Hydro Peel İle Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
496

Hydro peel, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen cilt bakımı yöntemlerinden biridir. Bir çok güzellik merkezinde yapılıyor olmasının yanında online olarak satın alabileceğiniz özel ürünler ile evde de yapılabiliyor. Hydro peel, hiç bir kimsayal madde kullanılmadan yapılan bir cilt bakımı olduğu için diğerlerinden ayrılıyor. Peki hydro peel tam olarak nasıl yapılır, özellikleri, dikkat edilmesi gerekenler ve fiyatı.

Hdyro peel nedir?

Hydro peel, kimyasal herhangi bir ürün ya da makine kullanmadan yapılan, doğal bir peeling işlemidir. Peeling, cildin en üst tabakasının soyulmasını ve cildin yenilenmesini sağlar. Özellikle üstlerde sivilce problemi olan, yeni güneş lekeleri oluşan ciltler için idealdir. Klasik cilt soyma ve kimyasal peeling yöntemlerinden oldukça farklıdır.

İlk kez uygulandıktan sonra bile etkisi direk gözlemlenebilen bu peeling yöntemi sayesinde yumuşacık, parlamayan,canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Şeffaf cilt denilen yeni nesil sağlıklı cilt görünümünü yakalamak için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Hdyro peel cilt bakımı kimlere yapılır?

Ağrısız, acısız cilt yenileme işlemlerinden biri olan hydro peel,  sivilce izlerinin ve kızarıklıklarının giderilmesinde tercih edilir. Yetişkin kadın, erkek herkese yapılabilen bu uygulama cilt lekelerinin temizlenmesi, ince kırışıklıkların giderilmesi, göz altı morluklarının giderilmesi ve cilt gözeneklerinin sıkılaştırılmasında kullanılır. Cilt gençleştirmede en çok tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biridir.

Hydrafacial cilt bakımından farkı nedir?

Hydrafacial cilt bakımı, özel makineler ve ürünler kullanılarak yapılan kimyasal bir cilt bakım işlemidir. Etkisi oldukça fazla olan ve yaptıranların çok memnun kaldığı bu yöntem ile hydro peel arasında en önemli fark, hydro peelin daha doğal olmasıdır. Hydrafacial cilt bakımı fiyatı da hydro peel cilt bakımına göre daha pahalıdır.

Hydro peel nasıl yapılır, nasıl etki eder?

Bu peeling işlemi vücutta her bölgeye yapılabilir. Ancak en çok tercih edilen bölgeler yüz, boyun, dekolte bölgesi ile sırttır. Istenildiği taktirde ayaklara, ellere, kollara, dizler ve özellikle de dirsek çevrelerine yapılabilir.

Hydro peel peeling yöntemi tamamen bu işleme özel olarak tasarlanmış cihazla kimyasal madde kullanmadan yapılır.özel olarak tasarlanmış cihaz ciltte derinlemesine temizlik ve ferahlama sağlar. Gözenekleri açıp içerisinde birikmiş olan yağ, kir gibi dokuları temizler. Açılan gözeneklerin kapatılmasını ve siyah noktalar haline gelmemesini sağlar. Sivilce izlerinin ve kızarıklıklarının da bu şekilde giderilmesini sağlar. Yenilikçi ve modern bir cihaz olmasının yanında çok etkilidir. Ölü derilerin nazikçe uzaklaştırılmasını sağlayan bu peeling yöntemi 5 günde ya da 30 günde bir uygulanabilir.

Hydro peel kimlere uygulanmaz?

Bu işlem yetişkin tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir. Uzman bir doktor ya da estetik uzmanı tarafından yapılan işlem, hastanın cilt durumuna göre planlanır. Açık yarası olan hastalara bu işlemin uygulanıp uygulanamayacağı doktor tarafından belirlenir.

Modern teknolojilerle donatılmış onlarca cihaz vardır. Her cihazın kendine has özellikleri, etkileri vardır. Bu cihazlar ile cilt bakımı yaparken genelde kimsayal maddeler kullanılır. Bu maddeler cilt yapısına uygun olmazsa alerji yapabilir. Bu nedenle hangi cilt bakımını yaptıracak olursanız olun mutlaka öncesinde cilt tipiniz ile kullanılacak ürünlerin birbirine uygun olduğundan emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here