Plastik Cerrahiden Korkmamanız İçin 5 Neden

0
85

Kahve ya da çay? Olmak ya da olmamak? Karar vermek her zaman karmaşık bir işti. Neyse ki, günümüzde aldığınız kararlar – en azından plastik cerrahi yoluyla fiziksel görünümünüzü iyileştirmek söz konusu olduğunda – cerrahi ve cerrahi olmayan kozmetik prosedürlerin teknik, erişilebilirlik ve güvenliğindeki birçok ilerleme nedeniyle daha az karmaşık hale geldi. Tabii ki, “ilerlemeler” her zaman korkuları ortadan kaldırmaz. Bu yüzden şimdi, estetik plastik cerrahisi söz konusu olduğunda bilinçli bir karar vermenizi engelleyebilecek 5 büyük korkuyu yok edeceğiz. Hadi başlayalım!

Yatağın altındaki canavar

Roosevelt’in “Korkmamız gereken tek şey korkunun kendisidir” deyişini bilir misiniz? Asılsız korku, bazı insanların gerçekten ihtiyaç duysalar bile kozmetik bir prosedürden uzak durmalarının büyük bir nedenidir. Bu korkunuza bir numaralı çözüm ise güvenilir bilgi kaynaklarından yapacağınız araştırmalardır. Bir plastik cerrah, işlem sırasında ve sonrasında korkularınızı yenmek için her zaman en iyi kaynağınız olsa da, her şeyi a’dan z’ye ele alan birçok güvenilir çevrimiçi kaynaktan da merak ettiklerinizi araştırarak, korkularınızı yenmeye çalışabilirsiniz.

Para meselesi

Plastik cerrahiyi seçmede insanları korkutan başlıca etkenlerden biri de paradır. Meşru plastik cerrahi ucuz değildir ve eğer aldığınız fiyat gerçek olamayacak kadar iyiyse, bize güvenin, bu kesinlikle gerçek değildir. Bununla birlikte, kozmetik cerrahi çoğu bütçe için giderek daha uygun hale gelmiştir ve en saygın plastik cerrahlar bile ödemenizi kolaylaştıracak planlar sunmaktadır.

Doğal görünmek

Günümüzün en iyi cerrahları, doğal ve gerçekçi sonuçlar elde etme yetenekleri ile tanınır. Teknik ve üründe devam eden ilerlemeler, onlara bunu yapma olanağı sağlar. Bu nedenle, doğal olmayan bir sonuç, kozmetik bir prosedüre karar verme konusunda geçerli bir korku olsa da plastik cerrahınızla konuşarak bu tehlikeyi bertaraf edebilirsiniz. Estetik plastik cerrahi, doğal güzelliğinizi arttırmak içindir, sizi tanımadığınız birine dönüştürmek için değil.

Zaman baskısı

Çoğu yetişkin, bir cerrahi müdahaleden sonra birkaç gün hastanede kalma fikrini çok büyük bir problem olarak görüyor. Plastik cerrahınızla ilk görüşmenizde, mevcut iyileşme sürenizi kesinlikle konuşmalısınız. Günümüzün en popüler prosedürlerinin birçoğu, bir gece hastanede kalmayı hatta aşırı uzun bir iyileşme sürecini bile gerektirmiyor.

Patron kim?

Kesinlikle istediğiniz kozmetik bir prosedürden kaçınmanın nedenlerinden biri de, ailenizin ve arkadaşlarınızın görüşleri olabilir. Kendinize sormanız gereken soru şu: Bunun sizi durdurmasına izin vermeli misiniz? Konsültasyonunuz sırasında partnerinizi veya bir arkadaşınızı yanınızda getirmeniz, onlara da soru sorma, sonuçları görme ve sonunda korkularını yenerek size bu konuda destek olmaları imkanını sağlar.

Sonuçta, plastik cerrahi kararı sizin elinizde. Mümkün olduğunca çok bilgi toplamanız ve en iyi kararı vermeniz için bir plastik cerraha danışmanızsa en önemlisi.

Gördünüz mü? Plastik cerrahi o kadar da korkutucu değilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here