Pubis Estetiği Nedir?

0
1017

Son yıllarda estetik konusunda ciddi adımlar atılmıştır. Farklı uzuvlar için geliştirilen estetik teknikleri ve uygulamaları, insanları çok daha güzel ve hoş bir hale sokar. Gerek bacaklar için, gerek yüz için, gerek ise burun ya da değişik kısımlar için gerçekleştirilen estetik uygulamaları içinde genital bölgenin konu edildiği işlemler de kendini gösterir. Kadınların psikolojik anlamda da rahatsız oldukları çeşitli sıkıntılar bu alanda yapılan çalışmalar ile giderilir. Genital bölgedeki kalınlık, hacimli yapı ya da normalden yüksek olma durumunu düzelten işleme pubis estetiği ismiyle bilinmektedir. Hatta, bu ismin diğer bir adı da Venüs Tepesi Estetiği olarak adlandırılır.

Pubis Estetiği Uygulamaları 

Kadınların Venüs Tepesi olarak da bilinen Pubis Bölgesi, kasıktan kilitoris bölgesinin üst kısmına kadar uzanan alandır ve buranın üzeri tüylerle kapalı olarak üçgen şeklinde bir bölüm olarak görülür. Aynı zamanda bu bölge, kadınlar açısından erotik bir bölge olarak da geçer. İşte bu bölge, bazen daha kabarık ve daha hacimli bir yapıya sahip olabilir. Bikini, tayt ya da dar pantolon giyildiğinde ise kabarıklıktan dolayı daha belirgin hale gelen bölge, estetik açıdan kötü görünümlere yol açabilir. Bundan dolayı da genç kızlar başta olmak üzere her kadın bu tarz sıkıntılarında pubis estetiği uygulamaları yaptırabilir. Yani bu estetik operasyonları, tamamen sağlık, cinsel hayat ve estetik kaygıları nedeni ile uygulatılmaktadır.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Cilt altı kısmında bulunan yağ doku, pubis alanında fazlası ile vardır ve bilhassa da kilolu kimselerde, hatta daha önceleri kilolu olup daha sonrasında ve hızlı bir şekilde kilo veren kimselerde söz konusu yağ doku daha yoğun şekilde bulunur. İşte bu durum da daha şişkin ve daha kabarık bir pubis bölgesinin oluşmasını sağlar. Zaman zaman zayıf kadınlarda da pubis estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu pubis estetiği operasyonel anlamda herhangi bir komplikasyona neden olmaz. Gebelik, cinsel hayat, doğurganlık gibi durumlara da negatif yönde ters bir etki mevzu bahis değildir. Bu alandaki yağ dokunun azaltılması ya da pubisin küçültülerek daha minimal hale getirilmesi, dışarıdan yapılan işlemler ile mümkün olduğu için kadınların hormonlarına ve farklı özelliklerine kötü etki etmez.

Dışarıdan bakıldığı zaman ilgili alanının kabarık durmaması, daha güzel ve daha hoş bir yapının ortaya çıkması için çaba gösterilen pubis estetiğinde ameliyat tek çözüm yoludur. Hatta bazen sorun sadece bu bölgedeki fazla yağlanma değil ayrıca karın derisindeki sarkmanın burayı kabartmasıdır. Bu durumda ise tek çare karın germe ameliyatı yapılarak pubisin yukarıya doğru asılmasıdır.

Dileyen her kadın çeşitli konularda yaptırdığı estetik uygulamaları pubis için de yaptırabilirken, en güzel ve en iyi sonuçlar da ancak bu şekilde alınacaktır. Pubis estetiği kadınlar için fazlası ile önem arz eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here