Pektoral İmplant Nedir?

0
119

Pektoral implant erkeklerde göğüs kası oluşturmak için yapılan implant çeşididir. Aslında birçok erkek için, açık göğüslerle dolaşmak kadınlardakiyle aynı etkiye sahiptir. Buna rağmen konu bir implant olunca, göğüslerinden hoşnut hissetmeyen kadınlar implant konusunda erkeklere oranla kesinlikle daha cesurdurlar.

Daha belirgin bir şekilde şekillendirilmiş göğüslere sahip olma vaadi veren egzersizler ve takviyeler olsa da, genetik yatkınlığınız bu konuda neyin elde edilip edilemeyeceğini dikte etme eğilimindedir ve en özel egzersiz rejimi bile pektoral bir implantın sağlayabileceği şeyleri sunamayabilir.

Bu prosedür ne kadar yaygın? Sadece kozmetik nedenlerle mi yapılır?

Pektoral implantasyon çok yaygın bir prosedür değildir. Erkeklerde Poland sendromu gibi bazı doğum kusurları için yapılabilir. Bu, vücudun bir tarafında göğüs kasının az gelişmesi veya yokluğu ile karakterize, nadir bir doğum kusurudur. Daha sıklıkla kozmetik nedenlerle, çoğunlukla göğüs kaslarını (pektoral) kaslarını egzersizle inşa edemeyen erkekler için yapılır.

İmplante edilen materyal nedir? Kadın meme implantlarına benzer mi?

Kullanılan implantlar silikondan yapılmıştır, ancak meme implantı gibi değildir. Bu implantlar, kas dokusunu taklit etmek için değişen sıkılığa sahip katı silikonlardır. Meme implantlarının kabuğu ve dolgusu vardır, bu nedenle erkeklerde kullandığımız implantlardan oldukça farklı görünür ve hissedilirler.

İmplantlar ne kadar güvenli? Hiç çıkarılmaları gerekecek mi? Ne kadar kalabilir?

Silikon blok implantlar genellikle güvenlidir. Sönmez veya yırtılmazlar, bu nedenle uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak ömür boyu hiçbir şey garanti edilmez. Enfeksiyon vakaları için veya implantın yerleştirildiği cepte, değiştiği veya döndüğü durumlarda çıkarılması gerekir.

İmplantların komplikasyonları ve yan etkileri nelerdir?

Pektoral implant cerrahisinin komplikasyonları meme büyütmeye benzer. Bunlar enfeksiyon, kanama, kötü sonuç, implantın kayması veya implantın dönmesini içerir. İmplantların yerleştirilmesinden sonra, her koltukaltında bir yara izi kalır. İşlem, deneyimli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilirse bu komplikasyonlar nadir olarak görülür.

Ameliyattan sonra hangi faaliyetlerden kaçınılmalıdır? Bundan sonra göğüs kaslarınızı çalıştırabilir misiniz?

Ameliyattan sonraki 4 hafta boyunca egzersiz yapılmamalı ve egzersizde 10 kilodan daha fazla bir şey kaldırılmamalıdır. Hastalar tamamen iyileştikten sonra aktivitelerinde herhangi bir kısıtlamaya gidilmesine gerek yoktur.

Ameliyat nasıl yapılır ve iyileşme süresi ne kadardır? Ne tür bir anestezi kullanılır?

Cerrahi poliklinikte genel anestezi altında yapılır. İmplant için cep oluşturmak ve implantı yerleştirmek için koltuk altından bir kesi kullanılır. Bazı plastik cerrahlar prosedüre yardımcı olmak için endoskopi kullanabilir. İmplantın kas altına yerleştirilmesi meme büyütmeye benzerdir. Hastaların 4 hafta boyunca cerrahi yelek giymeleri önerilir. İşlemden sonra her gün duş almalı, birkaç gün boyunca ağrı kesici ve kas gevşetici ile birlikte bir antibiyotik kullanmalıdırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here