Kalkık burunlara elveda, burun estetiğinde son trendler!

0
1722

Burun estetiğinde kullanılan yöntemler ile birlikte şekiller de değişti. Bir zamanların en moda burun şekli kalkık burunlar yerini doğal görünümlü, çok küçük olmayan burunlara bıraktı. Modern zaman estetisyenlerinin tavsiye ettiği burun şekilleri nelermiş bakalım.

burun estetiğinde trendler

Burun estetik ameliyatı, estetik ameliyatlar içerisinde en fazla yapılanlarından biri hatta belki de en fazla yapılanı. Burnun yüzü ne kadar değiştirdiği konusunda yorum bile yapmaya gerek yok. Bir çok ünlünün öncesi sonrası fotoğraflarına baktığımızda genel değişimi oluşturan en önemli farkılılığın burundan kaynaklandığını rahatlıkla görebiliyoruz. Yüzü bu denli etkileyen estetik burun ameliyatını yaptırmadan önce şekline çok iyi bir şekilde karar vermek gerekiyor. Çünkü her tarz herkese yakışmıyor. Eskiden eline bir ünlünün fotoğrafını alan estetik cerrahının kapısında soluğu alıyordu. Bu burnu istiyorum diyenlerin hepsi bir örnek kalkık, küçük, yüzüne göre minik kalan burunlar ile her yerde karşımıza çıkıyordu. Şimdilerde ise kalkık burun trendi tamamen sona erdi. Aynı şekilde minik ya da top gibi burunlar da ortadan kalktı. Şimdi moda doğal görünümlü burunlar.

Estetik burun ameliyatı yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

İlk olarak burun estetiği yaptırmaya karar verdikten sonra doğru doktoru bulmak gerekir. Estetik cerrah ile oturup nasıl bir burun istendiğine, bu burunun kişiye uygun olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Burnun ne kadar güzel olduğundan ziyade yapılacak kişiye uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü başka birinde mükemmel görünen bir burnun başka birine hiç yakışmaması mümkündür.

Burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce bilgisayar ortamında üç boyutlu çalışmalarla hastanın ameliyat sonrası burnunun nasıl görüneceği gösterilebiliyor. Böylece hasta, burnunu yaptırmadan önce nasıl bir sonuçla karşılaşacağını biliyor. Ameliyat sonrası sürprizler ortadan kalkıyor.

Estetik burun ameliyatı öncesi burun şekline karar verme

Burun estetiği artık kapalı burun ameliyatı şeklinde yapılıyor, eskisine göre çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak yine de tekrarlanması zor bir ameliyat. Bu sebeple burun ameliyatı olmadan önce şeklinde karar vermek çok önemli. Peki burun şekline karar verirken nelere bakmak gerekir?

  • Doğru şekle sahip doğal bir burunda, burun ucundaki kıkırdak kısmı burnun alt kısmında birazcık görünmelidir. Eskiden yapılan kalkık burunların aksine doğal burunlarda kalkıklık oldukça az.
  • Burun ucu sivri olmamalıdır. Hiç bir doğal burnun ucu sip sivri değildir. Burun ucu yuvarlak ve kavisli olmalıdır.
  • Karşıdan bakıldığında burnun içi görülmemelidir, yani burun delikleri birazcık görünmelidir.
  • Burun büyüklüğü yüz ile orantılı olmalıdır. Küçük yüzü olan kişilerin küçük, büyük ve geniş yüzü olan kişilerin geniş burnu olmalıdır. Orantısız burun kadar yapay görünen bir şey olamaz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası hakkında bilgiler

Burun ameliyatı, eskisi kadar zor ve acılı bir estetik operasyon değildir. Ayrıca estetik operasyonu geçirdikten sonra günlerce burnu düşecekmiş gibi hissetmek veya acılar içerisinde kalmak artık şehir efsanesi oldu. Burun estetiği nasıl yapılır, hangi yöntemleri vardır ve süreci nasıldır öğrenmek isterseniz Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır? tıklayınız.

Kapalı estetik burun ameliyatı dışında bir de ameliyatsız burun şekillendirme imkanları vardır. Bu konuda detaylı bilgi için Ameliyatsız burun estetiği burun estetiği nasıl yapılır?  tıklayınız.

Burun şekli belirlemek, estetik konusunda daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here