Hydrafacial nedir? Hydrafacial cilt bakımı uygulaması nasıl yapılır?

0
1830

Hydrafacial son zamanların  en trend cilt bakımı, cilt temizleme ve yenileme işlemlerinden bir tanesidir. Bu kadar ilgi gören Hydrafacial nedir? Hydrafacial cilt bakımı nasıl uygulanır? Fiyatları nasıldır, nerelerde yapılır? Yeni nesil cilt bakım yöntemi Hydrafacial hakkında her şey..

hydrafacial yüz bakımı

Hydrafacial nedir?

Hydrafacial cilt bakımı medikal bir bakım işlemidir. Yüz, boyun, ve dekolte bölgelerine uygulanan bu bakım cildi temizler, yenileme ve nemlendirme ile bakım yapar. Zaman içerisinde elastikiyetini kaybeden cilde nem kazandırma, sivilcelenen, doku altında yağ birikimi olan cildi de temizler. Hydrafacial, tam olarak uzun vadeli bir derinlemesine cilt temizleme ve arındırma işlemidir.

Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır?

Hydrafacial cilt bakımı 4 işlem basamağından oluşur. Bunlar; temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleridir.

İlk olarak derinlemesine temizleme işlemi yapılır. Vakum uygulaması ile cilt ölü derilerden arındırılır. Deri altında biriken yağlar, sivilceler çıkarılır. Cilt en az şekilde soyularak tıkalı gözenekler açılır. Hydrafacial yüz temizliği sırasında cilt fazla yağlardan da arındırılır. Elmas başlıklı cihazlar sayesinde ciltte herhangi bir tahriş ya da kızarıklık meydana gelmez. Klasik cilt temizleme yöntemleri gibi cildi yormaz.

Temizleme işlemi sırasında açılan gözeneklere  hyaluronik asit ,antioksidan ve peptid içeren özel solüsyonlar uygulanır. Bu sayede cilt nemlenir ve beslenir. Led terapi sistemleri ile ciltteki ince kırışıklar tedavi edilir. Cilt lekeleri varsa bunlar da giderilir.

Cildin elastikiyetini yeniden kazanması için ciltteki kolajenler uyarılır. Bakımın bitiminde ince kırışıklıkların azaldığı ya da tamamen kaybolduğu gözlenir. En iyi cilt tedavisi ödülü almış bir uygulamadır.

Hydrafacial ne sıklıkta yapılmalıdır?

Hydrafacial uygulaması seansı yaklaşık 30 dakika sürer. Ilk uygulama sürecinde bir haftada 4 veya 6 seans uygulanması önerilir. Bu bir cilt temizleme, arındırma ve yenileme işlemi olduğu için devamlı yapılması uygundur. İlk seanslar tamamlanıp uygulamanın birinci kürü tamamlandığında, diğer seanslar ayda bir olacak şekilde devam edebilir.

Hydrafacial fiyatları?

Hydrafacial uygulaması yaptırmak isteyen herkesin aklında bu soru var, Hydrafacial ne kadar? Nerelerde yapılmakta? Fiyat konusunda kesin bir bilgi alabilmeniz için uygulamayı yapan özel klinikler ile iletişime geçmenizde fayda var. Her uygulama merkezi kendine göre bir fiyat skalası belirler.

Hydrafacial hangi yaş grubu için uygundur?

Bu cilt temizleme ve yenileme uygulaması her yaşta erkek ve kadınlara uygundur. Ancak bu cerrahi bir operasyon olmadığı için, derin kırışıklıkları olan bir ciltte mucize yaratmasını beklememek gerekir. 30 yaş itibariyle Hydrafacial cilt bakımı uygulaması yapılabilir.

Hydrafacial’ın zararları nelerdir?

Hydrafacial cihazı Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından (FDA) onayı alan tek cilt bakım cihazıdır. Ayrıca en iyi cilt tedavisi ödülü almıştır.  Bu uygulamanın hiç bir zararı ya da riski yoktur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here