Liposuction Yaptırabileceğinizi Bilmediğiniz 5 Alan

0
148

Liposuction, karnınız, basenleriniz ve uyluklarınız için mükemmeldir. Bu alanlar en iyi bilinen bölgeler arasında yer almakla birlikte, liposuctionın tedavi edebileceği birçok farklı nokta da vardır:

  1. Yüz

Yağın yüzden alınması hassas bir prosedürdür, ancak deneyimli bir plastik cerrah bunu bile idare edebilir. Yüzden yağ almaya bişektomi de denir.

Yetenekli bir plastik cerrah, inatçı yağları yüzünüzün diyet ve egzersize yanıt vermediği alanlarından etkili bir şekilde çıkarabilir. Yüz liposuctionı, yanaklarının görünümlerinden memnun olmayan, yağ cepleri olan veya yuvarlak yüz şekline sahip olanlar için idealdir.

  1. Çene ve Boyun

Çene ve boynunuzun ilk kilo aldığınız yerler ve son kaybettiğiniz yerler olduğunu söylüyorlar. Yüz ve boyunda liposuction, sarkma, şişlik ve kötü tanımlanmış bir çene çizgisine neden olan inatçı yağ birikintilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Yüz liposuctionında olduğu gibi, bu hassas bir prosedürdür ve plastik cerrahınızın önemli eğitim ve deneyimini gerektirir.

  1. Üst Kollar

Bu liposuction tedavi alanı çok iyi bilinmemekle birlikte son zamanlarda kesinlikle popülerlik kazanmaktadır. Bir zamanlar gözden kaçan bir alan olan, üst kollar – özellikle “yarasa kanadı” alanı, şimdi hem erkeklerde hem de kadınlarda liposuction için ortak bir tedavi noktasıdır.

Eğer “yarasa kanatlarınız” istenmeyen yağ ve sarkan cildin bir kombinasyonuysa, liposuction bir kol kaldırma ile de birleştirilebilir.

  1. Sırt

Çoğu liposuction tedavisi için düşünmediğiniz bir başka nokta da sırttır. Hem erkekler hem de kadınlar sırtlarında aşırı yağ taşıyabilir, ancak bu kadınlarda erkeklerden daha yaygındır ve genellikle sıkışan sütyen kayışları ile farkına varılır. Sırt liposuctionı, topaklar ve rulolar yerine temiz, pürüzsüz bir sırt çizgisi göstermenize yardımcı olmak için fazla yağ birikintilerini kaldırabilir.

  1. Alt Bacaklar

Uylukların liposuction ile inceltilmesi yaygın olsa da, çoğu kişi alt bacaklarının da tedavi edilebileceğinin farkında değildir. Bazı durumlarda, büyük alt bacaklara kas yerine aşırı yağ neden olur. Liposuction, alt bacağı yeniden şekillendirmek için inatçı yağ birikintilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Bu, üst ve alt bacakları dengeye getirmeye yardımcı olur ve skinny jeanler ile botlar gibi belirli kıyafetleri giymeyi kolaylaştırır.

Nihayetinde, vücudunuzda inatçı bir yağ alanı varsa, liposuctionın bunu ele alma olasılığı her zaman vardır. Eğer yoksa bile, plastik cerrahınızla cerrahi olmayan vücut şekillendirme gibi liposuction alternatifleri hakkında konuşup, ihtiyaçlarınız için daha uygun bir yöntem keşfedebilirsiniz.

Liposuction için iyi bir aday olup olamayacağınızı öğrenmenin en iyi yolu, elde etmek istediğiniz görünümü tartışmak için deneyimli bir plastik cerrahla konuşmanızdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here