Lazer epilasyon nerelere yapılır?

0
924

İsteyenmeyen tüylere kalıcı çözüm, lazer epilasyon! Peki bu lazer epilasyon nasıl yapılır? Kadınlar veya erkeklerde lazer epilasyon nerelere uygulanır? Lazer epilasyon fiyatları neden farklıdır? Uygulama yapılan lazer epilasyon aletlerinin özellikleri nelerdir?

lazer epilasyon nerelere yapılır

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan işlemlerdir. Çoğunlukla kadınlar tarafından yapıldığı düşünülse de aslında erkeklerde de epilasyon yaptırma sayısı oldukça fazladır. İstenmeyen tüy problemine kalıcı çözüm getiren lazer epilasyon, çeşilti lazer epilasyon aletleri kullanılarak belirlenen bölgedeki kıl köklerine lazer ışınları gönderme şeklinde uygulanır. Burada amaç kıl köklerini bu lazer ışınları ile zayıflatmak ve zaman içerisinde yok etmektir. Bu epilasyon yöntemi hakkında en detaylı bilgiyi lazer epilasyon nedir ve nasıl yapılır? yazımızda bulabilirsiniz.

Nerelere uygulanır?

Lazer epilasyon nerelere yapılabilir sorusunun cevabı aslında tüy olan neredeyse her yeredir. Yani yüzünüzdeki ayva tüyler biraz kalın ve rahatsız edici ise, yüzünüze lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Sırtınıza, bel bölgemize, ellerinize, kollarınıza, bacaklarınıza, bikini bölgesi ile genital bölge dahil her yere lazer epilasyon uygulanabilir. Bu işlemi normal bir epilasyon işlemi gibi düşünün. O işlemi nerelere yapabiliyorsanız aynı şekilde bu işlemi de her yere yapabilirsiniz. Sadece epilasyon lazer uygulaması ile yapılacaksa uygulama yapılacak bölgede herhangi bir cilt problemi olmaması gerekiyor. Tahriş olmuş, yanık bulunan, egzama sedef gibi problemi bulunan ciltlerde  lazer epilasyon uygulaması yapılmıyor.

Lazer epilasyon kaç seans uygulanıyor?

Bu epilasyon yöntemi en çok beyaz ya da açık tenli olup koyu renkli tüyü olan kişilerde başarılı oluyor. Lazer epilasyon seansları sayısı, yöntemin sonuçlarına göre değişiyor.  Bu başarı da ışınların tüyleri görmesi ve kıl köklerine ulaşması ile oluşuyor. Seans sayısı tamamen sizin ten renginiz ile tüylerinizin özelliklerine göre değişiyor. Genelde 6-7 seans arasında bir işlem sonrası tüyler yok olabiliyor. Ancak bazı kişilerde bu seans sayısı 10-12 ye kadar çıkabiliyor.

Lazer epilasyon fiyatları neden farklıdır, neye göre belirleniyor?

Tüm bakım işlemlerinde olduğu gibi lazer epilasyonda da fiyatlar bir çok şeye bağlı olarak değişebiliyor. Lazer epilasyonu yaptırdığınız yerin nerede olduğuna, işlemi yapan kişinin yeteneklerine ve etkinliğine, yaptırdığınız yerde kullanılan lazer epilasyon cihazlarına, sayısına, seans zorluğuna ve hatta sizin ten renginize kadar her şeye bağlı olarak lazer epilasyon fiyatları değişebiliyor.

Lazer epilasyon ne kadar yaygın bir uygulama olsa da kendi içinde bazı riskler taşıyabiliyor. Uzmanı olmayan kişiler tarafından yapıldığında işlem başarısız olabilir bunun yanında ciddi yanık riskleri oluşabilir. Işlemi yapan kişinin kesinlikle doktor olması gereklidir, bunu unutmayın.

Lazer epilasyon aletlerinin özellikleri nelerdir?

Lazer epilasyon aletleri kendi içerisinde çıkarıldıkları zamana göre farklı özelliklere sahiptir. Kimi daha uzun tüylere müdahale edebilirken kimi aletler daha kısa tüylere kadar etki edebilir. Bakım masrafları, açık ya da koyu tenli uygulamalarda güvenli olması ya da olmaması gibi farklılıkları vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here