İple yüz germe yöntemi nedir, nasıl yapılır?

0
1248

İple yüz germe yöntemi, ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri içinde yer almaktadır. Gittikçe popülerleşen iple yüz germe nasıl yapılır biliyor musunuz? Peki Iple yüz gerdirme güvenli midir, yan etkileri var mıdır? Iple yüz gerdirme yaptıranlar sonuçtan memnun kalır mı? Gelelim bu soruların cevaplarına…

iple yüz germe

İple yüz germe nedir?

Zamanla kaşların düşmesi, yanakların sarkması kaçınılmazdır.  Örümcek ağı tekniği ya da örümcek ağı estetiği denilen iple yüz germe yöntemi sayesinde, yaşa bağlı bu sarkmalar tamamen ortadan kaldırılabilir. Yüz dokusunda sarkmalar bulunan yerlere vücutta kaybolan ya da altınla kaplanmış kalıcı ipler yerleştirilir. Bu ipler, yerleştirildikleri yerdeki sarkmaları toparlar. Aynı zamanda gergin bir görünüm ortaya çıkarır.

İple ameliyatsız yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Çok çok ince iğnelere iplikler yerleştirilir. Bu iplikler cerrahide kullanılan antimikrobik son derece sağlıklı ipliklerdir. İple ameliyatsız yüz germe işleminde çoğunlukla zaman içerisinde vücut tarafından eritilen ipler kullanılır. Bazen ise altın ip kullanılır. Hatta bu yönteme altın iple yüz germe yöntemi adı verilir. Cilt altına yerleştirilen ipler cildin kendi kendini yenilemesini hızlandırır. Bu yüzden yüz germe yöntemi olması yanında yüz gençleştirme yöntemi olarak da kabul edilir.

Altın iple ameliyatsız yüz germe yönteminde, iplikler eriyene kadar cilt kendini yenilemiş olur. Yaklaşık altı aylık bu süreçte iplerin yerleştirildiği dokularda kolajenler oluşur, cilde yenilenmiş ışıltılı görünümü veren tüm dokular yenilenir.

İplikle ameliyatsız yüz germe kime uygulanabilir?

Yüzünde, vücudunda sarkma ve kırışıklık olan tüm kadın ve erkekler altın iplik estetiği (iple yüz germe) yaptırabilir. İplikle yüz asma olarak da adlandırılan bu uygulama, en çok  yüz ve boyun sarkmalarında kullanılan bir uygulamadır.

Örümcek ağı estetiği (iplikle yüz germe) kimlere yapılamaz?

  • İleri seviyede kanser hastalarına,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere,
  • Herhangi bir kan hastalığı bulunan kişilere,
  • Ağır şeker hastası olan kişilere,
  • İleri seviyede otoimmün hastalığı olan kişiler ile
  • Cilt yüzeyinde enfeksiyon bulunan kişilere iplikle yüz germe uygulaması yapılmaz.

İplikle yüz germe uygulaması ne kadar sürmektedir?

Uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte genelde yarım saat ile 45 dakika arasında bir süre içerisinde işlem tamamlanır. Yüz germe uygulaması öncesinde uygulama yapılacak bölgeye özel bölgesel anestezi kremi uygulanır. Çok ince iğneler kullanılacağı için işlem çok acı verici bir işlem değildir.

İple yüz germe estetiği sonucu ne zaman görülür?

Bu tarz işlemlerde amaç cildin kendini yenilemesini ve gençleştirmesini sağlaması olduğu için tam sonuç iki üç ay içerisinde görülür. Ancak bundan önce de siz cildinizdeki yenilenmeyi ve gençleşmeyi bir kaç hafta içerisinde görmeye başlarsınız.

İple yüz germe yaptıranlar memnun kalıyor mu?

Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemleri genel olarak memnuniyet oranı oldukça yüksek, denenmiş güvenli ve sağlıklı yöntemlerdir. Yapıldığı yere ve yapan kişiye göre değişebilen bu uygulamanın, uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

İple yüz germenin yan etkileri nelerdir?

İplikle yüz germe uygulaması sonrasında iğnelerden dolayı morluk ve şişlik olabilir ancak bunlar hızla geçer. Herkesin cildi farklı olduğu için iple yüz germede kullanılan ipler bazı kişilerde alerjik reaksiyona sebep olabilir. Enfeksiyon ihtimali de doğabileceği için dikkatli olmak gerekir.

İple yüz asma yöntemi diğer ameliyatsız cilt germe veya yenileme yöntemleri ile birlikte yaptırılabilir mi?

İple yüz gerdirme işlemini yaptırdıktan sonra başka bir yüz gerdirme ya da gençleştirme işlemi yaptırmak için bir ay kadar beklemek tavsiye edilir. Bir aydan sonra doktorunuz ile görüşüp gerekli uygulamaları yaptırabilirsiniz. Farklı yüz germe ve gençleştirme yöntemleri hakkında detaylı bilgi için Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri yazımıza bakabilirsiniz.

 

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here