Meme Estetiğinde Güncel Yöntemler, En Güvenli Uygulamalar Hangileridir?

0
310

Estetik dünyasında popüleri burun estetiğidir. Burun estetiğini meme, popo ve karın estetiği ameliyatları ile ameliyatsız uygulamaları takip eder. Meme estetiği uygulamaları içerisinde meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme (silikon, dolgu), meme toparlama ve meme başı estetiği dahil bir çok farklı ameliyat vardır. Son zamanlarda popüler hale gelen ameliyatsız estetik uygulamaları aynı şekilde göğüs estetiğinde de kullanılmaya başlandı. Meme protezi yerine dolgu uygulamaları da oldukça iyi sonuç veriyor gibi görünüyor.

Meme estetiğinde değişen yöntemler, özellikleri ile sonuçları hakkında detaylı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. En popüler meme estetiği uygulamaları yanında özelliklerini de sizler için hazırladık.

Meme dikleştirme uygulamaları

Meme dikleştirme uygulamaları iki çeşit olarak yapılıyor. Birincisi yaşla ya da çocuk emzirme, aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerle sarkan, içi boşalan memelerin kaldırılması yani dikleştirilmesi. Bu tarz durumlarda hastanın memesi çok küçük değilse içerisine dolgu ya da implant konmayabilir. Sadece deride sarkan yerler gerekli müdahaleler ile toparlanıp memenin dik ve güzel durması sağlanır. Bir çok insan küçük memenin değil sarkık memenin daha itici olduğunu düşünür. Bu nedenle kadınların en çok tercih ettiği meme estetiklerinin başında meme kaldırma uygulamaları gelir.

Meme toparlama ameliyatları istendiği taktirde meme büyütme estetikleri ile birlikte kombine olarak uygulanabilir. Bazı meme dikleştirme operasyonlarında hasta bunu özel olarak dile getirmese bile doktorun meme altına destek madde koyması gerekebilir. Ancak bu şekilde meme daha dik ve dolgun gösteriliyorsa aynı anda iki işlem yapılır.

Meme dikleştirme uygulamarı ve sonuçları

Genç yaşta göğüsleri sarkan ve göğüs toparlatma ameliyatı yaptırmak zorunda kalan hastalar sonrası için hiç endişelenmemelidir. Çünkü günümüz modern yöntemleri ile yapılan meme estetiklerinde kullanılan malzemeler uzun vadede hiç bir soruna yol açmaz. Meme estetiği yaptıran bir kadın yeniden anne olabilir, bebeğini emzirebilir. Meme içerisindeki dokunun kanser yapma ya da herhangi bir sağlık sorununa yol açma ihtimali yoktur.

Meme estetiğinde askılama ya da meme askılama olarak da bilinen sarkık ve içi boş gibi görünen göğüslerin kaldırılması işleminde en çok tercih edilen yöntem implant uygulamasıdır. Ameliyatsız meme estetiği de son zamanların gözde işlemlerinden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here