Sivilce Lekelerine Doğal Çözüm; Zerdeçal ile Limon

0
683

Sivilceler nasıl geçer? Sonrasında ise sivilce lekeleri nasıl geçer? Doğal yöntemler ile sivilce izlerinden kurtulamak mümkün mü? En doğal ve kolay sivilce izi tedavisi yöntemlerini sizler için bir araya getirdik.

Sivilceler nasıl geçer?

Ergenlik döneminde değişen hormonların etkisi ile çıkan sivilceler bazen yetişkinlik döneminde bile kalıcı olabilir. Hatta öyle ki, iyileşen sivilcelerin izleri yüzde çukurlara bile sebep olabilmektedir. Kalıcı etkileri olmaması için biz sivilceleri kurutmak yerine tedavi etmeyi öneriyoruz. Haricen olarak kullanacağınız kremlerin büyük bir kısmı var olan sivilcelerin kurumasını sağlar. Yeni sivilce çıkmamasını ya da kuruya sivilcenin izinin kalmamasını sağlamaz. Bunun için özel beslenme programları uygulanmalı, sivilce oluşturan sebepler bulunduktan sonra tedavi yöntemi belirlenmelidir. Asla geçmez gibi görünen sivilcelerin bile tamamen geçtiğini söylesek hiç yanlış olmaz.

Sivilce lekelerine kesin çözüm nedir?

Akne izlerini yok etmek için kullanılabilecek tekniklerde akne izinin özelliği de önemlidir. Çünkü bazı çok büyük ve derin akne izleri maalesef doğal hiç bir yöntem ya da krem ile yok edilemez. Bunun için ciddi cilt bakım tedavileri, altın iğne gibi yöntemler uygulanmalıdır. Bu yöntemlerde cildin üst tabakası tamamen soyulur ve cildin kendini yenilemesi sağlanır. Böylece derin lekeler ve izler de yok olur.

Sivilce tedavisinde öncelik sivilce üzerine antibakteriyel özelliklerdeki bitki ve kremlerin sürülmesidir. Böylece aknenin büyümesi ve genişlemesi engellenir, hızla iyileşmesi sağlanır. Tarçın gibi hafif aşındırıcı doğal bitkiler de cildin temizlenmesini yenilenmesini sağlar. Ancak akne izi tedavisinde durum farklıdır.

Sivilce lekelerine kesin çözüm maske tarifi:

  1. Bir çorba kaşığı süzme yoğurt
  2. Bir tatlı kaşığı kabartma tozu
  • Bu ikisini güzelce karıştırın. Temizlenmiş cildinizin tamamına özellikle de akne izlerinin olduğu bölgeye uygulayın. Bir saat kadar beklettikten sonra güzelce yıkayıp durulayın.
  • Nemlendirici olarak cildinize uygun olan, yağlı olmayan kremleri kullanın.
  • Bu cilt maskesini haftada bir kez olmak üzere sekiz hafta boyunca yapın. Sonra bir süre ara verip yeniden yapabilirsiniz.

Sivilce lekelerine kesin çözüm krem var mıdır?

Sivilcelerden kaynaklı çukurlar ya da derin izlerden ziyade leke gibi olan izler kremler ile tedavi edilebilir. Ancak bunun için çok pahalı sivilce izi kremleri kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı yapısı ile cilt tiplerine özel üretilen, doğal içerikli sivilce izi kremleri genelde kozmetik markalarının pahalı ürünlerine göre daha etkilidir. İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaya gibi bu konularda uzman kişilerin söylediği gibi doğal bazlı dermokozmetik ürünler her zaman daha iyi sonuç vermektedir.

Akne izlerini geçirmek için kremi satın alabileceğiniz gibi kendiniz evde de yapabilirsiniz. Bu lekeleri geçirmek için temel malzeme karbonat gibi, limon gibi cilt renginde düzenleme yapan malzemelerdir. Yukarıda tarifini vermiş olduğumuz maskeyi düzenli uygulayarak oldukça kısa bir sürede çok başarılı sonuç alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here