Hollywood Yanağı Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey!

0
1346

“Yüz güzelliği” her daim ön planda. Teknoloji bize yeni imkanlar sunarken, amacımız hep aynı şeye ulaşmak oluyor: Nasıl daha güzel olurum? Buyrun sizi Hollywood Yanağı ile tanıştıralım. Vücudumuzun bizi en çok temsil eden yeri yüzümüz için istenen görünüm keskin ve çıkık hatlar. Yuvarlak yüz hatlarının çocukluk devresi ile anıldığı ve sadece kalçalarda istendiği günümüzün gerçeği. Peki nedir bu Hollywood yanağı?

Hollywood yanağı (Bişektomi) nedir?

Büyüklerimizin fotoğraflarına baktığınızda elma gibi yanaklar dikkatinizi çeker. Günümüzde ise istenen ters üçgen denilen, elmacık kemiklerinin çıkık ve yanakların da hafifçe içine çekilmiş gibi görünmesidir. Özetle yanak yağlarının fazla olması nedeniyle ihtiyaç duyulan bu işlem Bichectomy (Bişektomi) olarak da anılıyor. İşte ünlü TV ve sinema yıldızları sayesinde hayatımıza giren Hollywood yanağı estetiği bizlere bu görüntüye kavuşmayı vaad ediyor.

Hollywood yanağı estetiği nasıl yapılır?

Yanaklarımızın tombul görünmesine neden olan şey yanaklarda bulunan yağ fazlasıdır. Bu yağ fazlası biz kilo aldıkça arttığı gibi tüm kilolarımızı versek bile istediğimiz seviyeye inmeyebilir. Bu noktada önce doktor hastanın durumunu detaylı bir şekilde inceler. Amaç, istenen görüntünün kişinin yüzüyle orantılı ve doğal olmasıdır. Genel anestezi ya da sedasyon gibi bir yöntemle uyuşturulan hastanın ağız içinden 1-1.5 cm’lik kesi yapılır. Bahsettiğimiz bu yanak yağı da işte bu yapılan kesiden alınır. Önemli olan nokta alınan yağın oranıdır. Bu kesi kendiliğinden eriyen birkaç dikiş ile kapatılır ve işlem maksimum 45 dk. Sürecinde tamamlanmış olur. İşlem ağız içinden yapıldığı için  hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Hollywood yanağı estetiği sonrası iyileşme süreci

Hastanede yatış gerektirmeyen bir operasyon olduğu için işlem sonrası anında günlük yaşama dönülür. İşlem ağız içinde gerçekleştiği için bu alanda oluşabilecek enfeksiyonu önlemek amaçlı antibiyotik tedavisi verilir. Bu tedavinin ne kadar süreceği hastanın durumuna göre belirlenir. Eriyen dikişler sayesinde hasta ek bir işlemden kurtulmuş olur. Yapılan işlemi hemen fark edebilirsiniz fakat  yüzde oturması ve arzu edilen sürekli kontür görüntüsüne kavuşması için birkaç hafta beklemek gerekir.

İyileşme süresinin en büyük parçalarından biri de beslenme. Hollywood yanağı için işlem yaptırdıktan sonra yeme düzeninizde dikkat etmeniz gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz: İşlem sonrasındaki birkaç gün tanesiz sıvı besinler. (su, meyve suyu, süt) Sonraki birkaç gün ise çorba ve yumuşak gıdalar tüketmeye dikkat edilmeli! 10 gün sonrasında hala zorlandığınızı hissediyorsanız ise doktorunuza danışmanızda fayda var.  

Hollywood yanağı estetiği kimlere yapılır?

Öncelikle şunu söyleyelim; hem kadınlara hem de erkeklere yapılır. Çünkü bu cinsiyetsiz bir işlem olarak görülür. Sanıldığı gibi bu işlem için illa kilolu olmanız gerekmiyor. Bu tamamen yanlış anlama olmakla birlikte zayıf kişiler de yanaklarının büyüklüğünden ya da yüz simetrilerinden şikayet edebiliyor.Bunun en güzel örnekleri işleme ismini de veren Hollywood ünlüleridir. Karşılıksız kalan bir başka beklenti de kilo verme ile yüzünüzün de istediğiniz kadar zayıflayacağı. Yanak yağlarından kurtulmak ne yazık ki o kadar kolay olmuyor. Hepsinin ötesinde ise hepimizin doğuştan gelen bir yüz şekli mevcut. Evet bu yüzümüzün oturduğu ergenlik dönemi sonuna kadar  değişmeye devam ediyor ama bir mucize gerçekleşmiyor. Yine de kilo alıp vermenin dışında elimizden başka bir değişiklik gelmiyor. Bu gibi nedenlerden kim şikayetçi Hollywood yanağı yaptırmak için birer aday olarak kabul ediliyor.

Yılların vücudumuzdaki etkilerini reddetmek mümkün değil ancak bu değiştiremeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. Vücudumuz  25’li yaşlardan sonra elastikiyetini kaybetmeye başlıyor, yüzümüz kendini aşağı doğru bırakıyor. Ya da orantılı ve çekici bir yüz isteniyor. Bunların hepsi için çözüm olabilecek  Hollywood estetiği konusunda uzman doktorunuza danışın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here