dikişleri aldırma ya da pansuman gibi işlemlere gerek yoktur.

Bir hafta içerisinde ameliyat iyileşir, 3-4 hafta sonunda tamamen iyileşme olmuş olabilir ve hasta bunun sonrasında cinsel hayatına da kaldığı yerden devam edebilir. Küçük dudak küçültme ameliyatı doğuştan gelen vajinal bozukluklarda da tercih edilebilir. Hiç bir şekilde kızlık zarına, vajina içine dokunmaz ve zarar vermez.

Küçük dudakları küçültme ameliyatı hamileği engellemez ya da herhangi bir şekilde olumsuz etkilemez, his kaybına neden olmaz, orgazmı zorlaştırmaz. Ameliyat sonrası tuvalet konusunda da hiç bir şekilde acı verici ya da olumsuz bir etkiye neden olmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here