Kompozit Meme Büyütme Nedir?

0
96

Kompozit meme büyütme, meme implantlarını yağ transferi ile birleştiren meme büyütme ameliyatına çok yönlü bir yaklaşımdır. Bu teknik, genel olarak daha yumuşak ve daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için ideal bir seçenektir. Prosedür istenen hacmi, doğru deformiteleri ve görünüm asimetrisini sağlayabilir.

“LipoImplant büyütme” olarak da adlandırılan prosedür, meme implantlarının, daha fazla hacim sağlama yeteneğini, yağ aşılama tekniklerinin sunduğu yeniden şekillendirme yetenekleriyle birleştirir. Çoğu zaman, sadece meme implantları istenen doğal görünümü ve hissi sağlamayabilir. Teknolojiyi yağ transferiyle harmanlamak, özellikle meme animasyonu deformiteleri ve atletik hastalar hakkında daha fazla endişe duyan kadınlar için daha fazla çok yönlülük sağlar. Bir araştırma raporuna göre, bu tekniğin önümüzdeki birkaç yıl içinde dünya çapında meme implantları pazarının üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor.

Prosedür, liposuction yöntemiyle yağın çıkarılmasıyla başlar. İmplantlar daha sonra pektoralis kasının altına yerleştirilir. İmplantları yerleştirdikten sonra, hasat edilen yağ hücreleri kas ve implant üzerine enjekte edilir. Bu kalıplama yöntemi de, daha yumuşak ve daha doğal bir görünüm verir.

Sadece meme implantları kullanılıyorsa, implant düzgün bir şekilde gizlenmelidir, implantın yan ve altı, kas tarafından kaplanmayacaktır. Bu nedenle, yeterli meme dokusu yoksa, implant görülebilir. Bu, doğal olmayan bir görünüme neden olabilir. Ayrıca, tek başına implantlar, doğal memelerinizin konumu veya şekli nedeniyle arzu ettiğiniz görüntüyü veya dolgunluğu sağlayamaz.

Kompozit meme büyütmede, implant vücudun başka yerlerinden alınan yağ grefti ile kaplıdır. Yağ aşılama, implantın gizlenmesine yardımcı olur, varsa kusurları çözmek için göğüslerin boyutunu ve şeklini ayarlar, meme üst kısmındaki görüntüyü ve dolgunluğu arttırır ve genel sonuçları iyileştirir.

Bazı uzman plastik cerrahlar aynı zamanda vücut şekillendirme ve meme implantları üzerine yağ yerleştirme ile Brezilyalı Popo Kaldırma kombinasyonunu beraber sunmaktadır. Tedavi, belden ve vücudun diğer bölgelerinden yağın çıkarılmasını ve Brezilyalı tipi bir popo elde etmek için kalçalara yerleştirilmesini ve aynı yağın daha kalıcı bir meme görünümü sağlamak için meme bölgesinde kullanılmasını içerir. Bu tek kozmetik cerrahi prosedür, kalçalarınızı daha sıkı ve şekilli, belinizi daha küçük ve memelerinizi daha kalıcı ve daha büyük hale getirebilir.

Bununla birlikte, her kadın kompozit meme büyütme için iyi bir aday değildir. İdeal bir aday olmak için, sağlıklı olmanız ve makul sonuçlar beklemeniz gerekir. Tedavinin potansiyel risklerini ve komplikasyonlarını anlamalısınız. Vücudunda meme büyütme için yeteri kadar yağ olmayan adaylar da bu prosedürden faydalanamayabilir.

Kompozit meme büyütme işleminin sizin için iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorsanız, prosedürü gerçekleştirmede uzman bir plastik cerrah aramaya başlamanızda fayda var. Deneyimli plastik cerrahlar endişelerinizi ve estetik hedeflerinizi değerlendirecek ve işinize yarayacak özel bir tedavi planı geliştirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here