Kaş kontürü

0
702

Estetik görüntü herkes için çok önemli bir durumdur. İster kadın olsun, ister erkek olsun hoş bir dış görüntü herkes için kıymetlidir. Özellikle de günümüzde, insanların daha bakımlı ve daha çekici bir şekilde kendilerini göstermek istedikleri anlaşılabilir bir durumu oluşturur. Bu noktada da saçlardan kaşlara kadar her bir detay ön plana çıkar. Zaman zaman yaşanabilen sağlık sorunları ise hem bünyeyi, hem de psikolojiyi doğrudan etkilerken, kaşların şık ve güzel durmasının önünde engel olan döküntüler ise yine çözüm bekleyen sorunlar arasında gelir. İşte kaş konturu, tam da bu sıkıntıyı gidermek için kullanılır ve uygulanır. Her ne kadar kaş dökülmelerinin türlü sebepleri olsa da kontur yardımı ile bu sıkıntıların aşılarak çok daha güzel ve zarif bir kaş yapısı elde edilebilir. Bunun için doğru adreste olmak, doğru ürünleri kullanmak ve doğru teknikleri öğrenmek gerekir. Her halükarda bu işlemler için uzman yardımı almak şarttır.

Kaş Dökülmesi

Kişinin yanlış ya da yan etkili bir ilaç kullanması, genetik anlamda büyüklerden geçen sıkıntılı özellikler veya yanlış uygulamalar neticesinde kaşlar dökülebilir. Toplum genelinde türlü insanlarda kaşların döküldüğü gözlemlenebilir. Hiçbiri olmasa bile kişiler kendi kaş görüntü ve duruşlarından rahatsız olabilirler. Bu tarz durumlarda ise güzel ve hoş bir görünüm için kaş konturu dikkat çeker.

Dövme yaparak kaşın kapatılması, kaşların arasındaki boşlukların kalem ya da benzer boyar maddeler ile boyanması söz konusu olabilir. Kıl ekme de bu noktada farklı bir yeri oluşturur. Kaş konturu ise günümüzde en sık değerlendirilen yöntem olarak kendini gösterir. Geleneksel olarak yoğun şekilde kullanılan ve geçmişteki en önemli yöntem olan kaş kalemleri de yerini bu kontur uygulamalarına bırakmaktadır. Çünkü kaş kalemleri ile boyanan kaşların yağmurlu havada veya yüzün yıkanması esnasında aktığı görülürken, bu da kişinin canını sıkmaya yetecek bir sebep oluşturmaktadır. Kaş konturu ise bu problemi de ortadan kaldırmaktadır.

Kaş Konturu ve Önemli Bilgiler

Mikroblading 3D kaş konturu ile en doğru uygulamalar yapılabilirken, ciddi anlamda estetik sonuçlar da bu şekilde alınmaktadır. Genel olarak yarım saat gibi kısa bir sürede, uzmanlar tarafından uygulaması yapılan kaş konturu işlemi ile orijinal görüntü ortaya çıkar. Uzmanların kişinin doğal haline göre birkaç duruşu ve görüntüsü çizmesi ile başlangıcı yapılan uygulamanın akabinde, 3D görünüm olması açısından ince bir kalem ve iğne ile kontur işlenmesi gerçekleştirilir.

Kaşların doğrudan gözlerin üzerinde bulunması ve surat ifadesi ile dış görünüşe direkt olarak etki etmesi sonucunda estetik açıdan ne kadar önemli ve gerekli olduğu açıktır. Kaş konturu ile hem güzel ve 1 ila 1,5 yıl arası süren kalıcılık sağlanırken, hem de en güzel ve en hoş etkiler yaratılmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here