Karın germe ameliyatı nedir, kimler için uygundur?

0
985

Karın bölgesindeki deride meydana gelen sarkmanın ortadan kaldırılması için yapılan karın germe ameliyatı tüm kadın ve erkeklerde uygulanabilen bir estetik operasyondur. Bu yazımızda, son zamanlarda genç yaşlı bir çok kişi tarafından tercih bu yöntem hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz. Karın germe ameliyatı nedir, karın germe ameliyatı kimler için uygundur ve karın germe ameliyatı nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

karın germe ameliyatı nedir

Karın germe ameliyatı nedir?

Karın bölgesinde yağ dokusu ile sarkan derinin toparlandığı bu sırada karın ön duvarındaki gevşekliğin giderildiği işleme karın germe ameliyatı ya da karın germe estetiği denir. Bu operasyon özellikle, bir ya da birden fazla hamilelik geçirmiş, karın bölgesinde ciddi sarkmalar ile çatlaklar olan kadınlar tarafından tercih edilir. Bir süre boyunca çok aşırı şişman olup sonrasında aşırı kilo vermesi ile ortaya çıkan durumlarda da bu operasyon tercih edilir.

Özellikle ilerleyen yaşla beraber metabolizma hızında düşüş olur. Spor yapmayan ve yaşı ilerleyen kadın ve erkeklerin bel ve göbek bölgesinde hızla bir kilo artışı görülür. Bölgesel yağlanma spor ve egzersizler ile en zor eritilen yağlanmalardır. Bu bölgedeki kilolar verildiğinde ise uzun süre boyunca genişleyen deride sarkmalar olur. Bu sarkmaları toparlayabilecek, bölgesel bir incelme sağlayabilecek en hızlı ve kesin yollardan biri karın germe operasyonudur. Karın germe estetiği, hem kadınlar hem de erkekler için uygundur.

Karın germe operasyonu kimler için uygundur?

Karın germe operasyonu,

  • Karın bölgesinde eritilemeyen yağları olanlar.
  • Karın bölgesinde çok ciddi deri sarkmaları, deri çatlakları bulunanlar.
  • Karın kasları açılıp gevşemiş olanlar, spor ile sıkılaştırılamayacak duruma gelen karın kaslarına sahip olan ve
  • Hamilelik sonrası verilemeyen bölgesel kilolar ve yine hamilelik sonrası karın sarkmaları olanlar için uygundur.

Karın germe ameliyatı hangi durumlarda uygulanabilir bakalım.

Karın germe ameliyatı riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi müdahalelerin riskleri olduğu gibi karın germe ameliyatı riskleri de vardır. Bunlar diğer operasyonlarda da olma ihtimali olan enfeksiyon, ameliyat sonrası doku altında sıvı ya da kan toplanması gibi durumlardır. Ancak ameliyat öncesi ve sonrasında, doktorunuzun verdiği tavsiyelere uymanız durumunda ameliyat öncesi ya da sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Karın germe estetiği son zamanlarda en sık yapılan operasyonlardan biridir. Sorunsuz başarı oranı da yüzde yüze yakındır.

Mini karın germe ameliyatı nedir?

Karın germe estetiği bazen çok sarkmamış, deri altında aşırı yağlanma olmamış kişilerde farklı yöntemlerle yani daha basit yöntemlerle uygulanır. Göbek deliği altındaki bölgenin gerildiği, yağlanmanın az ve orta dereceli olduğu durumlarda uygulanan bu operasyona mini karın germe ameliyatı denir. Bu ameliyat bel ve kasık bölgelerini etkilemeyen, göbek deliğini değiştirmeyen bir uygulamadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz internete, mini karın germe ameliyatı izle yazarak çeşitli videoları görüntüleyebilirsiniz.

Karın germe ameliyatı izleri kalır mı? Ne kadar belirgin olur?

Karın germe ameliyatı bikini bölgesinde minik bir çizgi halinde görebileceğiniz bir iz bırakır. Son teknoloji malzemeler ve yöntemler ile yapılan modern estetik operasyonların izleri oldukça azdır. Bazı cilt tipleri bunu kısa sürede tamamen yok edebilir, bazılarında biraz daha belirgin kalabilir. Karın germe ameliyatı izleri çok yakından bakmadıktan sonra zor görülebilecek bir izlerdir.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları nelerdir?

Dünyanın bir çok yerinde uzun zamandır yapılan estetik operasyonlardan biri olan karın düzleştirme ameliyatı, ameliyatı geçiren kişilerin memnuniyeti üzerine yaygınlaşmıştır. Ancak unutmamak gerekir ki, farklı koşullar altında farklı kişilerde yapılan operasyonlar da farklı sonuçlar verir. Bu yüzden karın germe ameliyatı olanların yorumlarına bakabilirsiniz, fakat bu yorumların kişisel olduğunu unutmayın.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır, ne kadar sürer, ne kadar sürede tamamen iyileşir gibi bu estetik ameliyat konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını videoda bulabilirsiniz.

 

KaydetKaydet

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here