Saç Dökülmesine Kesin Çözüm; Saç Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

0
904

Saç dökülmesi bir çok nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Fiziksel sağlık sorunları, psikolojik problemler, kullanılan kozmetikler ya da dönemsel hava koşulları. Ancak bazen nedeni ne olursa olsun saç dökülmesini durdurmak imkansız hale gelir. Işte tam bu noktada devreye giren yeni bir uygulama var, saç dolgusu. Kök hücre destekli saç dolgusu uygulamaları ile saç ekimine gerek kalmadan yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Saç dolgusu nedir?

Uzman estetik hekimleri ve saç ekim uzmanları tarafından kullanılan hair filler saç dolgusu, dünyanın ilk saç dolgusudur. Peki nasıl etki eder? Saç derisinin canlanmasını, yeniden yapılanmasını ve zenginleşmesini sağlar. Içerisindeki hyaluronik asit kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırır. Böylece saç kökleri canlanır. Ayrıca hair filler saç dolgusu içerisindeki zengin peptit zinciri dökülen saçların yenilerinin çıkmasını sağlar. Yeni saç dökülmelerini durdurarak var olan saçları korur.

Kök hücre ve saç dolgusu nasıl yapılır?

10 dakika kadar süren bu saç dolgunlaştırma işlemi uzman bir doktor tarafından yapılması gereken önemli bir medikal estetik uygulamasıdır. Anestezi gerektirmeyen bu işlem sonrasında hasta günlük yaşamına anında dönebilir.

Saç dolgusu işleminin etkili olması için uygulama yapıldıktan sonra saçın bir iki gün yıkanmaması gerekir. Böylece enjekte edilen tüm malzemeler derinlemesine etki eder. Saç derisinin beslenmesi saç dolgusu uygulamasının etkisini kat ve kat artıracaktır.

Saç dolgusu kaç seans yapılır?

Saç dolgusu hastanın saç yapısına, fiziksel özelliklerine, sağlık durumuna göre farklı aralıklarda ve sürelerde yapılabilir. Saç dolgusu genelde haftada bir kez, sonrasında iki haftada bir kez olmak üzere 3-4 seans şeklinde yapılır. Zaman içerisinde ihtiyaç durumuna göre tekrarlanabilir. Kök hücresi destekli bu saç dolgusu aslında saçın kendini güçlendirip dökülmemesini sağlar. Aynı zamanda dökülen saç köklerini canlandırarak yenilerinin çıkmasını sağlamaya çalışır.

Saç dolgusunun faydaları, yorumları ve olumlu yanları

Kök hücre, hücreleri yenileyen ve onaran bir tedavi yöntemidir. Kök hücre tedavisinin nerelerde kullanıldığından ne kadar başarılı sonuçlar verdiğinden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Saç dolgusu olarak kullanıldığında da kök hücrenin canlandırıcı etkisi saç köklerinde görülür. Saç dökülmesini durdurmada çok etkilidir.

Saç ekimi yaptırmış hastaların, ekilen saçlarının tutmaması ihtimalini ortadan kaldırır. Şöyle ki, ekilen saçları ve köklerini güçlendirir. Bunların zayıflamasını ve dökülmesini engeller.

Hair filler saç dolgusu kimlere yapılabilir?

Kadın erkek herkesin zaman zaman saçları dökülür. Sonrasında bu saçların yerine yenisi çıkar. Beslenme bozuklukları, hava değişimleri, kulllanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar ya da bir çok nedenle saç dökülmesi ortaya çıkabilir. Ancak bu doğal nedenlerle ortaya çıkan saç dökülmeleri zaman içerisinde durur, kendi kendine geçer ve dökülen saçlar yerine yenileri çıkar. Bazen ise bu dökülmeleri durdurmak imkansız hale gelir. Dökülen saçlar yerine de yenileri çıkmadığı için saçlarda seyrelme başlar. Kellik bu şekilde kendini göstermeye başlayabilir. Hair filler saç dolgusu ve kök hücre uygulamaları işte tam bu noktada herkese uygulanabilir. Kadın, erkek fark etmeksizin yetişkin yaşta saç dökülme sorunu olan herkes saç dolgusu yaptırabilir.

Saç dolgusu tedavisine başlamadan önce saçın tam olarak neden döküldüğünü anlamak, herhangi bir ciddi sağlık sorunundan kaynaklı dökülüğ dökülmediğinden emin olmak için mutlaka doktora gidip tüm tahliller yaptırılmalıdır. Aksi taktirde ciddi bir sağlık sorunundan kaynaklı saç dökülmelerinde gerekli tedavi dışındaki kozmetik tedaviler işe yaramaz.

Dr cjy hair filler saç dolgusu fiyatları neye göre belirlenir?

Genel olarak saç dolgusunda benzer malzemeler kullanılıp benzer işlemler yapılsa da, bu tarz uygulamalar kişiye özeldir. Yani sizin ne kadar saçınız olduğu ne kadar dökülmeniz olduğuna, saçlarınızın zayıf ya da güçlü olması yanında sizin fiziksel yapınıza bağlı olarak uygulama belirlenir. Bu da ona göre herkese farklı fiyatlar verileceği anlamına gelir.

Saç ekimi yaptıranların mutlaka saç dolgusu uygulamaları ve kök hücre uygulamaları ile ekilen saçları sağlamlaştırması gerekir. Böylece hayatınızın sonuna kadar gür saçlarınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki, sağlıklı bir beslenme sistemi ve sağlıklı yaşam ile saçlarınızı koruyabilirsiniz. Saç ektirip saç dolgusu yaptıranların kendine daha çok dikkat etmesi gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here