Somon Balığı DNA Enjeksiyonu Nedir, Özellikleri Nelerdir?

0
499

Her gün yeni bir cilt gençleştirme teknolojisi ile tanışıyoruz. Her biri cildin kendi kendisini yenilemede daha iyi olduğunu iddia ederken, biz hangi teknolojiyi tercih etsek karar veremiyoruz. Son zamanların en çok ilgi gören cilt gençleştirme tekniklerinden biri de somon balığı dna enjeksiyonu. Sizin için bu yöntemi her yönü ile inceledik.

Somon dna enjeksiyonu nedir?

Cilt zaman içerisinde kolojen kaybı yaşar, kendini yenileyemeyen cilt sonunda sarkık ve farklı bir hale gelir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki cilt 30 yaşından sonra her yıl %1 kolajen kaybına uğrar. Donuk görünen bir cilt daha yaşlı, mat ve kuru durur. Ayrıca cildin kırışması da ağırlıklı olarak bu kolajen kaybından kaynaklı bir durumdur. Ameliyatsız cilt yenileme ve gençleştirme işlemleri temelde bu kolajen üretimini desteklemek ve artırmak içindir. Somon dna tedavisi son yıllarda en çok tercih edilen cilt yenileme yöntemlerinden biridir.

Polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinin cilde enjekte edilmesi ile yapılan bu uygulama cildin nem dengesini sağlar. Somon balıklarının spermlerinden elde edilen dna lara Polinükleotidler denir. Ciltteki yüzeysel lekelerin açılmasına ve yok edilmesine yardımcı olan somon tedavisi cildin parlak ve ışıl ışıl taze bir görünüme kavuşmasına neden olur.

Somon dna nasıl uygulanır?

Bu işlem yaklaşık 40-45 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında yüze çok ince iğnelerle enjeksiyon yapılır. Işleme başlanmadan önce yüz uyuşturulur bu sebeple de hiç acı hissedilmez. Uygulama yerine göre değişikler olabilse de genelde somon dna tedavisinde 1 seans hyalüronik asit, 1 seans Somon DNA  uygulanır.

Somon DNA nın kaç seans yapılması gerekir?

Toplamda 4 seans yapılması tavsiye edilen bu uygulama, haftada 1 ve iki haftada bir olacak şekilde planlanabilir.

Somon dna ile cilt gençleştirme herkese uygulanabilir mi?

Cilt enfeksiyonu ya da bu maddelere alerjisi olmayan herkese uygulanabilir. Somon dna karışımlarına alerjisi olup olmadığını anlamak için uygulama öncesinde hastanın cildinde küçük bir yerde test yapılmalıdır. Alerji oluşması durumunda o bölgede şişlik ya da kabarıklık meydana gelir. Tüm bu tarz enjeksiyon işlemlerinden önce hastanın enjekte edilecek malzemelere alerjisi olup olmadığı test edilmelidir.

Somon dna faydaları nelerdir?

Yaz ya da kış her mevsim yapılabilen bir uygulamadır. Kesik ve yara oluşmadığı için işlemden sonra hasta normal günlük hayatına hemen dönebilir. Acısız ve ağrısız bir işlemdir.

Cildin kendi kendi canlandırmasını, kolajen yapısının değişmesini sağlar. Parlak ve sıkı bir cilt için idealdir. Güneşten kaynaklı açık renk cilt lekelerinin renklerini açarak kaybolmalarını sağlayabilir.

Somon dna etkisi ne kadar süre devam eder?

Diğer benzer bir çok uygulama gibi somon dna uygulaması da 4 ile 6 ay arasında bir kalıcılığa sahiptir. Uygulama sonrasında hemen etkileri ortaya çıkar.

Bu işlem kişiye ve cilt özelliklerine göre bir kaç kez uygulanabilen, bir kaç seans uygulamadan sonra çok daha etkili olabilen bir işlemdir.

Somon dna serumu satın alınabilir mi?

Piyasada çok çeşitli cilt gençleştirici serumlar ve etkili solüsyon karışımlar vardır. Somon dna da bunlardan bir tanesidir. Güzellik merkezleri ile estetik cerrahi merkezlerinde kullanılan serumlar ile piyasada hazır satılan serumlar farkılık gösterebilir. Ayrıca bu serumları hazır alsanız bile kendi kendinize enjekte edemeceğiniz için doktora gitmeniz gerekecektir.

Somon dna uygulaması öncesi sonrası arasındaki farklar

Somon dna yaptıranların yorumlarına baktığımızda ne çok iyi sonuç alanlar yanında bir kaç seans sonra hala istediği sonucu alamayanlar görülür. Her bir cilt yenileme uygulaması gibi somon dna uygulaması da kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here