Kadınların En Fazla Keyif Aldığı 10 İlişki Pozisyonu

0
7005

İnsanlık tarihinin ilk zamanlarından bu yana, cinsellik üzerine en çok düşünülen, en çok konuşulan, hakkında en çok yorum yapılan konulardan bir tanesidir. Sosyal ve kültürel durumların, ekonomik koşulların bile direk olarak etkilediği ilişki pozisyonları konusu ise üzerine en çok kafa yorulan konulardan biri. Peki, kadınların en çok keyif aldığı cinsel ilişki pozisyonları hangileridir?

İlişki pozisyonları ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cinsel ilişki pozisyonları özellikle de Kamasutra kitabı gibi eski zamanlarda yazılan kitaplardaki pozisyonlar oldukça dikkatli bir şekilde oluşturulmuştur. Yani sadece bir birleşme şekli değildir. Bu pozisyonların bir çoğu kadın ve erkeğin birbirlerini görebilmesi, birbirlerine daha iyi dokunabilmesi için planlanmıştır. Ayrıca bazıları kadının daha fazla keyif almasını sağlarken bazıları ise erkeğin daha fazla zevk almasını sağlar. Biz bu yazımızda kadınların en sevdiği seks pozisyonlarından bahsedeceğiz. Ne de olsa, erkekler için bu işler daha kolay, hanımları mutlu etmek zor. Bakalım kadınların en sevdiği seks pozisyonları nelermiş.

1.Mutfak tezgahı pozisyonu

Aslında bu pozisyon kamasutra kitabında yer alan özel bir ilişki pozisyonu değildir. Ancak cinsel hayatı canlandırmanın en temel yolunun canlı, heyecanlı, farklı bir şeyler denemek olduğunu unutmamak lazım. Evde, eğer eviniz müsaitse, yatak odası dışında farklı yerlerde deneyimler elde etmeye çalışmak da oldukça önemlidir. Uygun bir mutfağınız ve geniş bir tezgahınız varsa mutfak da bunun için harika bir yer olabilir. Amerikan filmlerinde sık sık gördüğümüz ateşli sevişme sahnelerinin aynısı olmasına gerek yok, doğal gelişmesi ve heyecan verici olması yeterli.

2.28 pozisyonu

28 pozisyonu nedir sorusu, ilişki pozisyonları hakkında en çok sorulan sorulardan biridir. Bu pozisyonun diğer adı kışkırtma pozisyonudur. Kadının en çok zevk aldığı pozisyonlardan biridir.

3.Tulumba Pozisyonu

Seks pozisyonları içerisinde en az bilinen pozisyonlardan biridir. Kadının en çok keyif almasını sağlayan bu pozisyonda, uyarılma çok fazladır. Kadının ve erkeğin yatak üzerine oturarak birbirlerinin yüzlerini gördükleri sarılabildikleri ve dokunmanın maksimum olduğu bu pozisyon tüm eşleri mutlu edebilecek bir pozisyondur.

4.Sandalye Pozisyonu

Sandalye pozisyonunda kadın ya da erkek sandalyede oturuyor olabilir. Her ikisi de ayakta duruyor olabilir, sandalyeden tutunuyor olabilir. Aynı şekilde sandalyenin yaslanma kısmına oturarak da pozisyon oluşturulabilir. Sandalyede ilişki pozisyonu oldukça yaratıcı ve eğlenceli bir seks pozisyonu olarak düşünülebilir. Sizin bakış açınıza, konforunuza göre kendiniz değiştirebilirsiniz. Kamasutra kitabındaki sevişme pozisyonlarından birçoğunun karışımı olarak düşünebilirsiniz.

  1. Birleşme pozisyonu ( Kilitli misyoner pozisyonu)

Bu cinsel birliktelik pozisyonu ya da şekli kadının altta olduğu erkeğin üstte olduğu bir pozisyondur. Iki kişinin birbirine kenetlendiği bu pozisyonda çocuk olma olasılığı da yüksektir. Çocuk yapmaya çalışan çiftlere doktorların önerdiği bir pozisyondur.

  1. Dört ayak pozisyonu

Bazı ilişki pozisyonları farklı ülkelerde farklı isimler ile anılabilir. Doggy pozisyonu bizim ülkemizde tercüme edildiği gibi köpek pozisyonu olarak adlandırılırken diğer ülkelerde daha farklı isimlerle adlandırılır. Dört ayak pozisyonu Kamasutra kitabında benzer bir ilişki şeklinde jokey pozisyonu olarak da adlandırılır. Bu pozisyonda kadın erkeğin üzerindedir. Bu şekilde klitoral uyarılma daha fazla olduğu için de kadının keyif alması daha muhtemeldir.

  1. İtalyan avizesi pozisyonu

İsmi en ilginç ilişki pozisyonlarından biri olan italyan avizesi pozisyonu aslında pek çok kimsenin bilmediği bir pozisyondur. Hatta şehir efsanelerine daha yakın desek doğru olur. Sevişirken en çok kalori yaktıran pozisyon olduğu söylenen bu pozisyon kadının yan durduğu bir şekilde yapılır.

  1.  Misyoner pozisyonu

Misyoner pozisyonun kadının sevişmeye başlamadan önce yeterince uyarılması durumlarında çok iyi sonuç verir. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatarken erkek üstünde olur. Sıkı bir temas olan bu ilişki pozisyonunda kadın ve erkeğin yüzleri birbirine dönüktür.

  1. Yan (kaşık) pozisyonu

Kadın ve erkeğin kaşık gibi birbirini sardığı erkeğin kadına arkadan yaklaştığı ilişki pozisyonudur. Çok sevgi dolu ve etkileşimli olduğu için kadınlar tarafından çok sevilir.

  1. Jokey ilişki pozisyonu

Erkeğin sırt üstü uzandığı ve kadının üzerinde olduğu bir seks pozisyonudur. Kadın üstte olduğu için uyarılması fazladır. Hangi ilişki pozisyonu olursa olsun unutmayın ki ön sevişme yeterli olmadığı durumda hiç bir pozisyon bir kadının yeterince keyif almasını sağlayamaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here