Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüslerim Doğal Görünecek Mi?

0
464

Meme büyütmeyi planlayan kadınlar öncelikle göğüslerinin ameliyattan sonra nasıl görüneceğinden endişe duyarlar. Tamamen yapay veya fazlasıyla gerçek, çok büyük ya da çok küçük görünüp görünmeyeceklerini düşünüp dururlar. Bu tarz tasaları hiç yaşamamak için öncelikle dikkat etmeniz gereken iyi bir plastik cerrah bulmaktır. Yetenekli ve deneyimli bir cerrah, implantlarla mümkün olan en doğal estetiğe ulaşmak için size içgörü ve seçenekler sunacaktır. İmplant şekli, boyutu, tipi ve dokusu ile sizin vücudunuza özel yerleştirme seçenekleri de dahil olmak üzere birçok faktörü sizinle konuşacaktır.

Peki ‘Doğal Görünümlü’ Meme Büyütme Nedir?

Doğal görünümlü bir büyütme prosedürü, tüm vücudunuzla orantılı olarak ideal şekil ve boyutta göğüsler oluşturmayı amaçlar. Başka bir deyişle, insanlar bunun gerçek olup olmadığını anlayamazlar.

Daha doğal görünen meme büyütme prosedürlerine katkıda bulunan faktörler şunlardır:

  • Göğüsler hafif bir eğime sahip olacak ve meme ucuna doğru çıkıntı yapacak
  • İmplantlar doğal göğüslere benzer bir gözyaşı damlası şekline sahip olacak
  • Memeler arasındaki mesafe doğal göğüslere kıyasla benzer gözükecek

İmplantlarla Doğal Görünümlü Göğüsler Nasıl Elde Edilir?

Gerçekçi beklentileri olan bir hasta ve iyi planlama yapan bir cerrah sayesinde, doğal görünümlü sonuçlanan bir meme büyütme operasyonu geçirmek hiç de zor değildir. Sadece yapay görünmekle kalmayıp, eklenen fazla hacim sebebiyle sağlık problemlerine sebep olan bir ameliyatı kimse istemez. Bildiğiniz gibi orantısız olarak büyütülen göğüsler sırt sorunlarına neden olabilir.

Meme implantlarını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken şeyler; vücut şekliniz, göğüs genişliğiniz, rutin ve günlük aktiviteleriniz ve egzersiz gerektiren fiziksel aktivitelerinizdir. Tüm bunlara ek olarak boy ve kilo da göz önünde bulundurulmalıdır. Bunların her biri, siz ve yaşam tarzınız için en iyi olan ölçütleri belirler. Meme büyütmeyi ciddi olarak düşünüyorsanız, öncelikli olarak meme büyütme konusunda uzmanlaşmış bir plastik cerrah bulun. İşlem boyunca size yol gösterebilir, sizi rahatlatabilir, sizin için doğru implantlara karar verebilir ve işlemden geçmiş olan hastaların fotoğraflarını göstererek seçiminizde yardımcı olabilir.

Benim İçin En İyi Görünüm Hangisi? Ne Kadar Büyük Olmalı?

Hastaların çoğu bu soruyu sormasına rağmen, aslında daha önceden kafalarına yerleştirdikleri planlanmış bir meme implantı boyutu olur. Nihai karar her zaman hastaya aittir; ancak hastanın emin olmadığı durumlarda, hastanın vücut şekline göre boyuta karar verilir.

Farklı boyutları deneyip aynaya baktığınızda, size en uygun görünümü açıkça belirleyebilirsiniz. Tüm bunların yanında daha önce operasyon geçirmiş hastaların çıplak fotoğraflarına bakmak da çok işinize yarayabilir. Kıyafetler göğüsleri her zaman desteklenmiş, kaldırılmış ve yerinde sıkıca dururken gösterir. Çıplak meme fotoğraflarını incelemek size daha net bir seçim şansı tanıyacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here