Kulak Memesi Küçültme

0
464

Görünüşünüzden memnun olmamanız benlik saygınızı, güveninizi, hayata karşı genel tavrınızı ve diğer insanlarla günlük uğraşınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Kulak memeleriniz çok sarkık kalıyorsa, beğeninize göre değilse ve saçlarınızı onları örtecek şekilde şekillendirerek kulaklarınızı gizliyorsanız ya da sadece içinizden farklı olmalarını diliyorsanız, kulak memesi küçültme ameliyatını düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Farklı kozmetik kulak ameliyatları vardır. Kulak memesi küçültme ameliyatı, kulakların büyüklüğünü azaltmak için bir çözüm değil, kulak memelerinin boyutunu azaltmak için bir prosedür olduğu için otoplastiden farklıdır.

Kulaklarınız yapışıksa, otoplasti size yardımcı olabilir. Kulak memeleriniz sarkıksa, çok büyük veya disketliyse, zamanla değiştiyse veya sadece size uymuyorsa, kulak memesi küçültme ameliyatı sizin aradığınız şeydir.

Kulak memesi küçültme ameliyatı, genellikle lokal anestezi altında yapılan yaygın bir prosedürdür, ancak ameliyatın kendisi göründüğü kadar basit değildir. Kulak memesi küçültme ameliyatı her zaman biraz zordur, çünkü bir cerrah kulağı her zaman sanatsal bir organ olarak görür. Gözlerinizle birlikte yüzünüzde bir denge hissi yaratırlar ve doğal görünmeleri gerekir.

Bu ameliyatta dikişlerin gizlenmesi oldukça teknik bir işlemdir ama buna rağmen bu bölge, diğer bölgelere oranla yara izlerinin en az algılanabileceği yerlerden de biridir. Hiç kimse ameliyat olduğunu gösteren herhangi bir iz istemediğinden, bu kesilerin mümkün olduğunca gizlenmesi gerekir, böylece her şey olabildiğince doğal görünür.

Ameliyatın göründüğü kadar basit olmamasının bir başka nedeni, birisinin bu ameliyata girmesini isteyebilecek birden fazla motivasyonunun olmasıdır, bu yüzden tek bedene uyan bir tıbbi prosedür değildir. Bir cerrah, ameliyatın arkasındaki nedene bağlı olarak farklı teknikler kullanacaktır:

Çok büyük kulak memeleri için, prosedür genellikle göze çarpmayan bir şekilde fazla bölgenin çıkarılması gibi daha basit bir prosedür içerir.

Eğer sorununuz, zamanla kulağınızda meydana gelen bir sarkma veya görünümünde meydana gelen bir değişiklik olduğunda (çok büyük ve / veya disket), ekstra cilt azaltılabilir ve / veya kulak memelerinin hacmi daha küçük hale getirilebilir.

Yüz germe veya kaldırma nedeniyle kulak memesi küçültme ameliyatı gerekirse, kulaklar yeniden tutturulabilir, kulak memesi baştan yapılarak boyut olarak da küçültülebilir.

Bir kulağı neyin güzelleştirdiğini birçok faktör belirler: Boyutu, konumu ve diğer özelliklerinizle oransal olarak uyumlu olup olmadığı gibi. Bu nedenle herhangi bir kozmetik cerrahi işlemden önce ödevinizi yapmak çok önemlidir.

Her zaman iyi bir plastik cerrahınız  olup olmadığından emin olun ve herhangi bir çalışmaya devam etmeye karar vermeden önce, cerrahınızın daha önce gerçekleştirdiği benzeri operasyonların fotoğraflarını inceleyin. Bu, doktorun beceri seviyesini belirlemenize yardımcı olur ve kişisel estetik tercihlerinizi belirlemede yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here