Mucizevi Diyet Listesi Patates Diyeti’ni Biliyor Musunuz?

0
304

3 günde 5 kilo vermek hayal değil, şok diyet listelerinin vazgeçilmez diyetlerinden biri olan patates diyeti ile hızla zayıflamak mümkün. Patates diyeti ile zayıflayanlar diyet öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere dikkat ettiğinde var olan kiloları ile kalıcı ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebiliyorlar. Peki, patates diyeti nasıl yapılır, bu diyet zayıflatır mı, 3 günde 5 kilo vermek mümkün mü?

Patates diyeti nedir?

Sadece haşlanmış patates tüketilerek yapılan diyete patates diyeti denir. Patetes diyeti ile zayıflayanlar giderek çoğaldığı için bu diyet her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Diyet listesinde patates dışında yer alan asıl besin ögesi yoğurttur. Yoğurt, düşük kalorili olmasına rağmen son derece besleyici, sağlıklı, hafif bir protein kaynağıdır. Bu nedenle de zayıflatıcı diyet listelerinin vazgeçilmez besin ögelerinden biridir. Üzerine pul biber eklenerek yapılan yoğurt kürleri aynı zamanda yağ yakıcı özellikleri ile öne çıkar.

Patates diyeti nasıl yapılır?

Bu diyet listesinde sadece patates ve yoğurt bulunmaktadır.

3 günlük Patetes diyeti listesi:

1.gün Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt

2.gün: Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yoğurt

Öğle yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt

Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 8 yemek kaşığı yoğurt

3.gün: Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates

Öğle yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

Diyet boyunca günde en az 2 litre su içilmesi gerektiğini unutmayın. Ayrıca diyette sadece maksimum 3 bardak olacak şekilde şekersiz, içerisine hiç bir şey eklenmeden siyah ya da yeşil çay içebilirsiniz.

1 aylık patates diyeti nedir?

Bu tarz şok diyetler ya da tek gıda maddesi tüketerek yapılan diyetler bir aylık olmaz. Maksimum bir kaç günlük olabilir. Çünkü bu tarz tek yönlü beslenme uzun sürede oldukça kötü yan etkilere neden olabilir.

Patates diyetinin zararları

  • Patetes, şeker hastası olan kimselerin pek tüketmemesi gereken bir gıda maddesidir. Glisemik endeksi yüksek patates diyeti ise kesinlikle şeker hastaları tarafından uygulanmamalıdır.
  • Patates diyeti listesinde hiç bir şekilde et, süt, yumurta grubundan gıda maddesi olmadığı için diyet sırasında kişilerin yorgun düşmesi, bünyesinin zayıflaması mümkündür. Özellikle kış aylarında patates diyeti yapanlar daha kolay hasta olabilirler.
  • Tek yönlü beslenme bazlı diyetlerin temel özelliği kişilerin şeker, yağ, karbonhidrat almasını engelleyerek vücudu yağ yakmaya yönlendirmek. Bu tarz üç günlük şok diyetlerde vücutta su kaybı had safhada olur. Bu nedenle diyet süresince bol su tüketmek çok önemlidir.
  • Bu tarz şok diyetleri sona erdirdikten sonra verilen kiloların aynı hızda alınmasını engellemek için dikkatli beslenmek ve beslenmeyi doğru egzersizler ile desteklemek gerekir.
  • Patates diyeti yapmaya karar verdiyseniz öncesinde mutlaka doktorunuza danışın. Şeker, tansiyon ya da kalp-damar hastalıklarından herhangi biri olup olmadığını kontrol ettirin. Doktorunuzun uygun görmesi halinde bu diyeti yapabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here