Gündüzden geceye buğulu göz makyajı

0
991

Kırmızı ruj dudaklar için ne demekse, dumanlı göz makyajı da gözler için o demek! Bazı küçük dokunuşlarla sizi sabahtan akşama taşıyacak olan bu teknik işte tam da bu yüzden vazgeçilmez bir klasik.

buğulu göz makyajı

Siyah gölgeli gözler = Bihter Ziyagil makyajı

Ülkemizde namı değer Bihter Ziyagil’le anılan ve “Bihter makyajı” olarak da bilinen siyah gölgeli göz makyajı gideceğiniz mekana, zamana ve tarzınıza göre siyah ve gri tonlarında olduğu kadar kahve tonlarıyla da yapılabiliyor. Gün içinde ya da ofis ortamında daha az dramatik bir etki için kahverengi kalem tercih edebileceğiniz gibi siyah olmazsa olmaz derseniz kalemin yoğunluğunu düşük tutmanızı öneririz.

Siyah dumanlı gözler sizi korkutmasın!

Siz de dumanlı göz makyajını çok beğenip karmaşık görüntüsü nedeniyle denemekten korkanlardan mısınız? Murphy kanunları gereği her zaman uyguladığımız makyaj bile özene bezene yapıldığında bir şeye benzemezken hele de gölgeli siyah bir makyaj yapmaya kalkmak cesaret isteyebilir. Sonuçta kuğu gibi olmaya çalışırken panda olmak istemeyiz, değil mi? Şu anahtar kelimeyi asla unutmayın : Ne kadar dağanık, o kadar iyi! Buğulu göz makyajını bu denli tercih edilir yapan hatayı bu kadar kaldıran ve kolay düzeltilebilen başka bir tekniğin olmaması.

Adım adım günlük buğulu göz makyajı

Artık aklınızdan gün için dumanlı gözler fazla mı olur sorularını bir kenara atın. Paylaşacağımız bu yöntemi denedikten sonra yapmadığınız günlere yanabilirsiniz.

  • Adım 1: Elinizde parlak krem bir far varsa bunu göz kapağınıza uygulayın ve katlanma bölgesine kadar karıştırarark dağatın. Krem farınız yoksa toz far ya da aydınlatıcı da aynı işi görecektir. Daha doğal ve açık renk farkları tercih edin ki gündüz için kendinizi fazla yapınmış hissetmeyin.
  • Adım 2: Siyah bir kalemle önce göz kapağınızın üstüne boydan boya bir çizgi çekin. Sonra da altına yarım bir çizgi çekin. Neden yarım çizgi? Çünkü, bu şekilde gündüz için daha doğal bir görüntü elde etmiş olacağız. Bu arada istediğimiz cetvelle çizilmiş gibi düz bir çizgi değil. Rahat bir nefes alın! Zaten sonraki adımda bu çizgi karışacak.
  • Buğulu makyaj demek büyük bir çoğunluk için siyah kalem demek ama kahverengi kalemin gündüz için daha iyi bir seçenek olacağını da aklınızdan çıkarmayın!
  • Adım 3: İşte şimdi işler karışıyor! Ama güzel bir şekilde J Karıştırmak için bir fırça ya da göz kaleminizin arkasındaki karıştırıcı apart varsa hazırız! Burada da güzel şeyler türlü basitliklerle geliyor ve bir kulak çubuğu belki hepsinden daha işe yarar bir karıştırma yardımcısı olabiliyor.

Burada dikkat etmeniz gereken şu: Karıştırma işlemini minik hareketlerle ve küçük daireler şeklinde yapmaya özen gösterin. Özellikle nasıl görüneceğinden emin olmak için, her hareketten sonra kontrol etmeniz sizi hata yapmaktan kurtaracaktır. Zaten bir iki denemeden sonra eliniz alışacaktır.

İzleyebileceğiniz başka bir taktik te şu: Çekip karıştırdığınız kalemin üstüne eyeliner gibi ince bir fırça ile far çekebilirsiniz. Bu şekilde daha net bir görüntü elde etmiş olacaksınız!

  • Adım 4: Gözünüze fazla gelen yerleri ya dağınıkları kulak temizleme çubuğu ile temizledikten sonra şimdi kendimizi biraz parlatalım! Göz pınarları ve kaş altlarına aydınlatıcı sürerek gözlerinizi biraz daha ön plana çıkarıp buğulu makyajınızı daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz.
  • Adım 5: Ve tabii ki maskara! Gündüz için önerimiz rimeli sadece üst kirpiklere sürmeniz olacaktır. Olmazsa olmaz değil ama kirpik kıvırınız varsa siz de kirpikleriniz de birkaç adım öndesiniz!

Siyah dumanlı gece makyajı

Geceyi gündüzden farklı kılacak olan izleyeceğimiz adımlar değil kullandığımız ürünlerin yoğunluğu olacak.

Artık dramatik bir etki yaratmaktan korkmadan göz kalemini daha yoğun kullanabilir, göz kalemini far sürüyormuş gibi göz kapağına sürebilirsiniz. Unutmayın bunları bir fırça yardımı ile karıştırarak dağıtacağız! Göz kalemini dağıttıktan sonra göz kapağınızın ortasından dışına doğru süreceğiniz siyah far ile buğulu makyajın yoğun etkisini vermiş olacağız. Farı sürdükten sonra gözün dış köşesinden başlayarak hafifçe iç tarafa doğru karıştırma işlemi yapacağız. Çok dağıtmamak için büyük hareketler yapmamaya özen gösterin!

Artık adım 2’de göz altına çektiğimiz yarım çizgiyi tam çizgi olarak tamamlayabiliriz. Yine aynı şekilde üst çizgiyi nasıl dağıtıyorsak alt çizgiyi de bu şekilde dağıtmalı ve sonrasında siyah göz farını ince bir fırça yardımı ile gözün dış köşesinden hafifçe içine doğru yaymalıyız. Alt kirpikleri de maskara sürdükten sonra tamamız!

Daha yoğun ve dramatik bir görüntü için takma kirpik kullanabileceğiniz gibi kaleminizin ve farınızın yoğunluğu ile de bunları kademeli olarak ayarlayabilirsiniz. Yine de önerimiz az ürün uygulayarak istediğiniz görüntüyü yakalayana kadar kademeli olarak ilerlemeniz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here