Orgazm Olmayı Kolaylaştıran Besinler Nelerdir?

0
655

Orgazm olmaya yardımcı olan, orgazmı hızlandıran ya da kolaylaştıran bir çok şey vardır. Bunlardan biri de besinlerdir. Cinsel hayatınızı iyileştirmek için tüketebileceğiniz çeşitli yiyecekler vardır.İIlişki süresini daha doğrusu ön sevişme süresini uzatmak dışında orgazm konusunda en etkili unsurlardan bir tanesi de besinlerdir. Peki, orgazmı kolaylaştıran yiyecekler nelerdir?

Orgazmı kolaylaştıran besinler

  1. Bal

Balın içerisinde mineraller hormon seviyelerinde değişimi sağlıyor. Bal gibi şekerli gıdalar içerisinde bol miktarda bor minerali vardır. Bor minerali erkeklerde testesteron seviyesini artırır. Bu hormon seviyesinin artması demek sertleşmenin daha uzun süre olması ve daha iyi olması demektir. Bu da kadın orgazmı için de oldukça önemli ve etkili bir noktadır. Metabolizma üzerinde ciddi etkileri olan bor minerali aynı zamanda kadın vücudunda östrojen salgılanmasını da sağlar.

  1.  Fındık ve fındık yağı

Sağlıklı yağlar vücutta ciddi anlamda bir libido yükselmesini sağlar. Yani bir zamanların en popüler reklamlarından biri olan aga nigi naga nigi fındık konusu tamamen bilimsel gerçeklere dayalıdır. Fındık ve cinsel güç ya da cinsel istek konusunda asıl bilinmeyen ise fındığın cinsel isteği ve gücü sadece erkeklerde değil kadınlarda da arttırdığı gerçeğidir. Yani sonuç olarak fındık, fındık yağı gibi sağlıklı gıda ve yağlar tek başına vücut için sağlıklı olduğu gibi cinsel hayatı hareketlendirme açısından da etkilidir.

  1. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi gibi tahılların kandaki testesteron miktarını artırdığı bilinmektedir. Bu da orgazmı kolaylaştırması açısından oldukça faydalıdır. Daha iyi bir orgazm deneyimi için haftada bir kaç kez yulaf ezmesi yiyebilirsiniz. Sütle karıştırıp yemeyi sevmiyorsanız pişirerek de tüketebilirsiniz.

  1. İstiridye ve midye

Kabuklu deniz ürünleri yani tüm karides, kalamar, istiridye gibi ürünler seks hormonlarını uyandıran, harekete geçiren mükemmel mineraller ve bileşiklerle doludur. Tuz formunda olduğu için çok kolay bir şekilde vücut tarafından emilebilir ve kullanılabilir. Istiridye, yıllardır afrodizyak etkisi ve özellikleri ile bilinen bir besindir. İçerisinde istiridye mineralleri bulunan kremler de genelde orgazmı kolaylaştıran kremler olarak kullanılıyor. Bu kremlerin içerisinde hem mineraller hem de kayganlaştırarak herhangi bir kuruluğa karşı acı hissini ortadan kaldıran sıvılar var.

  1. Yosun

Yosun, özellikle kadınlarda libido artıran yiyecekler başında gelir. Bazı tiroid hastalıkları yapılan medikal testlerde kendini göstermez. Mesela hipotiroid dediğimiz hastalık tahlillerde kolaylıka çıkan bir hastalık değildir. Kadınlarda kendini ciddi anlamda düşük libido ile gösterir. Düşük libido demek cinsel isteksizlik demektir. Kadınlarda cinsel isteksizlik psikolojik olabildiği gibi fizyolojik yani belirli fiziksel sorunlar ile de ortaya çıkabilir.

Yosun en eski zamanlardan bu yana kadınların tüketmesi gereken bitkilerden bir tanesidir. Yosunlardaki iyot sayesinde kadınların vücudundaki iyot miktarında dengelenme olur.

  1. Çikolata

Çikolata mutluluk hormonu salgılanmasını sağlar. Evet bu doğrudur, ancak çikolata reklamlarının bu denli seksi, bu denli erotik olmasının en önemli sebebi ise çikolatanın seks ile ilişkisidir. Çikolata içerisinde bulunan maddeler sinir uçlarını uyarır. Aynı zamanda doku hissini de artırır. Süt içerisinde ya da farklı şekillerde tüketebileceğiniz çikolatayı dondurma olarak da yiyebilirsiniz.

  1. Yumurta

Evet, kim derdi k yumurta orgazmı kolaylaştıran yiyeceklerden bir tanesidir. Yumurta, genel olarak içerisinde bol miktarda bulunan folik asit ve diğer mineraller ile oldukça sağlıklı bir yiyecektir. B vitamini bakımından zengin yumurta orgazm olmayı kolaylaştırır.

Cinsel ilişki sırasında orgazm olabilmek için hem kadınların hem de erkeklerin öncelikle zihnen buna hazır olması gerekir. Yani orgazm olmayı istemelisiniz. Rahat olmadığınız, kendinizi güvende hissetmediğiniz sürece hiç bir şekilde orgazm olamazsınız. Bu nedenle işe ilk olarak rahatlayarak başlayın. Sonrasında heyecanlanmanız gerekir. Yani sizi heyecanlandırmayan biriyle, ya da gerçekten bir şeyler hissetmediğiniz biriyle ilişkiye girerken orgazm olmayı beklemeyebilirsiniz. Ayrıca tüm bunların yanında kadınlar için orgazm olmanın çok önemli bir kısmı duygusaldır.

Orgazmı kolaylaştıran egzersizler, kremler ve pozisyonlar ile ilişkinizi canlandırabilirsiniz. Önemli olanın ise buna hazır olmak gerektiğini ise unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here