Korse Giymek Sağlıklı Mı?

0
360

Sadece korse giyerek belimize istediğimiz şekli verebilir miyiz? Ve eğer bunu yapabiliyorsak gerçekten güvenli midir?

Çocuk doğurduktan sonra veya karın germe, liposuction gibi cerrahi prosedürlerden sonra giyilen korselerdeki gibi mütevazı bir sıkıştırmanın hiçbir tehlikesi yoktur. Ama bazı ünlülerde gördüğümüz korseler gibi, son derece doğal olmayan bir şekilde sıkı giyilmesi ise zararlı olabilir. Bu şekilde bir korse giymek, gerçek vücut şekillendirme tipi tıbbi sonuçlar üretmez, sadece kullanan kişinin bazı kıyafetlerle ve fotoğraflarda daha güvende hissetmesini sağlar. Bazı durumlarda ise, daha ağır olan kadınların biraz daha fazla hareket kabiliyetine sahip olmalarını ve kendilerini daha rahat hissetmelerini, düz durmalarını sağlayabilir.

Korsenin yağınızı en aza indirgeme veya dış anatominizi sıkılaştırma üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Bir korse giymeyi bıraktıysanız, sonunda sağlıklı bir diyet yapmıyorsanız eski halinize dönersiniz. Kısa bir süre giyildiğinde vücudunuzda kalıcı bir fark yaratmaz. Bununla birlikte, günler, haftalar ve hatta aylar boyunca bir korse giyiyorsanız, asit reflüsü, iç organların sıkışması, bacakların veya dokuların şişmesi gibi diğer sağlık sorunları için risk altına girebilirsiniz. Aynı zamanda uzun süreli kullanımdan sonra kas-iskelet ağrıları da oluşabilir.

Bir korse giymek belinizin etrafındaki yağları kaybetmenize veya yağ hücrelerini ortadan kaldırmanıza neden olmaz. Ayrıca, sonuçlar iddia edildiği gibi cerrahi veya invaziv olmayan yağ azaltma tedavilerinin sonuçlarını taklit etmemektedir.

Sizin için ideal korse, rahat hissettiren ve iyi görünen bir şeydir. Dolaşımınızı etkilemez veya kalça kemiklerine sürtünme ve morartma yapmaz.

Korsenin kesin çözüm olmadığına artık ikna olduysanız, belinizi şekillendirmek için yapılabilecek en uygun operasyonlara geçebiliriz. Bunlardan ilki liposuction’dır. Liposuction yağın cerrahi ve kalıcı olarak çıkarılması için seçilebilecek en iyi yöntemlerden biridir. Alternatif olarak, Venüs Legacy ™, Vanquish veya CoolSculpting® gibi yöntemler, noninvaziv yağ azaltımı konusunda, cerrahi bir prosedür olmadan bel çevresinde hafif bir yağ azalması ve cilt sıkılaştırması isteyenler için uygun seçeneklerdir.

Gebelikten sonra cilt gevşekliği, diyastaz rekti ve artık yağları olanlar için ise, karın germe en iyi seçenek olabilir ve böyle bir durumda korse giymek, kullanan kadınların daha ince ve sıkı bir görünüm kazanmasını sağlayabilir.

Korselerin rahatsız edici olabileceğini ve göbek yağlarınızdan kurtulamadığınızı göz önüne alırsak, sizin için daha iyi bir çözüm olup olmadığını belirlemek için en yakınınızdaki plastik cerrahla görüşmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here