Panda Göz Çevresi Tedavisinde En Etkili Uygulama Hangisi?

0
1396

Panda göz çevresi olarak da bilinen doğuştan göz altı morlukları, kadın erkek herkesin korkulu rüyasıdır. Hiç bir krem ya da kürün tam olarak fayda etmediği bu göz altı morlukları panda treatment denilen bir göz altı morluğu tedavisi ile tamamen geçebiliyor. Uzun yıllardır çok uğraşılan bir soruna çözüm olduğu düşünülen panda detavisi ile ilgili tüm detaylar yazımızda.

Panda treatment (panda tedavisi) nedir?

Panda tedavisi son zamanlarda ülkemizde sık sık uygulanan bir kalıcı makyaj yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Kaşlardan, kirpiklerden, kalıcı eyeliner ve kalıcı dudak kalemi denilen ruj uygulamalarından sonra şimdi sırada göz altı morlukları için kapatıcılar var. Panda tedavisi adı verilen bu kalıcı makyaj uygulamasında göz altı ve çevresine yüzde yüz kapatıcı, cilt pigmentlerine uygun bir renkte kapatıcılar uygulanır.

Panda treatment uygulaması nasıl yapılır?

Panda tedavisi dediğimiz göz altı morluğu tedavisi bir veya iki seansta yapılır. Kaç seans yapılacağına kalıcı makyaj uzmanı karar verir. Bazı kişilerde bu göz altı morlukları kahverengi gibi koyu halkalara dönüşmüşken bazılarında daha hafif ve daha az belirgindir. Koyu renkli göz altı kalıcı makyaj uygulamaları genelde iki seans yapılır. Daha sonrasında yapılması gerekmez.

Panda göz altı morluk tedavisi acıtır mı?

Süper ince iğneler ile yapılan uygulama öncesinde kesinlikle anestezik yani uyuşturucu iğneler kullanılır. Böylece uygulama sırasında hasta hiç bir şey hissetmez. Sadece yüzüne hafif hafif bir şeyler batıyormuş gibi hisseder.

İşlem kalıcı mıdır? Kaç yıl dayanır?

Kalıcı göz altı kapatıcı makyaj işlemi 3 ile beş yıl arasında bir süre boyunca etkilidir. Kişiye bağlı olarak değişen bu süre sonunda dilerseniz aynı işlemi yeniden yaptırabilirsiniz.

Panda tedavisi sırasında göz altlarına çok ince iğneler ile işlemler yapıldığı için bu bölgede cilt altındaki kolajen dokuları da uyarılmış oluyor. Sonrasında yenilenmeye başlayan kolajenler göz altlarındaki minik çizgilerin de dolmasına, göz altlarının gergin ve parlak olmasını sağlıyor.

Göz altı morluklarından kurtulmak için başka neler yapılabilir?

Ülkemizde kalıcı allık uygulaması dahil bir çok makyaj uygulaması güvenle yapılmaktadır. Panda treatment yaptıranların yüzde yüze yakın memnuniyet yorumları, bu tedavinin göz altı morluğunda daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Göz altı morluklarında kalıcı makyaj uygulaması dışında çeşitli dolgu işlemleri de tercih edilebilir. Göz altı ışık dolgusu bu konuda en fazla tercih edilen dolgulardan bir tanesidir. Göz altı ışık dolgusunun etkisi panda tedavisine göre daha kısadır. Yıl içerisinde bir kaç kez ya da en az altı ayda bir yaptırmanız gerekebilir.

Göz altı morlukları çok ileri seviyede olan esmer hastalar için göz altı ışık dolgusu çok etkili olmayabilir. Kapatıcı özelliği yeterli gelmeyebilir. Panda tedavisinde ise kişinin ten rengine uygun makyaj malzemeleri kullanıldığı için kapanmama ihtimali yoktur.

Panda treatment fiyatları

Bu uygulamanın fiyatları size kaç seans yapılması gerektiğine göre değişir. Aynı zamanda kullanılacak malzeme miktarına, makyaj uzmanına ve işlemi yaptıracağınız yere göre fiyatlar artabilir ya da azalabilir. En doğru fiyat bilgisini almak için uygulamayı yapan bir merkezde makyaj uzmanı ile görüşme yapmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here