Sakal ve Göğüs Kılı Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar

0
300

Kimi erkek hiç umursamasa da kimi erkek için sakal ya da göğüs kıllarının hiç olmayışı veya seyrekliği büyük sorun. Birçok şeye olduğu gibi tıpta bunun için de biz çözüm var. Son yıllarda estetik operasyonlara ilgisini arttıran erkekler artık sakal ve göğüs kılı ekimi de yaptırıyorlar. Bazen bu operasyonun kemoterapi, alopesi gibi can sıkıcı nedenleri de olabiliyor. Peki sakal ve göğüs kılı ekimi talepleri ne kadar yaygın? Operasyonda neler yapılıyor? Kimler bu operasyonu yaptırabilir? Sakal ve göğüs kılı ekimi hakkında merak edilenleri sizin için bir araya getirdik.

Soru: Sakal implantları için talepler ne kadar yaygın?

Cevap: Sakal implantları için talepler saç ekimi ve hatta kaşlar kadar yaygın değildir. Ancak erkeklerin son dönemlerde, saç ektirmeyle de beraber bu konuda artan talep ve merakları, giderek artan bir grafikte devam etmekte.

Soru: Sakal implantları için süreç nasıl?

Cevap: Diğer saç transfer prosedürlerine çok benzer. Genellikle donör bölgesi kafa derisinin arkasıdır ve hiçbir yara izi bırakmamak için foliküler ünite ekstraksiyon tekniği tercih edilmekte. İhtiyaç duyulan folikül sayısı, azalan bir saç çizgisini veya kafa derisini kaplamak için gerekli olanlardan çok daha az. Genellikle sakal bölgesine transfer için yaklaşık 500 greft alınıyor. Erkekler genelde kalın bir sakal ya da sadece keçi sakalı istiyor, bu yüzden istenilen bölgelere aktarım yoğunlaştırılabiliyor.

Soru: Göğüs kılı implantları nasıl yapılıyor?

Cevap: Süreç çok benzer. Göğüs kılı implantı hakkında kolay olan şey, çok yoğun olmasının gerekmemesi. Göğüs geniş bir alan olduğundan, doğal görünmesi için sadece küçük miktarlarda greft yeterli oluyor.

Soru: Saç ve göğüs kılı ekimini kimler yaptırabilir?

Cevap: Sakalının veya göğüs kıllarının mevcut büyümesinden veya yoğunluğundan memnun olmayan ve kafa derisinin arkasında transfer etmek için kullanabilecek iyi miktarda saçı olan herkes.

Soru: Saç ve göğüs kılı ekimini kimler yaptıramaz?

Cevap: Saç derinizde çok seyrek saç varsa, onları başka bir yere aktarmanız önerilmez.

Soru: İşlemler ne kadar sürüyor?

Cevap: Genellikle yaklaşık 4 saat sürer. Lokal anestezi kullanılır. Hastalar uyanıktır, ancak yapılan hiçbir şeyi hissedemezler. Genellikle hastayı rahatlatmak için operasyonunun ortasında bir mola verilebilir.

Soru: İyileşme süreci nasıl?

Cevap: Hastalar genellikle daha sonra herhangi bir rahatsızlık hissetmezler. İnmesi yaklaşık 2-3 gün süren bir şişlik olabilir. Çoğu insan hafta sonu iyileştikten sonra işe geri dönebilir.

Soru: Hastalar her birinden ne gibi sonuçlar bekleyebilir?

Cevap: Doğal saç büyümesindeki gibi ortaya çıkması muhtemelen yaklaşık 3 ay sürer. Bir kez ortaya çıktığında, kendi kıllarınıza benzeyecek ve deneyimli bir ekip tarafından yapılırsa, hiç kimse bunun nakil olduğunu söyleyemeyecektir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here