Saça nasıl hacim verilir? Saçı dolgun gösterme hileleri nelerdir?

0
1011

Saça nasıl hacim verilir? Saçı dolgun gösterme hileleri nelerdir? Saça hacim vermek için ne yapmak gerekir? İşte saça hacim vermek için bilinmesi gereken bazı hileler ve tüyolar…

Saça nasıl hacim verilir? Saçı dolgun gösterme hileleri nelerdir?

Kadınlar ince telli, sönük görünen ve dolgun görünmeyen saç yapısından hoşlanmaz. Bazı kadınlar için saça hacim vermek ayna karşısında geçen uzun bakım seansları anlamına gelir. 

Günlük rutin yaşamınızda yapacağınız bazı değişiklikler saça hacim vermek için harcayacağınız enerjiyi ve süreyi kısaltabilir. Saça hacim vermek için aşağıdaki yöntemleri deneyin:

Saça nasıl hacim verilir? Saçı dolgun gösterme hileleri nelerdir?

Saça hacim vermek için yapılması gerekenler

  • Saçınızı taradığınız yönü değiştirin

Kadınlar dış görünümünde değişiklik yapmaya karar verdiğinde bu değişimi başlattığı ilk bölge saçtır. Saça şekil verilirken yapılan alışkanlıklardan biri de saçı doğal olarak yattığı yöne doğru konumlamaktır. Aslında bu durum saçın sönük görünmesine sebep olur. 

Saçınızı her zaman taradığınız ve konumlandırdığınız yönün aksine başka bir yöne doğru toplarsanız saçınızın hacmi artar. Bu işlemi saç ıslakken yapmakta fayda vardır. 

  • Saçı ters (saçak) tarayın

Saça hacim vermek için ters tarama bir diğer deyişle saçak tarama yöntemini deneyin. Hacimli ve dolgun görünümü korumak için tarama işleminin hemen ardından saç spreyi kullanın. 

  • Saç kurutma makinesini baş aşağı şekilde kullanın

Saç kurutma makinesinin yönü de saçın hacimli görünmesinde önemli rol oynar. Saç kurutma makinesini baş aşağı şekilde kullanmak saça daha dolgun bir görünüm kazandırır. 

  • Saç serumu ve booster gibi ürünler kullanın

Saç kökü sağlığını ve canlılığını artıran saç serumu ve booster gibi ürünler saçın hacimli görünmesine katkı sunar. Bu tip ürünleri seçerken özelliklerini iyi tanıyın ve saçınızın tamamına uygulayın. Bu ürünlerin saçınız ıslakken kullanın. Saçınız kuru olduğu durumda bu ürünleri uygulamak bir işe yaramaz.

  • Bigudi takın

Bigudi saça hacim vermek için tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden. Saç maşası gibi elektronik ürünlerin aksine bigudi için özel bir teknik gerekmiyor. Makyaj yaparken saçınıza bigudileri takın ve 20 dakika sonra daha hacimli saçlara kavuşun. Bu işlemi saçınız kuruyken yapın. 

  • Dolgunlaştırıcı ve hacim veren şampuanlar kullanın

Dolgunlaştırıcı ve hacim verici özelliğe sahip şampuanları tercih etmek daha hacimli saçlar için altın anahtardır. Yarı saydam ve saydam şampuanlar saçı dinlendiren içerikler bakımından daha zayıf olduğu için bu tip ürünleri tercih edin. 

  • Kıvrımlaştırıcı özelliğe sahip saç şekillendirici ürünleri tercih edin

Kıvrımlı saçlar özellikle 80’li yıllarda son derece popülerdi. Saçı kıvrımlaştırmak hacmini artırır ve daha dolgun bir görünüm sağlar. 

  • Saçınızı topuz yaparak uyuyun

Yatmadan önce saçı topuz yapmak ve bu şekilde uyumak bir sonraki gün için daha hacimli saçlara sahip olmak anlamına gelir. Akşam duş aldıktan sonra saçınız ıslakken topuz yapın fakat fazla sert sarmayın. 

  • Kuru şampuan kullanın

Saçınızı kuruttuktan sonra kuru şampuan uygulamayı deneyin. Kuru şampuan saçlara hacim kazandırır.

  • Saç boyasıyla hacimli görünüm kazanın

Saçın bazı bölgelerinde ağartıcı kullanmak saça hacimli görünüm sağlar. Saçın tamamının aynı renk tonunda olması dolgun görünüme engel olur. Bu sebeple saçınızın bazı bölgelerinde tercih ettiğiniz renge yakın tonlar kullanmak hacmi artırır.

Şampuan ve saç bakım ürünü seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here