Kirpik lifting işlemi nedir? Kirpik lifting işlemi nasıl yapılır?

0
3372

Kirpik lifting işlemi nedir? Kirpik lifting işlemi nasıl yapılır? Kirpik lifting işlemi ne kadar süre gider ve kalıcı mıdır? İşte kirpik lifting hakkında bilinmesi gerekenler…

Kirpik lifting nedir? Kirpik lifting nasıl yapılır?

Kirpik lifting kirpiklere yapılan ve kaldıran bir tür perma benzeri işlemdir. Uzun yıllardır uygulanan bir işlem olan kirpik lifting 2000’li yıllarda bazı ülkelerde yasaklanmıştır. 1980’li yıllarda ise kirpik lifting işleminde kullanılan bir krem sebebiyle ABD’de de yasaklanmıştır. Günümüzde kirpik lifting işlemi oldukça basit ve güvenli bir uygulamadır. 

Kirpik lifting işlemi nedir? Kirpik lifting nasıl yapılır?

Kirpik lifting işlemi için göz kapağına silikon bir kalıp konur ve ardından kalıbın üzerinden kirpiklere yapıştırıcı malzeme sürülür. Bu sayede kirpiklere kıvrımlı görünüm sağlanır. İşlemin ardından kirpikler kalıptan ayrılır ve uygulama tamamlanır.

Kalıbın üzerindeki kirpiklerin her biri ayrı ayrı ayrılır. Bu sayede kirpikler güzel ve kıvrımlı bir görünüm kazanır. İşlemin sonunda kirpiklere özel bir solüsyon sürülür ve bu solüsyon bir yağ ya da özel bir malzeme ile kaldırılır. 

Kirpik lifting işlemi yaptırmak ne kadar sürer?

Kirpik lifting işleminin süresi kişinin kirpik yoğunluğuna bağlı olarak değişse de ortalama 10 ila 15 dakika sürer. Bazı kişilerde işlem süresi 5 dakika da bile sürebilir.

İşlem sona erdikten sonra 24 saat süre ile kirpik ve göz bölgesi ıslatılmamalıdır. 24 saat süre ile buhar odası ve sauna ıslaklığa sebep olabilecek faaliyetlerden kaçınmak gerekir. İşlemin ardından ayrıca yüzüstü yatmamak gerekir. Kirping lifting sonrası 24 saat süre ile banyo yapılmamalıdır.

Kirpik lifting ne kadar süre gider ve kalıcı mıdır?

Kirpik lifting işlemi yaklaşık 6 ila 8 hafta arasında sürer, kalıcı değildir. Bu süre ayrıca kirpiklerin büyüme döngüsüdür. Kirpik lifting işleminden bir gün sonra maskara sürebilir ve göz makyajı yapabilirsiniz. 

Kirpik lifting kirpikleri döker mi?

Kirpik lifting işlemi son derece basit bir uygulama olsa da uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bazı durumlarda kirpiklerde kırılma ve dökülme görülebilir. 

Kirpik lifting işlemi için kullanılan malzemeler genellikle zararlı olmasa da bazı kişilerde alerjik reaksiyona yol açabilir. Göz kuruluğu yaşayan ya da göz hassasiyeti olan kişilerin kirpik lifting yaptırmadan önce uzman görüşü alması gereklidir. Lazerle göz ameliyatı olan kişilerin de kirpik lifting yaptırması önerilmez.

Hamilelikte kirpik lifting yapılır mı?

Hamilelikte kirpik lifting yaptırılması önerilmez. Bunun sebebi kirpik lifting işlemi sırasında kullanılan malzemelerin kimyasal olmasıdır.

Evde kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri ve tavsiyeleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here