Minimal Botoks Nedir, Nasıl Yapılır ve Kimler İçin Uygundur?

0
321

Botoks, yıllardır estetik sektöründe kullanılan oldukça güvenilir ve eski bir uygulamadır. Dünyada en fazla tercih edilen estetik uygulamaların başında gelen botoks yaşlanma belirtilerini önlemesinin yanında var olan yaşlanma belirtilerini de azaltır. Hastanın yaşına, fiziksel özelliklerine göre belirlenen botoksun kendi içerisinde farkı özellikleri olan uygulama yöntemleri vardır. Botoks türlerinden biri de mini botokstur. Sizin için minimal botoks ve özelliklerini inceledik.

Minimal botoks nedir?

Botoks, belirli miktardaki botoks malzemelerinin gerekli noktalara enjekte edilmesidir. Bu botoks maddesi de enjekte edildiği kaslarda donma sağlar, yani kaslar felç olur. Sürekli hareket edemeyen kaslar ise kırışıklık oluşmasını engeller. Botoks uygulamalarındaki en büyük sorun ise uygulamanın ölçüsü. Yaşa uygun yapılmayan botoks mimik kaybına, yüzde yaşla orantısız bir görünüm ve gerginliğine neden olur. Bu da mimiklerin ortadan kalkmasına, kalkan kaşlar nedeniyle hafif şaşkın bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur.

Minimal botoks, hastanın tam olarak ihtiyacı olduğu miktarda botoks işlemidir. Yaşına, karakterine var olan çizgilerine ve oluşması muhtemel çizgilere uygulanan bir botoks işlemidir. Yüz bölgesinde alın çizgilerine, göz kenarlarındaki kaz ayaklara, boyun bölgesine ve hatta ellerin üzerine mini botoks uygulanabilir.

Mini botoksun özellikleri nelerdir?

Mini botoks, kişiye özel olarak planlanan ve tasarlanan bir botoks türüdür. Peki kişiye özel botoks nasıl yapılır? Hastanı yaşı, yüz yapısı, cilt özellikleri ve tarzı göz önüne alınarak hastaya ne miktarda ne kadar botoks yapılacağı kararlaştırılır. Önceyici botoks işlemleri yapılıyorsa oldukça az miktarda malzeme kullanılarak çok hafif uygulamalar yapılır.

Minimal botoksun özellikleri arasında en önemlisi bu botoksun çok doğal bir sonuç vermesi ve çok doğal bir etki etmesidir. Botoks sonrasında sanki hiç botoks yapılmamış gibi hissedebilirsiniz. Dışarıdan da etkisi oldukça az görülen bu botoks daha çok 30 yaş ve civarında henüz kırışıklıkları ortaya çıkmamış kişilierde önleyici botoks olarak tercih edilir.

Botoks, erkekler tarafından da oldukça sık tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından bir tanesidir. 30 yaş itibariyle herkese uygulanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here