Nefertiti Lifting ile Genç ve Dinç Görünümünüz Hiç Değişmesin

0
898

Estetik trendleri hızla değişen ve gelişen trendler olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biri de nefertiti lif veya nefertiti lifting. Peki nedir bu nefertiti lift, özellikleri ve etkileri nelerdir?

Nefertiti lifting nedir?

Boynun çene ile birleştiği noktada yaşla beraber sarkmalar oluşabilir. Gıdı sarkmasından daha farklı olarak genel olarak boynun çene birleşimindeki gevşekliği kişiyi olduğundan daha şişman ve yaşlı gösterir. Boyun bölgesindeki bu sarkıklığı gidermek ve yeni sarkıklık oluşmasını engellemek için yapılan uygulamalardan biri de nefertiti lift işlemidir. Boyun bölgesindeki bazı noktalara botoks uygulanarak gerginlikten kaynaklanan şekil bozuklukları ortadan kaldırılır.

Botoksla nefetiti lifting nasıl yapılır?

Platisma kası çene altı boyun derisi gerisinde bulunan bir kastır. Bu kas incecik bir kas olduğu için ağız hareketlerine göre kas eğilip bükülür. Ağız kenarlarının aşağı doğru hareket ettiği anlarda bu perde görünümdeki kas da aşağı doğru sarkar. Boyun derisini etkileyen gerilme ve gevşemeler direk bu kasın etkisi ile oluşur. Bu kasın yüzün üst kısmındaki hareketlerden etkilenmemesi, gevşeyip kasılmaması için kasın çevresine uygun bir kaç noktaya botoks yapılır. Böylece var olan kırışıklıklar giderilebilirken çene altındaki sarkma oluşması, çene çizgisinin bozulması engellenmiş olur.

Botoks işlemlerinin yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önce yapılması gerektiğini unutmamak lazım. Sarkmalar ortaya çıkıp kırışıklıklar ciddi anlamda belirginleşmeye başlayınca yapılan uygulamalar çok etkili olmayacaktır. Botoks gibi ameliyatsız estetik uygulamalarının etkisi bir kaç hafta içerisinde ortaya çıkar. Belirli aralıklarla bu işlemin uygulanması gerekir.

Nefertiti liftingi ve sonuçları

Boyun altındaki çene bağlantı noktasında uygun yerlere botoks yapılarak çene altı gerginliği ve bu gerginlikten kaynaklanan zamanla oluşan sarkmalar, şekil bozuklukları ortadan kaldırılır. Bu işleme nefertiti lift denmesinin sebebi ise meşhur Mısır prensesi Nefertiti’dir. Güzelliği, genç görünmesi ve büyüleyiciliği ile bilinen Mısır prensesi büstlerinde özellikle gergin ve incecik boynu ile dikkat çeker. Uzman heykeltraşların muazzam bir şekilde yaptığı heykellerinden gördüğümüz üzere kendisi incecik gergin boynu ile kuğu gibiydi. Şimdilerde boyun sarkmalarını önlemek için kadın erkek bir çok kişinin tercih ettiği estetik yönteminin adı buradan gelmektedir.

Boyun botoksu işlemi sonrasında;

  • Tüm boyun ve çene kenarı belirgin bir hale getirilebilir.
  • Boyun ve çevresi toparlandığı için boyun daha ince ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.
  • Boynun daha genç ve zarif görünmesi yanında uzun vadede ortaya çıkabilecek boyun kırışıkları da ortadan kaldırılmış oluyor.

Nefertiti boyun germe işlemi bazen tek başına yeterli olmuyor. Bu durumda lazerle boyun germe gibi işlemlerle kombine edilmesi gerekebiliyor. Aynı zamanda boyun bölgesinde kalınlaşma, renk değişimi, sertleşme ve deride görünüm değişiklikleri olursa işlem farklı estetik uygulamalar ile birleştirilerek yapılabiliyor.

Nefertiti boyun germe ne kadar etkilidir?

Tüm botoks işlemlerinde olduğu gibi bu botoks uygulamasının da etkisi 4 ile 6 ay arasında değişebiliyor. Uzun ve gergin bir boyuna sahip olmak için yılda iki kez botoks yaptırmak gerekiyor. Lazer ile cilt yenileme ve gençleştirme işlemleri botoks etkisinin daha fazla sürmesini sağlıyor.

Unutmamak lazım ki tüm lazer ile yapılan cilt bakım ve estetik işlemleri yazdan önce yapılmalıdır. Lazer ışınları cildi aşırı hassas bir hale getirdiği için seanslardan sonra kesinlikle güneşten uzak durmak gerekiyor.

Boyun çevresinde sarkmalar olmaması için;

Boyun bölgesine özel nemlendiricileri kullanmaya dikkat edin. Zaman zaman boynunuza nemlendirici maskeler, peelingler yapın. Boyun bakımının da tıpkı yüz bakımı gibi önemli olduğunu unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here