İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

0
245

Kadınlar için de, erkekler için de güzel ve hoş görünmek çok önemlidir. Sağlıklı ve dayanıklı bir bünye, güzel ve estetik dokunuşlar ile daha da anlamlıdır. İşte bu noktada da bazı unsurlar öne çıkabilir. Örneğin güzel bir duruş ve görünüş için kadınların pürüzsüz, tüysüz bir cilde sahip olması çok dikkat çeken bir konudur. Çünkü kadınlar, erkeklere göre estetik açıdan istenmeyen tüylerin alınması noktasında çok daha hassas olmak zorundadırlar. Pürüzsüz bacaklar, kılsız kollar ve koltuk altları, elbette ki kadınları farklı ve pratik yolların aranmasına iter. Bu aşamada ise istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri araştırılır ve bazı kritik hamleler de bu aşamada gelir.

  • Lazer Epilasyon

Son yılların en çok tercih edilen yöntemi, lazerdir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber kadınlar koltuk altlarındaki, genital bölgelerindeki ya da bacaklarındaki istenmeyen tüyleri lazer yöntemi ile çözebilirler. Özellikle de daha iyi ve daha sorunsuz sonuçlara uzanmak adına lazer yöntemi dikkat çeker. Hijyenik, temiz ve gerekli donanıma sahip kliniklerde güzelleşen, kendini mükemmel hisseden kadınlar bu sayede sosyal hayatlarında da daha özgüvenli olurlar. Seanslar halinde gerçekleşen bu yöntemde, zaman içinde neredeyse hiç çıkmayacak duruma gelen istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Konuya dair önemli teknikler de elbette ki uygulanmalı ve uzman kimseler tarafından bütün bu lazer programı en iyi şekilde hayata geçirilmelidir.

  • Klasik Ağda Yöntemi

Çok eski bir yöntem olan ve en klasik yöntem olarak bilinen ağda ile istenmeyen tüylerden kurtulmak ise teknoloji ile arası pek olmayan ya da kendi işini kendi görmeyi seven kimseler tarafından sıkça tercih edilir. Bugün Anadolu topraklarında kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için en sık tercih ettiği yöntem pek tabii ki klasik ağda yöntemidir. Ağda malzemesi sıcak bir şekilde hazırlanarak ilgili bölgelere yapıştırılır ve kılları tutması sağlanır. Bu yöntem, lazer yöntemi ile kıyaslandığında bir miktar acı verici olabilir; çünkü en ufak tüylerden en kalın kıllara kadar bütün bu unsurlar ağda malzemesine yapıştırılır ve çekilir. Sert şekilde çekilen kıllar, hafif kızarıklıklar oluşturarak ilgili bölgeyi terk etse de, bu kızarıklıklar da zaman içinde zaten yok olacaktır.

  • Tüy Dökücü Krem Kullanımı

Son derece pratik, bir o kadar da kolay bir yöntem olan tüy dökücü krem kullanımı, ilgili bölgeye kremin sürülmesi ve bir miktar beklenerek bu bölgenin komple yıkanıp temizlenmesini esas alır. Bu yöntem ciddi anlamda çok basit, ağrısız ve acısızdır. Klasik ağda yöntemindeki zorluklar burada yoktur; aynı zamanda bu yöntem lazer yöntemi kadar da masraflı değildir. Alınacak olan kaliteli bir tüy dökücü krem her türlü iş görecektir.

Bu 3 ana yöntem ile kadınlar istenmeyen tüylerinden rahatlıkla kurtulabilirken, ip kıvırma ya da tıraş bıçağı kullanma da alternatif yöntemler arasında gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here